Witcher Pişmanlığım

İlk oyunu oynama ısrarınızı hala anlamıyorum. Oynanış olarak birkaç videoya bile bakmam günümüzde oynanmayacak bir oyun olduğunun göstergesi. Mesela ilk Assassin's Creed oyunu da o yılda çıktı. Firmaların çapı belli. O oyunun daha oynanabilir olduğunu düşünsem de, serideki favori oyunum o olsa da günümüzde kimseye tavsiye etmem. Witcher 2'yi oynamak bile tartışılabilen bir şey olmalı bence.
3 oyunu da oynayan kişilerden genel olarak gördüğüm ilk oyunun video izleyerek hikayesini öğren, sonra 2 ve 3. oyunları oyna şeklinde.
Ben sadece 3. oyunu oynadım. Hikayesini bilmiyorsun hiç zevk alamazsın diyebilirsiniz. Oyunda yapılabilecek her şeyi 150 saatte yaptım. Her ne kadar bir yerde yazmasa da %100 olarak bitti. Millet en az 200 saat diyor ona da şaşırıyorum. O boş varilleri bile topladım ben o sürede. Aylak aylak dolaştığım bile oldu. Dolu dolu 150 saat geçirdim.
Dizisini de izledim. Triss daha iyi görünen biri olabilirdi. Tek eleştirim bu. Adamların direkt oyunu entegre etmesini bekleyemezsiniz. Sinema farklı bir şeydir.
Kitapları ise zamanım olunca okuyacağım. Zevkle okuyacağıma eminim.
Yine de ne ilk oyunu, ne de ikinci oyunu oynamayacağım.
Beni böyle sardı. İnsanların %80'inden fazlasını da böyle saracağına eminim. Bazıları vardır tarzı değildir. Ben de RPG hayranı sayılmam, yine de güzeldi.
Yaklaşık 6 ay önce Witcher 1 yükleyip leş kontrolleri yüzünden silmiştim. Tekrar başladım ve alıştım bu yüzden pekte fena gelmiyor bana ama günümüze göre kontrol şeması gerçekten kötü, zaten oynama amacım hikayeyi öğrenip,kavrayıp diğer oyun geçmek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı