VA panel neden alınmaz?

Bütçe
2400 tl
Hepsi de alınabilir, önemli olan hangi amaçla kullanacağın. Oyun oynuyorum, dizi-film izliyorum, en iyi renkleri göreyim diyosan IPS panel. Kontrast değerleri iyi olsun, siyahları siyah gibi dursun, oyun oynarım ve dizi film izlerim ama renklerin IPS kadar iyi olmasına gerek yok diyosan VA panel. Tabi şöyle bir durum da var ki VA panellerin çoğu curved monitörler. Bu konuda da bir seçim yapman gerekiyor düz ekran mı olsun yoksa kavisli mi diye. Son olarak da eğer sadece ileri seviye rekabetçi oyunlar oynuyosan, milisaniyeler senin için önemliyse ve renklerin senin için bir önemi yoksa TN panel alabilirsiniz. Bu bütçede en düşük gecikmeye sahip olan TN panel olacaktır çok büyük ihtimalle.

Peki 2400 TL'ye önerebileceğiniz bir VA panel monitör var ise atarmısnız dostlar ayrıca hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim

VA değilde tn gerçekten alınmaz hocam tn den va geçiş yapmış biri olarak iyikide geçmişim diyorum aşırı renk takıntısı değilim ama gözle görülür bir fark olduğu kesin performanstan yana tn panele yakın diyebilirim.

Geri
Yukarı