180 boy 63.5 kilo ile spora başlamak için öneriler

Alex de Souza10

Hectopat
Daha fazla  
180 boy 63.5 kiloyum. 21 yaşındayım. Son 1.5 senede 41-42 kilo civarında kilo verdim. Daha çok diyet+kardiyoyla çok ağırlık çalışmadım.
70 kiloya sporla çıkmak istiyorum belki ideal kilom daha yüksektir ama malum bu kadar kilo verince tüm giysileri değiştirmem gerekti S ve M bedenlere düştüm ve amacım bu giysileri tam doldurabilmek, tam oturması üzerim. Biraz parçalı vücuda sahip olmak yani amacım.
Vücut ölçülerim gerçekten çok düşük:
-Kol: 27-28
-Göğüs: 89.
-Bel: 84.
-Omuz: 100.
-Kalça: 96.
-Bacak: 56.

Sorularıma geçeyim:
1-) Tıp okuduğum için çok spora vaktim yok en fazla haftada 3-4 gün gidebilirim bu yüzden 3-4 ay full body çalışmak mantıklı geldi bana, bilenler ne söyler?
2-) Diyet için sabah ve akşam uyarım lakin okulda olduğum günler öğlen yemeğinde okul yemekhanesinde ne varsa onu yiyebilirim. Çok etkiler mi?
3-) Dediğim gibi 70 kilo istiyorum en azından şu 3-4 aylık süre için ideal ölçülerim ne kadar olmalı ve de 3-4 ayda ne kadar CM koyabilirim şu anki halime? (Not: İnternette gerçekten doğal değişim bulabilmek çok zor. Beklentiyi doğru koymak açısından soruyorum.)

180 boy 63.5 kiloyum. 21 yaşındayım. Son 1.5 senede 41-42 kilo civarında kilo verdim. Daha çok diyet+kardiyoyla çok ağırlık çalışmadım.
70 kiloya sporla çıkmak istiyorum belki ideal kilom daha yüksektir ama malum bu kadar kilo verince tüm giysileri değiştirmem gerekti S ve M bedenlere düştüm ve amacım bu giysileri tam doldurabilmek, tam oturması üzerim. Biraz parçalı vücuda sahip olmak yani amacım.
Vücut ölçülerim gerçekten çok düşük:
-Kol: 27-28
-Göğüs: 89.
-Bel: 84.
-Omuz: 100.
-Kalça: 96.
-Bacak: 56.

Sorularıma geçeyim:
1-) Tıp okuduğum için çok spora vaktim yok en fazla haftada 3-4 gün gidebilirim bu yüzden 3-4 ay Full body çalışmak mantıklı geldi bana, bilenler ne söyler?
2-) Diyet için sabah ve akşam uyarım lakin okulda olduğum günler öğlen yemeğinde okul yemekhanesinde ne varsa onu yiyebilirim. Çok etkiler mi?
3-) Dediğim gibi 70 kilo istiyorum en azından şu 3-4 aylık süre için ideal ölçülerim ne kadar olmalı ve de 3-4 ayda ne kadar CM koyabilirim şu anki halime? (Not: İnternette gerçekten doğal değişim bulabilmek çok zor. Beklentiyi doğru koymak açısından soruyorum.)

1-) 2 Ay yapsan yeterli bence Full body i itiş çekiş yapabilirsin bacağıda itişe filan sıkıştırırsın olmadı omuz ağırlıklı itiş yaparsın 2. itiş gününde.
2-) Öğlen ne varsa ona göre beslenceksen idmanı düzgün yaptığın sürece sorun olmaz sabah filan yağ alma o öğlen aldığın yağ günlük ihtiyacını karşılar zaten yüksek ihtimalle.
3-)CM olarak net bir şey söylemek zor senin genetiğinede bağlı 3- 4 ayda aşırı bir değişim beklememek lazım fakat aynada baktığında gözle görülür bir fark olur görünüşünde.

1-) 2 Ay yapsan yeterli bence Full body i itiş çekiş yapabilirsin bacağıda itişe filan sıkıştırırsın olmadı omuz ağırlıklı itiş yaparsın 2. itiş gününde.
2-) Öğlen ne varsa ona göre beslenceksen idmanı düzgün yaptığın sürece sorun olmaz sabah filan yağ alma o öğlen aldığın yağ günlük ihtiyacını karşılar zaten yüksek ihtimalle.
3-)CM olarak net bir şey söylemek zor senin genetiğinede bağlı 3- 4 ayda aşırı bir değişim beklememek lazım fakat aynada baktığında gözle görülür bir fark olur görünüşünde.
Sonradan bölgesele geçebilirsin ama daha yeni başladığın için haftada 1 göğüs çalışıp sağlam hasar veremezsin.

Dünyanın en basit işi kilo almak 7 kilo almak ta basit .
Ne olarak almak istediğine bağlı 7 kilonun hepsini yağ su olarak aldıktan sonra hiçbir anlamı yok.

Tıp okuduğum için çok spora vaktim yok en fazla haftada 3-4 gün gidebilirim bu yüzden 3-4 ay Full body çalışmak mantıklı geldi bana, bilenler ne söyler?

Evet çok mantıklı. Anladığım üzere bodybuilding vs. gibi profesyonel hedefleriniz olmadan yalnızca genel olarak fit olmak ve kilo almak istiyorsunuz. Bu durumda olan kişiler zaten ağırlık antrenmanlarını genel olarak 2-4 gün arası yaparlar. Sırasıyla Phrak's Greyskull LP programı (tek değişiklik barbell row yerine cable row yapmak) ve 5/3/1 methodunu uygulamanızı öneririm. Bu programlar ile ilgili herhangi bir sorunuzu sorabilirsiniz.

Diyet için sabah ve akşam uyarım lakin okulda olduğum günler öğlen yemeğinde okul yemekhanesinde ne varsa onu yiyebilirim. Çok etkiler mi?

Günlük aldığınız kalori miktarına bağlıdır. Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın ve çıkan miktarın 250-500 üstünde alın. Bu kadar sade aslında. Söylediğiniz gibi sabah ve akşam olmak üzere iki büyük öğün ile bu miktarın büyük çoğunluğunu karşılayabilir, kalan miktarı ise öğle öğününüzden tamamlayabilirsiniz.
Öğün miktarınızı arttırmak, bol kalorili shakeler yapmak gibi çözümler de deneyebilirsiniz.

Dediğim gibi 70 kilo istiyorum en azından şu 3-4 aylık süre için ideal ölçülerim ne kadar olmalı ve de 3-4 ayda ne kadar CM koyabilirim şu anki halime? (Not: İnternette gerçekten doğal değişim bulabilmek çok zor. Beklentiyi doğru koymak açısından soruyorum.)

Bunu kimse net bir şekilde cevaplayamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı