Yaratıcı - zaman ilişkisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben inanmıyorum evrime.
Bu inanıp inanmama işi değil. Bilimsel olarak kanıtlandı diyorum sana. Hatta bu yüzden dindarlar çevirmeye başladılar, evrim Kur'an'la, İncil'le çekişmez, evrimi tanrı gerçekleştiriyor diye.

Evrimi kanıtlayın. Bu bir teori. Mademki ben size yaratıcının varlığını kanıtlayamıyorum veyahut siz kanıtları beğenmiyorsunuz, siz de evrimi kanıtlayamazsınız. Bu da, bir teoridir.
Birader teori ne demek? Onu öğren sonra gel tebliğ yap. Hücre de bir teori, kütle çekim de bir teori. Bunlar kanıtlandı mı? Evet. Ee, ne gerek var boş yapmaya?
Ben inanmıyorum evrime.
İnanç meselesi değildir zaten. "Ben dünyanın yuvarlak olduğuna inanıyorum" mu diyorsun, yoksa "Dünyanın yuvarlak olduğunu biliyorum" mu diyorsun? Evrim de aynıdır.

Kendi kendine oluştu yani. E madem buna inanıyorsunuz, evrenin kendi kendine oluşabileceğine neden inanmıyorsunuz?
Kendi kendine oluşması için zaman gerekir. Zaman yoksa iş de yoktur. Allah zamana bağlı olmadığı için de zaten, hep vardı.

Kendi kendine oluşması için zaman gerekir. Zaman yoksa iş de yoktur. Allah zamana bağlı olmadığı için de zaten, hep vardı.
Madem tanrı mantıktan, zamandan bağımsız; tanrıya kanıt sunmaya çalışırken mantık kurallarını da kullanamazsın.
Yahu teori nedir bilmeyen adam gelmiş ne diyor. Doğa kendi kendine oluşamazmış. 😀 Beyefendiye bak sen.

Neden insanlar sınırlı düşünebiliyor, bu sınırı kim koydu, zaman ile alakalı şeye gelirsek zaten arkadaşların dediği gibi yaratıcı, yarattığının özelliğini almak zorunda değildir, sen bir telefon yaptığında onda olan özellikler sende olmak zorunda değildir, hadi tamam (haşa) yaratıcı zamanın kavramının içinde olsa o zaman yaratıcının da bir ömrü olmak zorunda ve ölçü ve düzen kavramları yok olur, sonsuzluk diye bir şey olamaz, çok tanrılı olması da mantıksız olur çünkü her yaratıcının bir yaratıcısı varsa o zaman sonsuzluk kavramı olur, ve her zaman yaratıcının yaratıcı olmak zorunda olurdu bu da mantıksızlığa yol açar çünkü zamanında bir başlangıcı olmak zorundadır, şu örnekler eskimedi mi diyen arkadaşlar için siz kanıtlayamadığınız sürece her zaman 1-0 öndeyiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben inanmıyorum evrime.

PP'si yaptığınız kişiyi örnek almanızı dilerdim.

“Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız ilmin ve fennin, yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemeleri zamanında takip etmek şarttır. Bin, iki bin, binlerce yıl önceki ilim ve fen lisanının koyduğu kuralları, şu kadar bin yıl sonra bugün aynen uygulamaya kalkışmak elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir.”

Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk

Örneklendirerek anlatmaya çalıştım. Anlayana...
PP'si yaptığınız kişiyi örnek almanızı dilerdim.

“Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız ilmin ve fennin, yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemeleri zamanında takip etmek şarttır. Bin, iki bin, binlerce yıl önceki ilim ve fen lisanının koyduğu kuralları, şu kadar bin yıl sonra bugün aynen uygulamaya kalkışmak elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir.”

Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk
Evrime inanmıyorum sadece. Bu kadar yazmaya zahmet etmeseydiniz keşke.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı