13 yaşında 75 kilo olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sarkma bence 100 150 kilolardan 30 50 kilo falan verince olur benim olmak istediğim ideal kilo 60 boyunda uzarsa çok iyi olur.
Sizde sarkma olmaz muhtemelen, sonuçta futbol gibi sporlara başlayacaksınız. 55 kilolara kadar düşün, düştükten sonra ise hareket ve protein alımını arttırın. Az bir miktarda ekmek yiyin, 1-2 dilim kadar (günde). Geri 60 kiloya yağ yerine kas ile çıkmış olursunuz.

Bende zaten futbola başlamak istiyorum hayırlısıyla orada da bir etki olabilir.
Kesinlikle olacaktır, canınızı sıkmayın. Sabahları yürüyüş yapabilirsiniz. Dengeli ve düzenli beslenin. Uykunuza dikkat edin. Az uyku kilo aldırır diye duydum. Bol bol su için. Stresten uzak durun. Sabahları mutlaka kahvaltınızı yapın. Akşam 7'den sonra yemeyin. Abur cubur, şekerli ve yağlı şeyleri tüketmeyin. Yaşınız küçük ve gelişim çağındasınız. Yani boyunuz uzarsa normale döner. 🙂

Merhabalar dostlar, benim kilo problemim var. 13 yaşında 75 kiloyum, 163 boyum var. Ne yapmalıyım, ne etmeliyim söylerseniz çok iyi olur. Artık başkalarının yanında o şişko nerede diye çağrılmak istemiyorum. Teşekkürler...
Aynı yaştayım 75 kiloyum 1.77 boyum var boyum olmasa bende konu açıcaktım şükür göstermiyorum.

Sizde sarkma olmaz muhtemelen, sonuçta futbol gibi sporlara başlayacaksınız. 55 kilolara kadar düşün, düştükten sonra ise hareket ve protein alımını arttırın. Az bir miktarda ekmek yiyin, 1-2 dilim kadar (günde). Geri 60 kiloya yağ yerine kas ile çıkmış olursunuz.

👍👍👍👍

1.80 boyum var. 85 KG'yım yaklaşık boyum olduğu için pek göstermiyor. Sadece basen sorunum var çok kalın onuda çözdüm mü tamamdır. Senin yapman gereken boy atman gerek. Boy atarsan kilolu olsan da boydan dolayı gözükmez demek istediğim o. 13 yaşında Fitness ağır gelebilir. En iyisi sağlıklı yemekler yiyip haftada 4-5 gün koşu, yürüyüş yapmak. Yürüyüşün çok yağ yaktığını biliyorum. Yanlış da biliyor olabilirim. Tabii koşu daha çok kalori yaktırır.

Yemin ederim ki işe yarıyor zamanında 1 buçuk ay yaptım kol kaslarım güçlenmişti.
İstikrarlı olun, çok emek verip birkaç ay çalışsanız bize taş çıkarırsınız hocam :D
Yemin ederim ki işe yarıyor zamanında 1 buçuk ay yaptım kol kaslarım güçlenmişti.

İstikrarlı olun, çok emek verip birkaç ay çalışsanız bize taş çıkarırsınız hocam :D

Kesinlikle olacaktır, canınızı sıkmayın. Sabahları yürüyüş yapabilirsiniz. Dengeli ve düzenli beslenin. Uykunuza dikkat edin. Az uyku kilo aldırır diye duydum. Bol bol su için. Stresten uzak durun. Sabahları mutlaka kahvaltınızı yapın. Akşam 7'den sonra yemeyin. Abur cubur, şekerli ve yağlı şeyleri tüketmeyin. Yaşınız küçük ve gelişim çağındasınız. Yani boyunuz uzarsa normale döner. 🙂
Şimdi tabi ideal saatim gece 3 de uyuyup 11 de kalkmak maalesef kafamı yastığa koymama rağmen 2 saat uyuyamıyorum

Düşünsene sahilde kızlarla😁

Şimdi tabi ideal saatim gece 3 de uyuyup 11 de kalkmak maalesef kafamı yastığa koymama rağmen 2 saat uyuyamıyorum
Bak ben 17 yaşındayım. Geçen sene mart ayında çok kilo almıştım. 100 KG olmuştum. Aşırı kötüydüm aynaya geçtim böyle olmayacak diyip gittim bastım parayı spora. Güzel bir hoca ve diyet ile 20 KG verdim. Şuan 85 KG'yım ama tabii bunun içinde ödem var. 2-3 gün diyet yapıp yeşil çay içsem o ödemi atarım. Senin de ilk haftan ter atmakla geçer büyük ihtimal. Koşu yaparsan vs. Ondan sonra yağ yakmaya başlarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı