Witcher Pişmanlığım

Ben kitap-dizi falan hiçbir materyaliyle uğraşmadan direkt ilk oyundan başladım hem güzel geldi hem de kötü geldi. Hikaye ve anlatım güzeldi, gidişat güzeldi ama savaş mekanikleri kötüydü yine de bitirdim oyunu. Sonra 2 ve 3. oyun her nedense baydı ve bıraktım. Eğer kitaplarını okursam muhtemelen bütün oyunlarını zevkle baştan sona oynayıp bitirirdim. Ama böyle yapmamış olmama rağmen ilk oyunu beğenip diğerlerinden baydım.

Dizi çok ağırdan alıyorsa yapacak bir şey yok hocam Witcher 1 den başlar giderim o zaman grafik falan pek umrumda değil benim hikaye güzel olsun sarsın yeter yıllarca 610m'de düşük ayarlarda rezalet deneyimler yaşadım :D 1 i bitirmeye dayanırım yani sonra 3'ü ultrada oynarım :D
Hocam ben de sizin gibi 3. oyunu 740M kart ile 18-20 fps ala ala oynayım bitirmiştim kesinlikle değer. İlk oyun cidden eski bir oyun grafiklere çok kafayı takan biri olmasanız bile dövüş mekaniği sizi biraz üzebilir. Ben ilk boss dövüşüne kadar oynayıp bilmem kaçıncı denemede geçtikten sonra bir daha açmayıp YouTube'dan hikayeyi izlemiştim. İlk oyun için söylediklerim ikinci oyun için geçerli değil muhakkak oynayın. Hikaye de muhteşem, oynanış da gayet yeterli.

Son düzenleme:
Ocak ayında serinin 7. kitabının çeviri çıkacak diyorlar. Pegasus seriyi set set satabiliyor. Dilerseniz ileride 7 kitabı birden set seklinde alıp okur ayrıca okuduktan sonra kutusuyla koleksiyon seklinde güzel bir yere koyabilirsiniz. Hos olur yani.

Benim şahsi görüşüm ilk oyundan başlamak hikaye ilerleyişi açısından her zaman iyidir. Gerçi Witcher 3 hikayeye hakim olmayanları da tatmin edebilecek bir oyundur bana göre.

Diziye gelirsek eğer, Gerald'ın geri planda kaldığı bir Witcher dizisi izledim diyebilirim. Hele o sezon finali ve öncesinde ki birkaç bölüm tam bir hayal kırıklığı. Tamamen Yennefer odaklı bir dizi olmuş. Yapımcısı biraz kendi yorumumuzu kattık demişti fakat bu kadar da yorum katılacağını düşünmemiştim açıkcası. Bir sonra ki sezon da bu şekilde devam ederse eğer, belki meraktan izlerim ama beklentimi düşük tutarım.

Anlamıyorum bu Witcher 3 sevdanız nereden geliyor. Oyuna bu kadar övgüden sonra çok büyük beklentiyle başladım. İlk başta atla dolaştım, yaratık kestim atmosfer ve dövüş mekaniği gayet güzel geldi. Ama sonra neden yaptığımı bilmediğim saçma sapan görevler vermeye başladı. Mesela git şu bitkiyi topla diyor görev. Ama oyun size ne nereden toplayacağınızı nede neden toplamanız gerektiğini anlatıyor. 30-45 dakika bir süre otların arasında bitkiyi aradım bulamayınca sinirlenip çıktım. Diyeceksiniz haritada gözüküyor. Bende gözükmüyordu oyun orijinal olmasına rağmen ayrıca internette de gösterildiği yerde yoktu bende bitki. Bu olayı 2-3 kere yaşadım. Her silişimden belirli bir süre sonra tekrar şans verdim ama yok. Oyun sizi içine çekmiyor. Bu yaşadığım kötü deneyime rağmen diziye bir şans vereyim dedim. İyiki de vermişim! Dizi çok güzeldi. Cast seçimi dışında. Edindiğim bilgilere göre Yennefer sadece büyüyle değil cazibesiyle de etrafındaki insanları etkileyen ve yönlendiren birisi. Ama dizideki ablamızın bu cazibeyle alakası yok. Çirkin mi? Orası tartışılır ama cazibesiyle birilerini etkileyebilecek kadar güzel mi? Tabi ki hayır. Şimdi dizi etkisiyle bir daha yüklüyorum oyunu. Umarım bu sefer beni içine çekebilir.

Witcher'ı Witcher yapan, ne kitabı ne 1. ve 2. oyunudur zaten, Witcher 3 sarmadıysa zaten 1. ve 2. oyun sana fasa fiso gelmesi lazım. Dizi konusu da, siyahi/esmer Yennefer'i gördükten sonra yok bende.
Hocam dizide siyahi elf var ben ona çok takıldım bir sahnede de yanlış hatırlamıyorsam siyahi cüce de var :D komik bir durum.

Anlamıyorum bu Witcher 3 sevdanız nereden geliyor. Oyuna bu kadar övgüden sonra çok büyük beklentiyle başladım. İlk başta atla dolaştım, yaratık kestim atmosfer ve dövüş mekaniği gayet güzel geldi. Ama sonra neden yaptığımı bilmediğim saçma sapan görevler vermeye başladı. Mesela git şu bitkiyi topla diyor görev. Ama oyun size ne nereden toplayacağınızı nede neden toplamanız gerektiğini anlatıyor. 30-45 dakika bir süre otların arasında bitkiyi aradım bulamayınca sinirlenip çıktım. Diyeceksiniz haritada gözüküyor. Bende gözükmüyordu oyun orijinal olmasına rağmen ayrıca internette de gösterildiği yerde yoktu bende bitki. Bu olayı 2-3 kere yaşadım. Her silişimden belirli bir süre sonra tekrar şans verdim ama yok. Oyun sizi içine çekmiyor. Bu yaşadığım kötü deneyime rağmen diziye bir şans vereyim dedim. İyiki de vermişim! Dizi çok güzeldi. Cast seçimi dışında. Edindiğim bilgilere göre Yennefer sadece büyüyle değil cazibesiyle de etrafındaki insanları etkileyen ve yönlendiren birisi. Ama dizideki ablamızın bu cazibeyle alakası yok. Çirkin mi? Orası tartışılır ama cazibesiyle birilerini etkileyebilecek kadar güzel mi? Tabi ki hayır. Şimdi dizi etkisiyle bir daha yüklüyorum oyunu. Umarım bu sefer beni içine çekebilir.
Yazılılarım olduğundan çok oynayamadım bu hafta neyse ki bitti ve Witcher 1'de çok ilerledim ve daha da oyuna sardım bir oturuşta 7 saati bulabiliyorum. Oyun bitince konuya eklemeler yapacağım.Size tavsiyem 0'dan başlamanız.

Yazılılarım olduğundan çok oynayamadım bu hafta neyse ki bitti ve Witcher 1'de çok ilerledim ve daha da oyuna sardım bir oturuşta 7 saati bulabiliyorum. Oyun bitince konuya eklemeler yapacağım.Size tavsiyem 0'dan başlamanız.
Witcher 3'e başladım. Hala abartıldığı kadar mükemmel bir oyun değil. Ama sardı. 1-2 saat oynamama rağmen bir sürü bug ile karşılaştım. At yere 90 derecelik açıyla şaha kalkıyor. RDR2'de oynuyorum şuan hangisini oynasam bilemiyorum.

Herkese merhaba, bilenler bilir bir konuda Witcher 3'ün beni sarmadığını,baydığını söylemiştim.Geçenlerde bildiğiniz gibi Witcher dizisi çıktı bende kendime " Ulan şunu bir izleyeyim belki oyuna ve hikayeye bu sefer ısınırım"dedim. Şuan Witcher'ın ilk oyunundayım açıkçası bir şey atlamadan gidiyorum ve oyuna bağlandım iyice. Ayrıca karakterleride iyice araştırıyorum kısacası bu ara sardım Witcher'a bakalım sonumuz ne olacak. Oyunadığım oyunlar olursa konuya ekleme yaparım. Benim gibi doğrudan 3.oyundan başlayanları sarmamışsa geriye dönüp eski oyunlarını oynamalarını tavsiye ederim.
Dostum ben 3 ile başladım 2 kere bitirdim sonra witcher 2 ye geçtim bitirip witcher 3 ü birdaha oynayıp bitirdim. Daha sonra Witcher 1 e geçtim onuda oynayıp bitirdim. Ardından tekrar witcher 2 ye başlayıp Flotsamda sıkılıp kapadım oyunu. Bıktırdı biraz :D

Diziyi iki güne yayıp izledim ve çıktıktan 2 gün sonra bitirdim. Şimdi sırada kitaplar var. Kısaca düzen falan kalmadı.... :D

İlk oyunu oynama ısrarınızı hala anlamıyorum. Oynanış olarak birkaç videoya bile bakmam günümüzde oynanmayacak bir oyun olduğunun göstergesi. Mesela ilk Assassin's Creed oyunu da o yılda çıktı. Firmaların çapı belli. O oyunun daha oynanabilir olduğunu düşünsem de, serideki favori oyunum o olsa da günümüzde kimseye tavsiye etmem. Witcher 2'yi oynamak bile tartışılabilen bir şey olmalı bence.
3 oyunu da oynayan kişilerden genel olarak gördüğüm ilk oyunun video izleyerek hikayesini öğren, sonra 2 ve 3. oyunları oyna şeklinde.
Ben sadece 3. oyunu oynadım. Hikayesini bilmiyorsun hiç zevk alamazsın diyebilirsiniz. Oyunda yapılabilecek her şeyi 150 saatte yaptım. Her ne kadar bir yerde yazmasa da %100 olarak bitti. Millet en az 200 saat diyor ona da şaşırıyorum. O boş varilleri bile topladım ben o sürede. Aylak aylak dolaştığım bile oldu. Dolu dolu 150 saat geçirdim.
Dizisini de izledim. Triss daha iyi görünen biri olabilirdi. Tek eleştirim bu. Adamların direkt oyunu entegre etmesini bekleyemezsiniz. Sinema farklı bir şeydir.
Kitapları ise zamanım olunca okuyacağım. Zevkle okuyacağıma eminim.
Yine de ne ilk oyunu, ne de ikinci oyunu oynamayacağım.
Beni böyle sardı. İnsanların %80'inden fazlasını da böyle saracağına eminim. Bazıları vardır tarzı değildir. Ben de RPG hayranı sayılmam, yine de güzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı