VodafoneNet'ten TürkNet'e Geçiş Süreci

Evet, ben de an itibarıyla bunu araştırıyordum. Yakın zamanda TT ile mailleşerek bu sorunu çözen arkadaşlar varmış sanırım okuduğum kadarıyla. Ben de az önce mail atarak şansımı deneyeyim dedim. Bakalım, bekleyip göreceğiz. :)

Senden küçük bir ricam olacak. TürkNet bana şu an VDSL2 portu gösterdi. Bende geçiş yaptırcam yakında inşallah. Şu IP adreslerine tracert atar mısın? CS:GO Faceit IP adresleride Faceit bu aralar çok sardı. Geçersemde iyi ping değerlerimin olmasını istiyorum. Malum Türk Telekom'u görüyoruz. Şehir olarak sana neredeyse yakın olduğum için aynı pingi alacağım zaten.

IP adresleri: 78.31.67.209 ve 78.31.67.199.

Yan komşudan davet kodu alamazsam. Senden isteyeceğim. Bir de şey sorucam başka firmadan geçerken nasıl işliyor? Geçiş olduğunda mesela port değişikliği olacak hızım düşer mi?

IP adresleri: 78.31.67.209 ve 78.31.67.199.
Ben atayım? :) VDSL2 altyapıda benim tracert değerlerim bunlar, Kocaeli'de oturuyorum.
1604779489140.png
1604779530928.png

Geçiş işlemlerinde aynı port üzerinden hizmet alacağınızdan hat değerlerinizde değişim olmaz, hızın düşmez. TurkNet'e geçtiğinde ilk başta 35 Mbps VDSL2 paketi kullanacaksın daha sonradan OİM'den hattının desteklediği hıza göre 100 Mbps'ye kadar olan bir pakete geçebilirsin. (TurkNet'te 35/50/75/88/100 hız paketleri var)

Ben atayım? :) VDSL2 altyapıda benim tracert değerlerim bunlar, Kocaeli'de oturuyorum.
Eki Görüntüle 729874Eki Görüntüle 729875
Geçiş işlemlerinde aynı port üzerinden hizmet alacağınızdan hat değerlerinizde değişim olmaz, hızın düşmez. TürkNet'e geçtiğinde ilk başta 35 Mbps VDSL2 paketi kullanacaksın daha sonradan Oim'den hattının desteklediği hıza göre 100 Mbps'ye kadar olan bir pakete geçebilirsin. (TürkNet'te 35/50/75/88/100 hız paketleri var)

Benim porta hız olarak sıkıntı var sanırsam. Çünkü şöyle söyleyim ADSL kullanan tanıdığımın ankastreye benden birazcık uzak. Bende daha düşük hat zayıflaması var. Benim ADSL altyapıdan farkı yok hat zayıflaması olarak. Eve gelen kabloda dolayı da değil zaten ankastredede aynı hat zayıflaması var neredeyse ADSL gibi.

başka firmadan geçerken nasıl işliyor?
"TürkNet size mail yolu ile başvuru ve Churn (İSS değiştirmek için talep formu) gönderiyor. Siz bunların çıktısını alıp, altına ıslak imzanızı atıp kargo ile TürkNet'e iletiyorsunuz. Yani sizin yapacağınız tek şey bu. Daha sonra TürkNet size OİM (Online İşlem Merkezi) bilgilerinizi SMS ve E-Mail yolu ile iletiyor. Hizmetiniz aktif olduğunda da yine size SMS ve E-Mail yolu ile internet kullanıcı adı ve şifrenizi iletiyor, siz de bu bilgilerle modeme giriş yapıp bağlantı sağlıyorsunuz."

Geçiş olduğunda mesela port değişikliği olacak hızım düşer mi?
ADSL'den VDSL'e geçiş sağlayacağınız için hızınızın düşeceğini sanmıyorum hocam.

1.png

2.png

Buyrun hocam bunlar da tracert sonuçları.

ADSL'den VDSL'e geçiş sağlayacağınız için hızınızın düşeceğini sanmıyorum hocam.

ADSL'den VDSL'e geçiş yapmayacağım. Şu an VDSL olarak alıyorum sinyalı ama ADSL'den bir farkı yok hat zayıflamasının. Testler için teşekkür ederim. Sana yakın alacağımdan ping olarak kafam rahatladı.

ADSL'den VDSL'e geçiş yapmayacağım. Şu an VDSL olarak alıyorum sinyalı ama ADSL'den bir farkı yok hat zayıflamasının. Testler için teşekkür ederim. Sana yakın alacağımdan ping olarak kafam rahatladı.

Ben yanlış okumuşum hocam özür dilerim. Rica ederim. Umarım bu değerlerin çok daha iyisini alırsınız. 🙏

Bu arada dilerseniz davet kodu paylaşabilirim sizinle. Davet kodu ile abonelik başvurusu yaparsanız, ilk faturanızı son ödeme tarihi geçmeden ödediğiniz takdirde bir sonradaki ayı hem siz hem ben ücretsiz kullanıyoruz.

İlk öncelikle çok teşekkür ederim. Gereken tüm cevapları fazlasıyla verdiğiniz için. Ayrıca çok sevinirim bu kodu nereye ileteceğim acaba?
Hocam bir de çok zahmet verdik ama son bir sorum olacaktı o zaman şimdi kurulum yaptırmaya gerek yok anladığım kadarıyla, benim altyapım 35 Mbps'yi desteklediğini söyledi TurkNet müşteri hizmetleri ben sadece ADSL modemi çıkarıp yerine VDSL taksam yeterli mi yani, şundan takıldım böyle şimdiye kadar ADSL alt yapısı kullandım ama aynı altyapı VDSL'de destekliyor yani baştan bir ekip kurulumuna ihtiyaç var mıdır, "yok işte siz şimdiye kadar ADSL alt yapısı kullandınız bunu gelip değiştirmek lazım" gibi bir şeyle olurda karşılaşırsam müşteri hizmetleri ile inanmalı mıyım yoksa sadece modem değişikliği ile bu işi çözer miyim?
Tekrardan çok teşekkür ederim koduda bekliyorum hocam.

İlk öncelikle çok teşekkür ederim. Gereken tüm cevapları fazlasıyla verdiğiniz için. Ayrıca çok sevinirim bu kodu nereye ileteceğim acaba?
Hocam bir de çok zahmet verdik ama son bir sorum olacaktı o zaman şimdi kurulum yaptırmaya gerek yok anladığım kadarıyla, benim altyapım 35 Mbps'yi desteklediğini söyledi TurkNet müşteri hizmetleri ben sadece ADSL modemi çıkarıp yerine VDSL taksam yeterli mi yani, şundan takıldım böyle şimdiye kadar ADSL alt yapısı kullandım ama aynı altyapı VDSL'de destekliyor yani baştan bir ekip kurulumuna ihtiyaç var mıdır, "yok işte siz şimdiye kadar ADSL alt yapısı kullandınız bunu gelip değiştirmek lazım" gibi bir şeyle olurda karşılaşırsam müşteri hizmetleri ile inanmalı mıyım yoksa sadece modem değişikliği ile bu işi çözer miyim?
Tekrardan çok teşekkür ederim koduda bekliyorum hocam.

Rica ederim hocam, ne demek. 🙏 TBH19UY70GEH kod bu hocam. Abonelik başvurusu yaptığınızda TürkNet'e "davet kodu kullanacağım" derseniz yardımcı olacaklardır.

ADSL'den VDSL'e geçiş süreci hakkında ne yazık ki detaylı bilgim yok hocam. Ben VDSL'den VDSL'e geçiş yaptım direkt. TürkNet size bu konu hakkında herhangi bir bilgi verdi mi acaba?

Rica ederim hocam, ne demek. 🙏 TBH19UY70GEH kod bu hocam. Abonelik başvurusu yaptığınızda TürkNet'e "davet kodu kullanacağım" derseniz yardımcı olacaklardır.

ADSL'den VDSL'e geçiş süreci hakkında ne yazık ki detaylı bilgim yok hocam. Ben VDSL'den VDSL'e geçiş yaptım direkt. TürkNet size bu konu hakkında herhangi bir bilgi verdi mi acaba?

Ben ileteceğim kodu hocam. Maalesef vermediler ama bir konu açayım en iyisi veya bakayım ADSL'den VDSL'e geçiş için harici bir kuruluma gerk var mı diye.

Geri
Yukarı