Alexander the great mi Fatih mi?

aleynosss

Picopat
Daha fazla  
Evet sizce iskender mi Fatih mi daha iyi bir komutan?

Bana göre Fatih sadece bir komutan bir askeri deha değil aynı zamanda bilim adamı matematikçi sanata ve sanatçıya önem veren birisiydi. Fatih daha zeki ve daha üstün stratejiye sahip bir padişahtı. Size göre?

Alexander the great yani iskender kendisi dönemin en büyük milis ve düzensiz ordusuna sahip devleti yani pers imparatorluğunu yendi ve sadece bu kadar başka bir şey yapmadı

Mö 300'lü yıllarda yaşamış biriyle 15. Yy'da yaşamış birini kıyaslamanın mantığı nedir? Neye göre Fatih Sultan Mehmet veya Büyük İskender diyorsunuz? "Bana göre çok iyi komutan değil." demiş bir de. Te Allah'ım sanki iskender Hakkari'de terörist kovalayan jandarma astsubay, Fatih de Erasmus öğrencisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam strateji ve taktik anlamında dünyada büyük iskenderle boy gösterecek bir Cengizhan vardır. Ama Fatih'te dediğiniz gibi bilime çok önem verirdi. Zaten onun sayesinde İstanbul'u aldı. Bana sorarsanız her şey taktik ve strateji değil, Osmanlı o cografyada o kadar uzun süre hayatta kalmışsa buna en büyük katkı veren Fatih tir.

Hocam strateji ve taktik anlamında dünyada büyük iskenderle boy gösterecek bir Cengizhan vardır. Ama Fatih'te dediğiniz gibi bilime çok önem verirdi. Zaten onun sayesinde İstanbul'u aldı. Bana sorarsanız her şey taktik ve strateji değil, Osmanlı o cografyada o kadar uzun süre hayatta kalmışsa buna en büyük katkı veren Fatih tir.
İskender hakkında ne düşünüyorsunuz

Mö 300'lü yıllarda yaşamış biriyle 15. Yy'da yaşamış birini kıyaslamanın mantığı nedir? Neye göre Fatih Sultan Mehmet veya Büyük İskender diyorsunuz? "Bana göre çok iyi komutan değil." demiş bir de. Te Allah'ım sanki iskender Hakkari'de terörist kovalayan jandarma astsubay, Fatih de Erasmus öğrencisi.
Geniş tarih bilgisine sahip insanlar bir şekilde karşılaştırmayı başarabilir ve karşılaştırma yapmamızın sana zararı yok keyif işi

Evet sizce iskender mi Fatih mi daha iyi bir komutan?

Bana göre Fatih sadece bir komutan bir askeri deha değil aynı zamanda bilim adamı matematikçi sanata ve sanatçıya önem veren birisiydi. Fatih daha zeki ve daha üstün stratejiye sahip bir padişahtı. Size göre?

Alexander the great yani iskender kendisi dönemin en büyük milis ve düzensiz ordusuna sahip devleti yani pers imparatorluğunu yendi ve sadece bu kadar başka bir şey yapmadı.

Tabii ki büyük iskender hem büyük boy ayran ile güzel gider. Şaka maka iki lider de zamanlarına göre büyük işler yapmış insanlardır. İkisinin de bıraktığı izleri gündelik hayatınızda deneyimleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı