Yaratıcı - zaman ilişkisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba kanıtı olmayan bir şey deyip milyonlarca yılda oluştuğunu düşündüğünüz evrime nasıl inanıyorsunuz merak ediyorum,
Biz sana ne dersek boş. Senin gözünde cahil, bir şey bilmeyen aptal insanlarız. Hiç kendini kandırma. Seni sadece sen ikna edebilirsin. Bu hacıları, hocaları dinliyorsun, eyvallah ben de dinliyorum. Ama hiç "buna ne cevap vermişler?" diye düşünmüyorsun. Evrim yalan deyip geciyorsun ama hiç "evrim madem bu kadar aptalca bir şey, nasıl bu kadar insan inanıyorlar?" diye düşünmüyorsun.

Kendine yapabileceğin en büyük iyiliği yap ve lütfen araştır, lütfen düşün. Lütfen "neden" diye sor. Lütfen "Kur'an'da böyle demiş, neden denmiş?", "bilim insanı şöyle demis?" diye sor kendine. Bu hoca bunları diyor ama bence bu doğru mu diye sor. Bunları sor, kitaplar oku, araştır ama iki tarafı da ve düzgünce araştır. Bak ben sana garanti veriyorum işin bittiğinde içinin müthiş rahatladığını hissedersin. Kendi bilgilerinle, kendi düşüncelerinle, kendi cabanla inanırsın. İnandığın tanrı da sana bunu söylemiyor mu? Sen çıkıp ilk emir "oku" demiyor musun? Neden o ilk emiri yerine getirmiyorsun?

En önemlisi iki tarafı da birden araştırmak. Sen sadece İslam'a inananlarla İslam'ı araştırırsan hiçbir zaman İslam'dan başka sonuca ulaşamazsın zaten.

Körelmiş organı sanırım direkt "puf" olan organ sanıyorsun. Amacı dışında kullanılıyorsa da bu bir körelmiş organdır. Mesela apandisit, mesela kuyruk sokumu, mesela 3. göz kapağı.

İnanmıyoruz, biliyoruz. Laboratuvar ortamında tek hücreliden çok hücreliye evrim gözlemlendi. Her gün korona mutasyonu diye ağlayıp evrimi reddetmek çok ayrı bir kafa.

Burası cidden bağırttı.

Bunları cidden körelmişmi diyorsunuz neyse size laf anlatılmaz kendimi yoruyorum, kendi DNA'ları arasında mutasyona uğruyorlar, evrim olması için o DNA'nın dışındaki şeyleri kabul etmesi gerekiyor ama hiçbir türlü kabul etmiyor.

Evrimi kanıtlayın. Bu bir teori. Mademki ben size yaratıcının varlığını kanıtlayamıyorum veyahut siz kanıtları beğenmiyorsunuz, siz de evrimi kanıtlayamazsınız. Bu da, bir teoridir.

1620924127789.png

Teori, kuram olarak geçiyor. Kuram ise " Gözleme dayanan sanı, soyut bilgi", "deneyle karşıtlık içinde, düşünceyle kazanılmış, düşünü alanında kalmış bilgi." oluyor. Bilim ile alakası zaten yok onu geçtim.

Bunları cidden körelmiş mi diyorsunuz neyse size laf anlatılmaz kendimi yoruyorum
Ben demiyorum, bilim diyor. Körelmiş organın ne olduğuna bakmanı öneririm.
kendi DNA'ları arasında mutasyona uğruyorlar, evrim olması için o DNA'nın dışındaki şeyleri kabul etmesi gerekiyor ama hiçbir türlü kabul etmiyor.
Nasıl yani? Mikroevrim ve makroevrimde yani direkt evrimde, mutasyon evrimin ana maddesidir. "Dışarıdan gelen şeyleri kabul etmesi" gibi bir şey ne duydum ne gördüm.

Yahu birader bilim geliştikçe evrime kanıtlar artıyor, fosiller bulunuyor, genom haritaları çıkarılıyor; senin dediğine bak.

Senin görüşün bu onu değiştiremem ben böyle düşünüyorum senin işine öyle geliyor, öyle görmek istiyorsun, bende bilim geliştikçe evrim imkansız olduğunun kanıtlanacağını düşünüyorum, bir de önce nesli tükendi dediğiniz balık vardı demiştiniz(emrimciler) oda ortaya çıkmıştı neslinin tükenmeyip evrim geçirmediği.

Kimin ne olduğu belli zorlanıp aşağılamaya başvuruyor, acınası bir durumdasın.

Körelmiş yapılar, evrime göre, canlılarda zaman içerisinde işlevsizleşerek iz halinde kalmış yapılardır. Bazı körelmiş organlar, zamanla ev sahibi organizmalar tarafından asıl işlevlerinden farklı görevlerde kullanılacak şekilde evrimleşebilirler.

Bak cehaletin babası bak, neymiş körelmiş organ.
bir de önce nesli tükendi dediğiniz balık vardı demiştiniz(emrimciler) oda ortaya çıkmıştı neslinin tükenmeyip evrim geçirmediği.
Link at link. Neymiş ne değilmiş görelim. Bilim değişebilir, bu normal. Her daim anında doğruyu bulmasını mı bekliyorsun? Böyle olsaydı bu şey bilim olmazdı.

Biz sana ne dersek boş. Senin gözünde cahil, bir şey bilmeyen aptal insanlarız. Hiç kendini kandırma. Seni sadece sen ikna edebilirsin. Bu hacıları, hocaları dinliyorsun, eyvallah ben de dinliyorum. Ama hiç "buna ne cevap vermişler?" diye düşünmüyorsun. Evrim yalan deyip geciyorsun ama hiç "evrim madem bu kadar aptalca bir şey, nasıl bu kadar insan inanıyorlar?" diye düşünmüyorsun.

Kendine yapabileceğin en büyük iyiliği yap ve lütfen araştır, lütfen düşün. Lütfen "neden" diye sor. Lütfen "kur'an'da böyle demiş, neden denmiş?", "bilim insanı şöyle demis?" diye sor kendine. Bu hoca bunları diyor ama bence bu doğru mu diye sor. Bunları sor, kitaplar oku, araştır ama iki tarafı da ve düzgünce araştır. Bak ben sana garanti veriyorum işin bittiğinde içinin müthiş rahatladığını hissedersin. Kendi bilgilerinle, kendi düşüncelerinle, kendi cabanla inanırsın. İnandığın tanrı da sana bunu söylemiyor mu? Sen çıkıp ilk Emir "oku" demiyor musun? Neden o ilk Emir'i yerine getirmiyorsun?

En önemlisi iki tarafı da birden araştırmak. Sen sadece İslam'a inananlarla İslam'ı araştırırsan hiçbir zaman İslam'dan başka sonuca ulaşamazsın zaten.

Hala araştır diyor ya!
Ben zaten araştırdım diyorum ne egoist insanlarsınız kendi çıkardığınız çıkarımı benim de çıkarmamı bekliyorsunuz bana göre yanlış olan sizlersiniz.

Hala araştır diyor ya!
Ben zaten araştırdım diyorum ne egoist insanlarsınız kendi çıkardığınız çıkarımı benim de çıkarmamı bekliyorsunuz bana göre yanlış olan sizlersiniz.
  1. Ben o mesajı yazarken sen daha "araştırdım" dediğin mesajı yazmamıştın.
  2. Araştırmak var araştırmak var. Sen sadece senin fikrini savunan kaynakları araştırırsan başka bir sonuca ulaşamazsın.

Dostum adam cevap veriyor, o cevaplar eski diyorsunuz, sonra adama cevap veremiyorsun diyorsun komik cidden.
Verdiği cevaplar elle tutulur bir cevap değildir belki? Belki de istenilen sorunun bir benzeri için kolayca işin içinden çıkmak için üretilen bir cevap ve arkadaşın kafası karıştı ve yanlış cevap yazdı?
İşte böyle sanıyorsunuz çok araştırdım ama en mantıklısının müslümanlık olduğuna karar verdim,sizler müslümanların araştırma yapmadan konuştuğu sanan bir kesimsiniz ama asıl araştırmayan,anlamak istemeyen sizlersiniz.
Bizim ilahi varlıklarla bir sorunumuz yok, bizim sorunumuz doğrular. Yoksa bir yağmur damlası okyanusu idrak edebilir mi sence?

Ego değil, sadece insanlar sizin cahilliğinizi kırmak için uğraşıyorlar :)

Ego değil, sadece insanlar sizin cahilliğinizi kırmak için uğraşıyorlar :)

Komiksin kendi dediğinin doğru çıkması için yalan yanlış her şeyi yaparsınız.
  1. Ben o mesajı yazarken sen daha "araştırdım" dediğin mesajı yazmamıştın.
  2. Araştırmak var araştırmak var. Sen sadece senin fikrini savunan kaynakları araştırırsan başka bir sonuca ulaşamazsın.
Sende kendi işine gelen yazılara bakarsan bir yere ulaşamazsın.
Siz evrim varmıdır diye başlayacağınıza evrim nasıl oldu sorusu ile başlamışsınızdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı