Yapay zekanın hiç bilinmeyen bir özelliği ortaya çıktı!

telefonunugoster

Centipat
Daha fazla  
@izmirkartali @Buğra S

Videoyu anlamanız için paylaştım, anlatacaklarım önemli.

Yabancı ve yerli birçok arkadaşım ile yaptığımız istişarelerde: Anlaşmaya vardığımız husus

Medeniyetimizin oldukça yüksek bir potansiyeli var, lakin bu potansiyelin milyarda birinden tasarruf ediyoruz, hatta yine yaptığımız istişarelerde çok değil elli yıllık süreçte dünyamız; kaynak bazlı bir ekonomide olsaydı ve doğru yönlendirilseydi, bugünkü nesiller ölümsüz olmuştu.

Yapay ya da Doğal zeka yok, Zeka var ve eğer elektroniğe yeterli tasarruf edilseydi, Simbiyoruz ve simbiyotik yaşam mümkün olacaktı.

Simbiyotik yaşamın en büyük yararı insanın her türlü koşula doğrudan adapte olabilmesini sağlamak, örneğin Uzayda hayatta kalmaktan tutunda ölümsüzlüğe kadar geniş skalada.

Biyolojik Karbon bazlı yaşam fıtratından dolayı; ekosisteme ihtiyaç duyar ve de oldukça zayıftır, ayrıca da sinirsel verimi düşüktür.

Bu açıdan da Simbiyoruz önemlidir arkadaşlar, Lakin dünya medeniyetinin insanları oldukça cahil ve ilkel oldukları için, sadece pekiştireçlerine yatırım yaptıkları için potansiyelinin milyarda birinden tasarruf etmektedir.

Kaynak

Son düzenleyen: Moderatör:
@Buğra S

Peki Yapay zekanın tam olarak bilinmeyen özelliği nedir ? Örneğin bir çalışma var ve bu çalışma endüstri eğlence amaçlı , ticari kar amaç faaliyet gütme rekabet popülizm ! Bu kaynak sarfiyatını zaten bütün sektörlerde kollarda yapıyorsun , ve bunların çoğu da saçma gereksiz sadece pekiştireç eğlence entertainment maksatlı .

Onu geç bunun için bir de saçma saçma ritüellere tekrarlara rutinlere pratiklere pekiştireçlere ayırıyorsun kaynakları peki sonuç koca sıfır !

Sonrada zaten hali hazırda dehşete düştüğünden dehşet yönetiminden bu sarmaldan kopamadığın için cehaletin ve bağnazlığın senin bir türlü kırılamayan sarmalın olmuş oluyor .

Halbuki sen kalkıp tüm bu saçmalıkları ve GERİ-ZEKALILIKLARI bir kenara bırakıp , doğru kaynak tüketimi ve yönetimi yapsaydın şimdiye ölümsüz olmuştun .

Yapay zeka diye düşündüğünüz şeyin olayı : simbioz SİMBİYOTİK

Örneğin @Buğra S sana crysis 2 videosu atmıştım şunu : Link burada

Bu da Crysis 3 Final de Prophet karşımıza BODY silüetinde çıkıyor , Giysi kanka tüm kuralları değiştiriyor HARGRAVE haklıydı 😁

@Buğra S

Burada anlatmak istediğim şey Simbiyoz ve Simbiyotik yaşam Crysis oyunun kurgusu da bunun üzerine kuruluydu , PROPHET yok vücudu yok çürüdü gitti , Alcatraz ölü , giysiyse PROPHET'İ tercih etti ve PROPHET Crysis 3 'de karşına tamamen özümsenmiş bir şekilde karşına çıkıyor .

Bu Simbiyoz ve Simbiyotik yaşam , İnsanı ortamdan soyutlayacak ekosistemden de ve kısa
ömürlülükten soyutlayacak yegane tek çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır bilim dünyasında

Elektronik ile Biyolojik bir birleşme yani Simbiyotik ilişki zaten yapılabilecek bir durumda , buna çok uzak olmamızın nedeni cehaletimiz bu kadar basit .

Örneğin bir gecede o kadar on binlerce insan öldü depremde , ölmezlerdi diri diri gömülmezlerdi , lakin gömüldüler çünkü cehaletten ilkellikten , düşük algıdan meleke sorunundan , şimdi kimse diyemez ki o kadar insanın ölmesini engelleyecek çözümleri yapacak gücümüz yok , var teknolojimizde bilgimizde her şeyimizde bütün imkanlarımız her şey var , fakat o insanlar diri diri gömüldüler , çünkü cehaletten .
1681082931680.png

Peki yapay zekânın tam olarak bilinmeyen özelliği nedir?

Sanirim konu sahibinin ihtimal vermedigi ozelligi oluyor orasi.

Son düzenleme:
@Buğra S

Peki Yapay zekanın tam olarak bilinmeyen özelliği nedir ? Örneğin bir çalışma var ve bu çalışma endüstri eğlence amaçlı , ticari kar amaç faaliyet gütme rekabet popülizm ! Bu kaynak sarfiyatını zaten bütün sektörlerde kollarda yapıyorsun , ve bunların çoğu da saçma gereksiz sadece pekiştireç eğlence entertainment maksatlı .

Onu geç bunun için bir de saçma saçma ritüellere tekrarlara rutinlere pratiklere pekiştireçlere ayırıyorsun kaynakları peki sonuç koca sıfır !

Sonrada zaten hali hazırda dehşete düştüğünden dehşet yönetiminden bu sarmaldan kopamadığın için cehaletin ve bağnazlığın senin bir türlü kırılamayan sarmalın olmuş oluyor .

Halbuki sen kalkıp tüm bu saçmalıkları ve GERİ-ZEKALILIKLARI bir kenara bırakıp , doğru kaynak tüketimi ve yönetimi yapsaydın şimdiye ölümsüz olmuştun .

Ben din ve felsefe ayagina girmedim ve kast ettigim sey de o degildi. Olumsuzluk bulunsa da o sana bana gelmez sen merak etme.

Giyilebilir teknolojiler ile sanalla dunyayi bir araya getirme cabasi yillardir mevcudumuzda olan konulardi. Yapay zeka ise her yerde oldugu gibi bunlari birlestirme isleminde kullandigimiz guzide bir arac.

Merak etme insanoglu binlerce yildir, atesi icat ettiginden beri, kendini Sener Sen'in cakiyla avladigi 10 metrelik aslanlardan koruyabilir hale geldiginden beri asagi yukari ayni seyleri istiyor. Gereksiz araclar dedigin eglence sektoru ilmasa insanin yasamasinin anlami kalmaz, eline bir defa bir kitap alip okudun mu, sanmiyorum cunku Turkce'niz gercekten rezalet.

Merak etme OpenAI ve diger AI sirketleri de bu yaptiklari calismalari kar amacli yapiyorlar.

Yapay zekanin bilinmeyen bir ozelligi yoktur cunku yapay zeka insanlar tarafindan yapildigi icin yapimculari tarafindan ne yapilabilecegi bilinir. Tornavidayi icat eden adam bununla bir seyleri vidalayabilecegini biliyordu fakat tornavidanin teknik ozelliklerinden oturu adamin tekine de saplayabilirsin. Burada bulunan sey yapay zekaya yeni bir kullanim alani, vidalanacak baska bir fantastik vida daha.

Ne zaman bu eleman kendi kendine sifirdan bilgi uretip kendi kodunu kendi yazmaya baslar o zamanonun bilmedigimiz bir ozelligi olur. Ahmet diye bir adam koltuk tamiri ogrense ozellik kazanmis olir fakat Ahmet arkadasa tornavida ve testere kullanmayi ogretsen onun disi agacin nasil isler icin uygun oldugunu anlatsan Ahmet pekala ugrasa ugrasa koltuk yapabilir.

@Buğra S

Örneğin @Buğra S sana crysis 2 videosu atmıştım şunu : Link burada

Bu da Crysis 3 Final de Prophet karşımıza BODY silüetinde çıkıyor , Giysi kanka tüm kuralları değiştiriyor HARGRAVE haklıydı 😁

@Buğra S

Burada anlatmak istediğim şey Simbiyoz ve Simbiyotik yaşam Crysis oyunun kurgusu da bunun üzerine kuruluydu , PROPHET yok vücudu yok çürüdü gitti , Alcatraz ölü , giysiyse PROPHET'İ tercih etti ve PROPHET Crysis 3 'de karşına tamamen özümsenmiş bir şekilde karşına çıkıyor .

Bu Simbiyoz ve Simbiyotik yaşam , İnsanı ortamdan soyutlayacak ekosistemden de ve kısa
ömürlülükten soyutlayacak yegane tek çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır bilim dünyasında

Elektronik ile Biyolojik bir birleşme yani Simbiyotik ilişki zaten yapılabilecek bir durumda , buna çok uzak olmamızın nedeni cehaletimiz bu kadar basit .

Örneğin bir gecede o kadar on binlerce insan öldü depremde , ölmezlerdi diri diri gömülmezlerdi , lakin gömüldüler çünkü cehaletten ilkellikten , düşük algıdan meleke sorunundan , şimdi kimse diyemez ki o kadar insanın ölmesini engelleyecek çözümleri yapacak gücümüz yok , var teknolojimizde bilgimizde her şeyimizde bütün imkanlarımız her şey var , fakat o insanlar diri diri gömüldüler , çünkü cehaletten .
Eki Görüntüle 1734426
Turkceden son donem kac aldiniz gercekten merak ediyorum ya da en son ne zaman bir sinava girdiyseniz.

Ben sizin dediginizi cok iyi anladim fakat o deprem ne kadar onlenebilir bir felakettiyse yapay zekayi insana aktarmak DCnin Cyborg'u karakter olarak kullanmasindan beri dusunulebilir bir fikir ki zaten akilli gozluklerimiz, saatlerimiz ve asistanlarimiz var bu ilkel devirde bile. Ha ek olarak Crysis serisinde islenmis birnseyi nasil 2023 yilinda geri buldular?

Din felsefeyle alakası yok, bunu anlayabilecek kapasiteye gelmen lazım, lakın ben sana ufak bir yardımda bulunayım.

Giyilebilir teknolojiden bahsetmiyorum
Sen olayı bak nasıl anlamışsın:

Beni iyi dinle şimdi:

Nöroloji, Biyoloji, Zooloji, Elektronik, sayısız alanda medeniyetin bilgisini tartışman tamamen yersiz. Günümüz dünyasının AKADEMİK DONANIMI SANDIĞININ AKSİNE MİLYARLARCA KAT DÜZEYDEDİR, LAKİN BUNA KAYNAK AYRILMAZ.

KAYNAK AYRILMADIĞI İÇİNDE ATILIM İLERLEME YAŞANMAZ.
Medeniyet şu an hiçbir gelişme göstermediği gibi, ellilerin ve altmışların dünyasının üzerinden gitmektedir.

Çünkü NASIL NÜKLEER BİR FAALİYET İÇİN URANYUM ZENGİNLEŞTİRMEDEN TUTTA MUAZZAM TESİS BU TESİSLERE GÜÇ İÇİN HİDROLİK SANTRALDEN TUTTA OLDUKÇA YÜKSEK WATTLARDA ENERJİ SAĞLAMAN GEREKİYORSA, HA İŞTE ORALARA HARCAYACAĞIN kaynakları.

Seks Din şu buna harcıyorsun.

Bırak daha Uzay'a şimdi üç kere İSTASYON KURAN DÜNYA ŞİMDİ KIYTIRIKTAN BİR UZAY ÜSSÜNE MAHKUM. ODA saçma SAPAN YANİ.

Sendeki akıl mantık anca CHAT GPT , de get ya ben kitap yazıyorum bu diyor türkçen rezalet , Sanane türkçemden

iki üniversite bitirmişim , Yabancı dilim var adam bana diyor :D türkçen rezalet hangi sınava girdin yaşın kaç senin ya: D

Şimdi ben makale yazıyorum , istişare ediyoruz , burada forum ağzından yazıyorum SINAVA GİRECEK ARKADAŞIMIZ DAHA LİSE ÇAĞI ADAM bana türkçe edebiyatı yapıyor .

Ne diyeyim üzdün :D

Ben din ve felsefe ayagina girmedim ve kast ettigim şey de o değildi. Olumsuzluk bulunsa da o sana bana gelmez sen merak etme.

Giyilebilir teknolojiler ile sanalla dunyayi bir araya getirme cabasi yillardir mevcudumuzda olan konulardi. Yapay zeka ise her yerde oldugu gibi bunlari birlestirme isleminde kullandigimiz guzide bir arac.

Merak etme insanoglu binlerce yıldır, atesi icat ettiginden beri, kendini Şener Şen'in cakiyla avladigi 10 metrelik aslanlardan koruyabilir hale geldiginden beri asagi yukari ayni seyleri istiyor. Gereksiz araclar dedigin eglence sektoru ilmasa insanin yasamasinin anlami kalmaz, eline bir defa bir kitap alip okudun mu, sanmiyorum cunku Türkçe'niz gercekten rezalet.

Merak etme OpenAI ve diger AI sirketleri de bu yaptiklari calismalari kar amacli yapiyorlar.

Yapay zekanin bilinmeyen bir ozelligi yoktur cunku yapay zeka insanlar tarafindan yapildigi icin yapimculari tarafindan ne yapilabilecegi bilinir. Tornavidayi icat eden adam bununla bir seyleri vidalayabilecegini biliyordu fakat tornavidanin teknik ozelliklerinden oturu adamin tekine de saplayabilirsin. Burada bulunan şey yapay zekaya yeni bir kullanim alani, vidalanacak baska bir fantastik vida daha.

Ne zaman bu eleman kendi kendine sifirdan bilgi uretip kendi kodunu kendi yazmaya baslar o zamanonun bilmedigimiz bir ozelligi olur. Ahmet diye bir adam koltuk tamiri ogrense ozellik kazanmis olir fakat Ahmet arkadasa tornavida ve testere kullanmayi ogretsen onun disi agacin nasıl isler icin uygun oldugunu anlatsan Ahmet pekala ugrasa ugrasa koltuk yapabilir.

Din felsefeyle alakası yok, bunu anlayabilecek kapasiteye gelmen lazım, lakın ben sana ufak bir yardımda bulunayım.

Giyilebilir teknolojiden bahsetmiyorum
Sen olayı bak nasıl anlamışsın:

Beni iyi dinle şimdi:

Nöroloji, Biyoloji, Zooloji, Elektronik, sayısız alanda medeniyetin bilgisini tartışman tamamen yersiz. Günümüz dünyasının AKADEMİK DONANIMI SANDIĞININ AKSİNE MİLYARLARCA KAT DÜZEYDEDİR, LAKİN BUNA KAYNAK AYRILMAZ.

KAYNAK AYRILMADIĞI İÇİNDE ATILIM İLERLEME YAŞANMAZ.
Medeniyet şu an hiçbir gelişme göstermediği gibi, ellilerin ve altmışların dünyasının üzerinden gitmektedir.

Çünkü NASIL NÜKLEER BİR FAALİYET İÇİN URANYUM ZENGİNLEŞTİRMEDEN TUTTA MUAZZAM TESİS BU TESİSLERE GÜÇ İÇİN HİDROLİK SANTRALDEN TUTTA OLDUKÇA YÜKSEK WATTLARDA ENERJİ SAĞLAMAN GEREKİYORSA, HA İŞTE ORALARA HARCAYACAĞIN kaynakları.

Seks Din şu buna harcıyorsun.

Bırak daha Uzay'a şimdi üç kere İSTASYON KURAN DÜNYA ŞİMDİ KIYTIRIKTAN BİR UZAY ÜSSÜNE MAHKUM. ODA saçma SAPAN YANİ.
Sacma sapan uzay ussuymus, abi begenmediysen yenisini yap. Simbiyoz mu olasin var, kendin ol.
Dunyanin en buyuk devletleril liberal ekonomik duzene gore isliyor, isteyen istedigini arastiriyor. Devletlerin kendi arastirma kurumlarinda devlet istegine gore is yapilir da liberal istedigini yapar isterse dukkani satar bira fabrikasi kurar yerine.

"Medeniyet su anda hic bir ilerleme gostermedigi gibi" anladim abi, modern tarim ve transistorler.

Insanin yapay zekayla simbiyot olmasi nedir, ikisinin birlesmesi, kol saati takinca da birlesiyorsun nabzin duserse titretiyor seni. Senin istedigin gibi kolumdan lazer tabancasi cikmiyor ve gorunmezlik modum hiz modum vs yok daha fakat kendimize yetecek seylerimiz su an gayet te var ve bunlar gelisecek. Yapay zeka nedir abi Allahini seversen?

Ufak bi yardimda bulunayimmis, senin yardima kalmadik Allah razi olsun.

Simbiyoz ile ölümsüz olmak gerçekten ölümsüz olmak mıdır? Diyelim ki tüm benliğini bir makineye yüklüyoruz ve senin fişini çekiyoruz.

Bu ölümsüz olmak mıdır? Bence değil çünkü 2 kişi oluyorsun ve biri ölüyor. Yani yaşamaya fişi çekilen devam etmiyor.

Bu da insanlık gelişimi olmuyor.

Yani ben bu durumun "top" noktasını anlattım. En son iş makineye insanın benliği yüklenmesi olur çünkü.

@Karşıt Madde

Oyun sadece bir bilgilendirme içindi o kadar azıcık anlaşılsın diye Simbiyotik o değil .

Burada insan vücudu olduğu gibi kalıyor , yani biri ölüyor fişi çekiliyor falan değil . Yapay organlardan tut da hem biyolojik hem elektronik hem mekatronik hem genetik bir durumdan söz ediyoruz .

Yani ortada fişi çekilesi bir durum yok .

Kardeş anlaşıldı yaşın oldukça küçük , ne diyeyim Yaşın küçük diye anlayacağın dilden anlatayım dedim onu anlayabilecek kadar olgunluğa da erişmemişsin .

He saat kol tak he he böyle ışıklı mışıklı , Simbiyoz dediğin konak ve parazit ya da her iki canlının da fayda gördüğü ilişkilerdir .

Biz sana biyolojik makine olan insan vücudunun elektronik ve mekatronik ile desteklenerek güçlendirilmesinden bahsediyoruz .

Sacma sapan uzay ussuymus, abi begenmediysen yenisini yap. Simbiyoz mu olasin var, kendin ol.
Dunyanin en buyuk devletleril liberal ekonomik duzene gore isliyor, isteyen istedigini arastiriyor. Devletlerin kendi arastirma kurumlarinda devlet istegine gore is yapilir da liberal istedigini yapar isterse dukkani satar bira fabrikasi kurar yerine.

"Medeniyet su anda hic bir ilerleme gostermedigi gibi" anladim abi, modern tarim ve transistorler.

Insanin yapay zekayla simbiyot olmasi nedir, ikisinin birlesmesi, kol saati takinca da birlesiyorsun nabzin duserse titretiyor seni. Senin istedigin gibi kolumdan lazer tabancasi cikmiyor ve gorunmezlik modum hiz modum vs yok daha fakat kendimize yetecek seylerimiz su an gayet te var ve bunlar gelisecek. Yapay zeka nedir abi Allahini seversen?

Ufak bi yardimda bulunayimmis, senin yardima kalmadik Allah razi olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı