The Witcher 3 sıkıcı bir oyun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba, geçen ay oyuncu bilgisayarıma The Witcher 3 yükledim ancak oyun beni bir türlü sarmıyor o kadar şişiriliyor ki oynamak için bir şans vermek istiyorum ama sürekli oyunun sıkıcılığından kapatıyorum. Çünkü her şey çok tekdüze geliyor 2-3 tane vuruş çeşidi olması grafiklerinin ve karakterlerin basitliği... Gerçekten soruyorum bu oyunu Doom Eternal, Tom Clancy's The Division, DMC, BioShock ve Detroit gibi hikayesi, atmosferi ve oynanışıyla The Witcher'ı gölgede bırakan oyunlara karşı kaliteli kılan ne?
Neden sarmıyor biliyo musun? Çünkü sen hikayenin nasıl sunulduğuna değil bölûm tasarımları ve mekaniklerine odaklanan bir insandın. Ve FPS oyun tarzı seven birisin. Grafik konusunda ise yani arkadaş oyunu sevmeyen gördümde grafiğine basit diyeni ilk defa görüyorum. Şahsen yüksek grafiklerde ben gayet memnun kalmıştım. Ki zaten bu sennin sonunda oyuna grafik güncellemesi getirecekler. Bide evreni de sevmemiş olabilirsin. Zevkler ve renkler yani ben de division ve doomdan o kadar keyif almam. Zaten bu oyunun kitlesi de bi garip geliyor bana. İlk oynadığında sevmeyenler gömerken sevenlerse yüceltip "kainatın en iyi oyunu" kafasına giriyor. Ortası nadir. Ben de ilk başta lan bu oyun niye bu kadar iyi abi falan diyodum. Geçti ama etkisi artık sadece iyiydi diyip geçiyorum.

Hikayesi kendine bağlayan özelliklerinden. Hep ne olacak diye devam ettiriyor. Karlılaştırdıpın oyunların bunla bi alakası yok. Hele doom ve division ne alaka. Karakterlerin ve grafiklerin kötü olduğunu söylemen bence baya gülünç bu arada. Hadi karakter daha öznel diyelim ama grafikler? Bi de cp2077 bu oyundan net daha kötü. Bir sürü yandan

Witcher 3 dünyanın en kaliteli oyunlarındandır güzel kardeşim seversin sevmezsin saygı duymam ama yapacak bir şeyim de yoktur. Şu bir gerçek ki 2 saat oynayıp konu açıyorsan büyük bir problem var demektir. Hikayesi de evreni de inanılmaz güzel bir oyundur. Oynanışı basit gelebilir amaç film tadında bir oyun oynayıp en az 150 saat gameplaye doymak istiyorsan oyunu kavra derim. "ne kadar overrated bir şey bu neymiş yea" diye girip oynamaya başlanılan şeyden olumlu yorum çıktığı olmamıştır zaten. Anekdot: Gecenin üçü gameplayimin 110 saatlerindeyim eski bir şehirde görevle ilgili tavernaya girmişim bir şarkı söyledi oradaki kadın hayattan soyutlandım. O an bile Witcher 3'ü sevmeme yeter de artar bugün bile. O yüzden oynayın 10 saat verin sevmezseniz de yapacak bir şey yok eğleneceğiniz oyunlara bakın...

Olabilir her oyun herkese hitap etmiyor sonuçta, bazen hemen yargıya varıyoruz bazen de gerçekten bize hitap etmiyor, savunurken de fanatik davranmayıp objektif olarak değerlendirmek daha iyi olur.

Witcher, yekpare kendine ait bir evrendir. Tıpkı Marvel, yüzükcük evrenleri gibi. Bu arada bunları da çok severim :) karakterleri tanımadan her birinin hikayesini bilmeden özellikle geçmişlerini bilmeden bu oyun agır gelir ki güzelliği de ağır olmasıdır. Ciri'yi görünce heyecanlanmamak, Geralt bünyesindeymiş gibi sağa sola salça olmak, Yennefer'a içten içe aşık olmamak için kendini tutmak :) bunlar yaşanmadan 2 saatte bırak keyif almayı, dedelerin internetle yeni tanışması gibi dumur bir şeyle karşılaşılır. Ya da ammaann ne yapacağım dokunmatiği arasın yeter diyen teyzelerin tel imtihanı gibi hissettirir. Yani şahsım adına 2'şer kez 1. ve 2. seriyi, 5 kez de wild huntı üzerine meraktan kitaplarını da bitirmiş biri olarak o dünyayı tanımayan keşfetmeyen çok büyük eksiklik yaşar ki onca araştırmalarıma, hayranlığıma rağmen kendimi hala eksik hissediyorum. İlk oynamaya karar verdiğimde yaklaşık 10 yıl önce 2. si olan Assassin's of kings zorlanarak oynadığım. Daha sonrasında 1incisini oynadığım daha sonra 3üncüsüyle aşık oldugum bir baş yapıttır. Herkese saygılar. :)

Yavaş yavaş açılıyor oyun. İçine dalınca çıkamıyorsun. 3 oyunu da oynadım ve samimi söylüyorum Witcher 3 ten sonra diğer oyunlar zevk vermiyor.

Hikaye müthiş, karakterler karizma, grafikler şahane, müzikler başyapıt, oynanış zevkli, açık dünya mükemmel... Kusursuza yakın bir oyun. Direkt 3. oyundan başladıysanız sıkılırsınız. 1.oyundan başlayın hatta kitapları da okuyun. Muazzam bir evren.

aynı olay RDR 2 için bende de oldu. Bana da çok hantal geliyordu. Oyunu indirdim, karlık alandan çayır yere gidip kamp kurduk sonra bir iki borç kapama görevi ile sarhoş Uncle'ı tren rayından kurtarıp oyundan çıkmıştım. Sıkmıştı beni. Sonrasında 2,5 yıl oyuna elimi sürmedim. Bu yıl sıfırdan bir daha başladım ve aynı yere kadar gelip oyunu yine bıraktım. Bir hafta sonra ulan devam edeyim dedim ve ilerledikçe oyun beni bağladı ve birkaç günde bitirdim. İlk kamp alanından taşınmaya yaklaşırken oyun açılıyor ve akmaya başlıyor.​

Ben en fazla göç etmeye kadar oynadım. Hani treni soyduktan sonra bir kasabaya mı ne göç ediyoruz ya, işte bende en fazla göç ettiğimiz alana kadar oynayabildim. Canım çekerse tekrar indirip oynamayı denerim ama şu an canım gram çekmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı