Turkcell Superbox 10 Mbps Sınırsız İnceleme

Değerlerin çok iyi, o zaman cihazın yerini değiştirerek hız testleri yapıp, en uygun yeri bulman lazım.
Benim de sorun o işte :) en iyi çeken yerde 100-110 veriyor. En kötü çeken yerde 80-90 veriyor. Yani dediğim gibi Super Box 100-110 aldığı yerde Note 9 mobil veriden test yapıyorum 280-340 arası değerler alıyor. Mobil veri internet paketim bitecek artık :) buna tutuldum yani çok tuhaf.

Benim de sorun o işte :) en iyi çeken yerde 100-110 veriyor. En kötü çeken yerde 80-90 veriyor. Yani dediğim gibi Super Box 100-110 aldığı yerde Note 9 mobil veriden test yapıyorum 280-340 arası değerler alıyor. Mobil veri internet paketim bitecek artık :) buna tutuldum yani çok tuhaf.
Süperbox ile 100-110 düşük kaldı, neden oluyor acaba. Şu anda bende download 310 Mbit ama evet işte upload 5 Mbite düştü, hiç şaşmıyor, standart her akşam 18:30 ve upload yerlerde. Nalet olsun. SNR şu anda 4 seviyesine düşmüş durumda. Nalet olsun ya. Benim upload iyi olsun, download isterse 20 Mbit olsun önemli değil. Upload akşamları işte bu saatlerde kötü olmaya başlıyor, gece 02:30'a kadar.

1-2 güne yurtdışından aldığım anten gelicek,o zaman Superbox'ın anteni telefondan güçsüz ise belli olucak,ayrıntıları geldiğinde paylaşıcağım.

Süperbox ile 100-110 düşük kaldı, neden oluyor acaba. Şu anda bende download 310 Mbit ama evet işte upload 5 Mbite düştü, hiç şaşmıyor, standart her akşam 18:30 ve upload yerlerde. Nalet olsun.
Bir ayarı mı var bunun? Bende telefonda alıyorum o hızı Superbox aynı yerde 100 de kalıyor. Müşteri hizmetleri birşey yapmıyor. Arayüzden heryere baktım ama birşey bulamadım sanki sabitlemişler 100mbps hıza. Upload da öyle 25 i geçmiyor orda kalıyor. Mobilde 50 den aşağı düşmüyor upload

1-2 güne yurtdışından aldığım anten gelicek,o zaman Superbox'ın anteni telefondan güçsüz ise belli olucak,ayrıntıları geldiğinde paylaşıcağım.
Yok ya ben onu da araştırdım şuan birçok kişi farklı farklı antenler alıp kullanmış hiçbirinde bir yükselme yok malesef umarım seninkinde olur. Detayları beklerim. Iyilesme olursa aynı yerden bende alırım.

Ben o antenden aldım 49 dbı ve hiç bir işe yaramıyor. Beyaz üzerinde mavi 4g yazıyor. Maalesef superboxun daha beter performansını düşrüyor.

@226261 bu arada birkaç kez test yaptım upload ya da download da bir düşüş olmadı henüz. 97 download 25 upload sabahtan beri bu şekilde. Akşam tekrar bakarım

Bir ayarı mı var bunun? Bende telefonda alıyorum o hızı Superbox aynı yerde 100 de kalıyor. Müşteri hizmetleri birşey yapmıyor. Arayüzden heryere baktım ama birşey bulamadım sanki sabitlemişler 100mbps hıza. Upload da öyle 25 i geçmiyor orda kalıyor. Mobilde 50 den aşağı düşmüyor upload
Yok herhangi bir ekstra yapılacak ayar yok. Mobilde dediğiniz, cep telefonundaki simkarttan aldığınız hız mı?
@226261 bu arada birkaç kez test yaptım upload ya da download da bir düşüş olmadı henüz. 97 download 25 upload sabahtan beri bu şekilde. Akşam tekrar bakarım
Anladım, eyvallah. Ben de ookla hız testinde şu anda 240, 42 ama youtube indirmede 180, yüklemede sadece ve sadece 5. Halbuki ookla testinde yükleme 42 gösteriyor. Enteresan.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı