Türkiye'nin Geldiği İçler Acısı Durum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ndkandr

Kilopat
Daha fazla  
Artık hiçkimsenin birbirine saygısı yok. Herkesi siyasi görüşlerine göre değerlendiriyorlar, kendi gibi düşünmeyene vatan haini diyorlar.
Ülkeyi cemaatler, tarikatlar yönetir hale gelmiş, kadınları görüşlerine göre değil de başındaki örtüye göre değerlendiriyorlar.

Neyse lafı size bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyin başı eğitim. "Offf..." çekmekten kendimi alamıyorum artık. Benim geleceğimi, yanlış seçim yapan insanlar yaktı, yakacak ya beni çıldırtıyor. Çekip Ingiltere'ye gideceğim.
Oh be!
Sonunda benimle aynı düşünen bir ağabey.
Sağolasın bende üniversiteyi Finlandiya'da okuyup Amerika'ya yerleşeceğim.

Oh be!
Sonunda benimle aynı düşünen bir ağabey.
Sağolasın bende üniversiteyi Finlandiya'da okuyup Amerika'ya yerleşeceğim.
Hayallerini yüksekte, çalışma azmini ondan daha yüksekte tut. Her şeyin ve işin başı eğitim. Eğitiminden sakın geri kalma. Kendine engel koyup kendini sınırlamaya ise sakın kalkma! Umarım hepimiz gelmek istediğimiz noktalarda oluruz.

Hayallerini yüksekte, çalışma azmini ondan daha yüksekte tut. Her şeyin ve işin başı eğitim. Eğitiminden sakın geri kalma. Kendine engel koyup kendini sınırlamaya ise sakın kalkma! Umarım hepimiz gelmek istediğimiz noktalarda oluruz.

Benim amacım bilgisayar mühendisi olmak.
Donanımı neredeyse değilde tamamen bitirdim yazılımı da başlayacağım Allah'ın izniyle.

İnşallah güzel bir bilgisayar mühendisi olurum.
Âmin.

Bu karenin Türkiyede olmasını düşünebiliyor musunuz ? 20 yaşına gelmeden başka ülkeye temelli gitmek hayalim.

Dosya Ekleri

• 13465943_1224490814228474_8654994317668561724_n.jpg
    13465943_1224490814228474_8654994317668561724_n.jpg
    37,4 KB · Görüntüleme: 140
İlk önce eğitim sistemini iyileştirmemiz lazım. Bu yüzden o kadar çok saygısız, ırkçı ve bilgisiz insanlar var ki ülkenin çoğu onlarla dolu. Sonra o kadar kötü insanlar var ki sırf sevmedikleri için insanları işinden etmeye çalışıyorlar. Mesela daha 2-3 yıl önce babamı işinden attırmaya çalıştılar. Üstelik babam hiç bir şey yapmamış iken. Kısacası ülkenin durumu vasat.

İlk önce eğitim sistemini iyileştirmemiz lazım. Bu yüzden o kadar çok saygısız, ırkçı ve bilgisiz insanlar var ki ülkenin çoğu onlarla dolu. Sonra o kadar kötü insanlar var ki sırf sevmedikleri için insanları işinden etmeye çalışıyorlar. Mesela daha 2-3 yıl önce babamı işinden attırmaya çalıştılar. Üstelik babam hiç bir şey yapmamış iken. Kısacası ülkenin durumu vasat.
Ülkeyi yönetenler değişmediği sürece eğitim daha kötü olur cahiller daha da cahilleşir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı