Vatan Bilgisayar Stokta Olmayan Ürün Değişimi

Şu an kartın senin elinde mi yoksa serviste mi?
Elimde olsa niye bu kadar dert edeyim. Bilsem böyle olacağını hiç şikayet edip aylardır kartsız kalmazdım. Kart serviste.
370207

Elimde olsa niye bu kadar dert edeyim. Bilsem böyle olacağını hiç şikayet edip aylardır kartsız kalmazdım. Kart serviste.

Sakın ol dert edecek bir şey yok.
Ürünün MSI tarafından kusurlu ise, vatan da stokların olmaması bir şeyi değiştirmez. Onların da yapacağı şey, ürünü MSI tarafından temin etmek,

Sen aldığın yerle iletişime geçeceksin, onlarda kartını elinde tutan servispoint ile görüşecek. Sonuç olarak kartının sana yenisi gelecek.

Sadece burada yeni kartın gelmesini beklersin hepsi bu.
Hatta kartın üst modelini bile yollayabilirler sana.

Sakın ol dert edecek bir şey yok.
Ürünün MSI tarafından kusurlu ise, vatan da stokların olmaması bir şeyi değiştirmez. Onların da yapacağı şey, ürünü MSI tarafından temin etmek,

Sen aldığın yerle iletişime geçeceksin, onlarda kartını elinde tutan servispoint ile görüşecek. Sonuç olarak kartının sana yenisi gelecek.

Sadece burada yeni kartın gelmesini beklersin hepsi bu.
Hatta kartın üst modelini bile yollayabilirler sana.
Elinden RTX2070'i alıp 4 5 ay boyunca RX560 ile idare et desem aynı şeyi söyler miydin acaba :) İnşallah dediğin gibi olur da beklediğim bunca zamana değer.

30.09.2017 tarihinde Vatan Computer Gebze mağazasından 2900 küsür TL'ye kartı aldım. Aradan yaklaşık 7 ay geçtikten sonra coil whine ( bknz ) olduğu için yolladık Servispoint'e fakat arkadaşlar sorun bulamamış. THH'ye başvurduk. Total olarak 6 7 ay geçti üzerinden. 1.5 hafta önce Servispoint'e belgeyle birlikte gönderdim. Ve 2 gün önce sms ile değişimin onaylandığını aldığım yer ile iletişime geçip işlemi yapmam gerektiği yazıyordu. Bir kaç gün öncesine kadar Vatan İstanbul şubesinde ürün bulunuyordu o yüzden sorun etmemiştim fakat şuanda hiçbir yerde gözükmüyor. O yüzden benim iade harici herhangi bir hakkım var mı bunu merak ediyorum. Yani yarın adamların karşısına çıktığımda para iadesi yapacağız dedikleri zaman kardeşim benim şu hakkım var yapmak zorundasınız diyebileyim.

Senin yerinde olsaydım 2900 ₺ alışveriş çeki verdikleri taktirde 7 ay boyunca beklemişim daha fazla bu süreci uzatmamak adına lanet olsun diyerekten o bütçeye 1080'e yakın performanslı ve yeni 2060 alırdım. Bir daha da değil oradan alışveriş hiçbir şubesinin önünden geçmezdim.

Senin yerinde olsaydım 2900 ₺ alışveriş çeki verdikleri taktirde 7 ay boyunca beklemişim daha fazla bu süreci uzatmamak adına lanet olsun diyerekten o bütçeye 1080'e yakın performanslı ve yeni 2060 alırdım. Bir daha da değil oradan alışveriş hiçbir şubesinin önünden geçmezdim.
RTX alacaksam da ROG STRIX olan modelini alırım. Şuan indirimde fakat indirim bitince de üstüne eklemem gerekecek.

Başka yerden temin ettiler dediğin farklı mağaza mı? Çünkü şuan bu ürün hiçbir mağazasında gözükmüyor. Aylardır bekledik. Biraz daha beklerim de stoğa girer mi ne zaman girer gibi soruların da artık bana cevabını vermeleri lazım ki tamam diyeyim.

Sanırım benimkinde baska mağazadan geldi ancak arızanın hangi parçada olduğunu tespit edene kadar sürekli gidip geldiğim için konuştuğumuzda bence ücreti sormuştum fiyat farkı ne olacak iade gelirse yenisini alamam diye , önemi yok bizde senin bize teslim ettiğin iade faturasıyla firmadan aynı ürünü alıyoruz tarzı bir laf geçti yani eğer ki sana o ürünü vermek isterlerse getirebilirler.

Bugün Vatan Bilgisayar'ı aradığımda bize böyle bir bildirim gelmediği şeklinde yanıt aldım. Servispoint raporu gönderdik diyor, Vatan bize gelmedi diyor. Neyse yarın Servispoint'ten raporu bana göndermesini isteyip Vatan'a kendim göndereceğim. Ürün stokta olmadığı için "hediye çeki" ya da para iadesi yapılacak imiş. Bende başka hakkım olup olmadığını bilmediğim için hiçbir şey diyemedim. Sonuç bu büyük ihtimalle bu hafta içinde para iadesi alacağım.

Şimdi sen konuda olayı yarısından itibaren anlatmışsın, olayın tamamını kimse bilmiyor,
ve buna göre cevap veriyor insanlar.
Birincisi kartın neyi var, ne gibi bir problemi vardı da servise gönderdin.

Kusur vatanda mı ki sen vatandan bekliyorsun değişimi?

Coil whine. Kimden beklemem gerekiyor değişimi? Vatan'dan aldım Vatan Bilgisayar eğer stokta varsa değişim yaparız diyor zaten. Stokta yoksa mecbur para iadesi diyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı