14 yaşında başarılı Twitch yayıncısı nasıl olabilirim?

Şu anda izlenen yayıncılardan birinin sana kıyak geçip reklamını yapmadığı sürece bir' yere varamazsın Twitch ortamında yüzlerce yayıncı var ancak toplasan 10 tanesi izleniyordur.

Arkadaş haklı, ben bu yüzden eSporcu olmayı tercih ettim. Ama çalışırsan Jahrein mesala birisinden reklam almadan ilerledi, adam deli gibi oyun oynadı izleyici kitlesi kazandı. İleri de ünlü yayıncılarda yayıncılığı bırakırsa (uzun yıllar alabilir) popüler olma fırsatın var. Gene popüler olabilirsin 1K izlenenler var kıyak almadan, yani ortada kalabilirsin ama her türlü dene. 20 yaşına geldiğinde hem iş ile hem Twitch'i aynı anda yapamazsın bu arada. Üniversiteni oku açıktan en iyisi bir mesleğin olsun Twitch'de izlenirsen o mesleği yapma Twitch mesleğini yap Twitch'den geçinirsen oyun oynarsın hep evde yaparsın mesleğini. Ama eğer iyi para kazanamazsan arkada ömürün boyunca yapabileceğin kalıcı bir işin olacak. Burası pozitif yanı...

Arkadaş haklı, ben bu yüzden esporcu olmayı tercih ettim. Ama çalışırsan jahrein mesala birisinden reklam almadan ilerledi, adam deli gibi oyun oynadı izleyici kitlesi kazandı. İleri de ünlü yayıncılarda yayıncılığı bırakırsa (uzun yıllar alabilir) popüler olma fırsatın var. Gene popüler olabilirsin 1K izlenenler var kıyak almadan, yani ortada kalabilirsin ama her türlü dene. 20 yaşına geldiğinde hem iş ile hem Twitch'i aynı anda yapamazsın bu arada. Üniversiteni oku açıktan en iyisi bir mesleğin olsun Twitch'de izlenirsen o mesleği yapma Twitch mesleğini yap Twitch'den geçinirsen oyun oynarsın hep evde yaparsın mesleğini. Ama eğer iyi para kazanamazsan arkada ömürün boyunca yapabileceğin kalıcı bir işin olacak. Burası pozitif yanı...

Ben sırf oyun için geleceğimi çöpe atmam. Twitch olmasada olur.

Arkadaş haklı, ben bu yüzden esporcu olmayı tercih ettim. Ama çalışırsan jahrein mesala birisinden reklam almadan ilerledi, adam deli gibi oyun oynadı izleyici kitlesi kazandı. İleri de ünlü yayıncılarda yayıncılığı bırakırsa (uzun yıllar alabilir) popüler olma fırsatın var. Gene popüler olabilirsin 1K izlenenler var kıyak almadan, yani ortada kalabilirsin ama her türlü dene. 20 yaşına geldiğinde hem iş ile hem Twitch'i aynı anda yapamazsın bu arada. Üniversiteni oku açıktan en iyisi bir mesleğin olsun Twitch'de izlenirsen o mesleği yapma Twitch mesleğini yap Twitch'den geçinirsen oyun oynarsın hep evde yaparsın mesleğini. Ama eğer iyi para kazanamazsan arkada ömürün boyunca yapabileceğin kalıcı bir işin olacak. Burası pozitif yanı...

Zaten mesleğini eline aldığında çok güzel paralar, 60 yaşında kadar çalışabilirsin, güzel paralar kazanarak ev, araba falan alabilirsin. Ama oyun oynayarak o iş zor. Ben eğer başlarsam zorlanırsam bırakırım YouTube geçerim.

Zaten mesleğini eline aldığında çok güzel paralar, 60 yaşında kadar çalışabilirsin, güzel paralar kazanarak ev, araba falan alabilirsin. Ama oyun oynayarak o iş zor. Ben eğer başlarsam zorlanırsam bırakırım YouTube geçerim.
14 yaşındaki biri bile fark etmiş 20-25 yaşına gelip halen daha böyle boş işleri kovalayanlar var. Zaman geçiyor bi' bakarsın 30 yaşındasın daha paspas bile çekemiyorsun.

14 yaşındaki biri bile fark etmiş 20-25 yaşına gelip halen daha böyle boş işleri kovalayanlar var. Zaman geçiyor bir' bakarsın 30 yaşındasın daha paspas bile çekemiyorsun.

Zaten mesleğini aldığında, güzel paralar kazandığında kendine oyuncu odası kurup boş vakitlerinde canlı yayın veya oyun oynayabilirsin. Dediğim gibi ben hobi olarak yapcağım olmazsa olmaz, olursa olur denemekten zarar gelmez. Büyük ihtimalle YouTube geçeceğim daha iyi ve benimde tecrübeli olduğum alan.

14 yaşındaki biri bile fark etmiş 20-25 yaşına gelip halen daha böyle boş işleri kovalayanlar var. Zaman geçiyor bi' bakarsın 30 yaşındasın daha paspas bile çekemiyorsun.

Thaldrin şu anda açıktan okuyor, liseyi bitirip üniversiteyi açıktan okuyup eSpor'cu olmayı düşünüyorum ben bana mantıklı geliyor geleceğimi çöpe atmak değil bu bence. eSporcu olamazsam yapıcağım bir meslek var. Ama önceliğim eSpor.

Sohbet yeteneği çok önemli bence. Her ne kadar canlı izlemesem de Youtube'de kesit izlediğim zaman güldürebiliyorsan başarılı olursun.
Güldürmek benim işim. 🙂
Thaldrin şu anda açıktan okuyor, liseyi bitirip üniversiteyi açıktan okuyup espor'cu olmayı düşünüyorum ben bana mantıklı geliyor geleceğimi çöpe atmak değil bu bence. Esporcu olamazsam yapacağım bir meslek var. Ama önceliğim espor.

Bak daha 13 yaşındasın, yolun başındasın yani. Bu sektröde 25 - 27 yaşında mecburen bırakıyorsun neden? Refleks kaybı oluyor. Bence değmez. 55 yaşında kadar çalışacağın arkadaş edineceğin bir iş ortamı varken hatta parlayıp şirket bile kurabilirsen, bunlar varken espor bana biraz mantıksız geliyor. Tabi düşüncene saygı duyarım. Dediğim gibi bir euwest geç orada bir bak kendine nasıl oynuyorsun? Main edin, mesela benim mainim zed, 400K zed var.

Güldürmek benim işim. 🙂

Bak daha 13 yaşındasın, yolun başındasın yani. Bu sektröde 25 - 27 yaşında mecburen bırakıyorsun neden? Refleks kaybı oluyor. Bence değmez. 55 yaşında kadar çalışacağın arkadaş edineceğin bir iş ortamı varken hatta parlayıp şirket bile kurabilirsen, bunlar varken espor bana biraz mantıksız geliyor. Tabi düşüncene saygı duyarım. Dediğim gibi bir euwest geç orada bir bak kendine nasıl oynuyorsun? Main edin, mesela benim mainim zed, 400K zed var.

Evet, ama şuan sektör yeni nesil sektörü olunca olayın içerisinde çok daha fazla para dönecek.. Şirket kurmak benim hobilerim arasında değil veya yapmamda, eSporcu olmak istiyorum istesem bende gidip şirket kurar para kazanırım zorlarım ama yaparım. Ama şimdi dahada zevk alıp eğleneceğim bir platform varken neden diğerlerini yapayım ki? Başarılı olursan TBF'de yurtdışına gitme şansın bile varken bana daha mantıklı geliyor zaten eSpor'da parada kazanabiliyorsun ama yaşattıkları önemli. O kadar ünlü olup, yayında yapmak var.. Tabii bunları buradan konuşması kolay ama önemli olan onları gerçekleştirmek. 40 yaşına geldiğimde nasıl para kazanacağımı düşünmedim ama dediğim gibi bir meslek elde edersem ki C# veya JavaScript öğrenirsem (matematik hobim değil hiç sevmiyorum) birşeyler yaparım. Ama farklı işlerede odaklanabilirim..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı