[Toplandı] 4980TL'ye Ryzen 2700x GTX 750Ti Sistem

Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 2700x
Ekran kartı: Msi Gtx 750ti (şimdilik)
İşlemci Soğutucusu: Ryzen Wrait Max
Anakart: B450 Tomahawk
Ram: 2x8 3200 Mhz CL16 Corsair Rgb pro
Kasa: Nzxt h500i (siyah)
Psu: Akasa 600W 80+ Bronze Viper
Ssd: Samsung 860 Evo 500 GB
Ssd: 240GB Sandisk Ultra II
Hdd: 2TB Seagate Barracuda

Yaklaşık 10 yıldır.

Q8300, PG41TM-LX, GT9500 ve GTX 750 i, 2x2 1066 MHz DDR3 Ram ile idare ettikten sonra böyle bir sistem topladım. Hepsini bir anda değil indirim oldukça aldım. Kasa ve işlemci İtopya'dan 2. yıla özel olarak aldım. Anakart ve RAM'i hepsiburada'dan aldım. Ram biraz pahalıya geldi ama hoşuma gittiği için aldım. Sistem açık söylemem gerekirse tam olarak 4980 TL tutmadı. Çünkü elimde bulunan, 860 Evo, Sandisk SSD, PSU, HDD ve ekran kartını daha önceki sistemimde kullanmaktaydım. Uzun zamandır bu formu kullanmıyordum. Çünkü sistem toplama hevesim kalmamıştı. Uzun bir aradan sonra böyle bir fırsat olduğu için burada yayınlamak istedim. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz. Ayrıca bu mücadelemde, kafama mod arkadaşlar tarafından uçan time out içinde çok teşekkür ederim. Sayenizde artık noktama virgülüme dikkat ederek yazmaktayım. 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Sistem gayet iyi olmuş. Ekran kartı olarak ne düşünüyorsun?

Ekran kartı olarak Rtx 2060 yada Gtx 1660ti düşünüyorum. Ancak bütçem el verirse tabi ki.

Ekran kartı tavsitem NVİDA GTX1660Tİ PHOENİX . Gayet güzel ben çok memnun kaldım açıkcası.

Doğru diyorsun. Bu ekran kartıda seçeneklerim arasında. Ancak monitörüm 1600x900p ve vga girişli olduğundan şuanlık alamayacağım gibi. Hem ekran hemde ekran kartı için bütçe ayırmam gerekli.

ryzen 2700 x almışsın ona göre bi ekran kartı yakışır öyle diyeyim sana ıtopyada sanırım indirimde 1879 tl şu an . Yani güzel bir ekran kartı ayrıca vga to hdmı alabilirsin o tarz kablolar var.

Yorumunu bayağı bir zaman sonra gördüm. Son durum, oyun oynamak için çok fazla zamanımın olmadığından dolayı sırf oyun oynamak için Ekran kartı takviyesini henüz yapmadım. 2020 Yaz ayında yeni çıkacağını umduğum RTX 3070 Ekran kartına yükseltme umudum var. 🙃 (Gerçi öyle bir Ekran kartı çıkar mı ondan bile emin değilim)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı