Cyberpunk 2077'yi Bitirmek

Oyunu %100 bitirmek isterseniz tek seçim için en azından 100 saat devirirsiniz ama en zor modda oynarsanız da 200 üstü saat çok normal olur.
Oyunun ana hikayesi ne kadar sürüyor bilmiyorum, lakin 21 saat bile olsa çok güzel bir değer. Zira bu fiyattaki birçok oyun 5-6 saat hikâye sunuyor.
Oyunu kesinlikle almalısınız, zaten online kısmı da yakın zamanlarda çıkacak.

Oyunda 3 farklı hikaye var. Her birini nasıl 50 saat yapsın adamlar? Ayrıca tüm sonlarını görmek istesek bence yine bir 120-130 saatimizi alır oyun. Benim tahminim 175 saatte bitiremeyen ekibin buglar vb. şeylerle uğraştığı yönünde. Bu boyutta bir oyunun bu denli buglu olacağını biliyorlardı bence. Witcher 3'teki gibi oyunculara sunup onların fark ettiği hataları fixlerler ve sorunsuz oyuna erişmemizi sağlarlar.
3 farklı hikaye yok. 1 tane hikaye var.

Evet, gerçekten de bitti, tam 21 saatimi aldı, aynen öyle 21 saat :D Street Kid başladım oyuna, haberiniz olsun. Bu bir inceleme de değil, sadece şaşkınlığımı dile getirmek istiyorum. Yani bu oyunun en az 50-70 saat falan sürmesi gerekmiyor muydu, anlamadım? Normal bir şekilde ana görevimi yaparken görevde bir noktaya denk geldim, eğer devam edersen buradan geri dönüş yok gibisinden bir şey yazıyordu, ben de girmedim, biraz yan görev yaptım, sonra girdim. Zannettim ki bu görevi bitiririm, sonra yoluma devam ederim, ana görevlerden biri bitince başka görev de gelir zannettim, ama öyle olmadı :D Bildiğiniz oyun bitti, hiç beklemiyordum, devam edecek zannediyorken bir anda karşıma credits ekranı gelince... Nasıl anlatılır bilmiyorum, aşırı şaşırdım. Yüzümdeki ifade şaşkınlık ve hüzün doluydu. Tabii oyunu burada bitirmeyeceğim. İlk önce savei yükleyip diğer seçimi deneyeceğim. 2 seçim sunuyor tahminimce. Diğerini seçersem devam edebilir, çünkü daha yapacak çok şey vardı. Judy'yi düşürmem lazımdı mesela. Çok yaklaşmıştım ama araya görev girdi, olmadı. D: Eğer devam etmez ise başka bir hayat hikayesi ile baştan başlayacağım. Ayrıca oyun mükemmeldi, yani çok iyi bir şekilde sizi hikayeye bağlıyor ve bırakamıyorsunuz. Oyun açıldıkça açılıyor, garipleştikçe garipleşiyor, balon diyenler de kendilerini kandırıyor anca.
Ana hikaye bittikten sonra yan görevler yapılamıyor mu? Spoiler yememek için okumadım.

21 saat olmasını beğenmedim, yakıştıramadım. 8 saat olmuş benim. Hiç yan görev yapmadım ya da öyle zannediyorum. İstemeden görevler arası geçiş yapabiliyorum bazen. Dediklerinize göre yan görev yapma vaktim gelmiş. Hikâye de güzel gidiyordu. Biraz daha uzun ana hikâye olsa daha iyi olurdu bence. 3 farklı hayat yoluyla bitireceğiz dedik. Her hayat yoluyla %100 bitirilmez. 3 farklı hayat yolu + %100 olacak şekilde oynarsak 150-200 saat anca oynayacağız demek ki. Olsun o da güzel. Uyarı gelen görevden sonra yan görevler gidiyor mu? Ona göre o göreve kadar hepsini bitirelim.
Evelyn'i arıyorum henüz. Daha herhalde çok başındayım. Takemura'yla ortak olma yolunda ilerliyoruz.

Evet, gerçekten de bitti, tam 21 saatimi aldı, aynen öyle 21 saat :D Street Kid başladım oyuna, haberiniz olsun. Bu bir inceleme de değil, sadece şaşkınlığımı dile getirmek istiyorum. Yani bu oyunun en az 50-70 saat falan sürmesi gerekmiyor muydu, anlamadım? Normal bir şekilde ana görevimi yaparken görevde bir noktaya denk geldim, eğer devam edersen buradan geri dönüş yok gibisinden bir şey yazıyordu, ben de girmedim, biraz yan görev yaptım, sonra girdim. Zannettim ki bu görevi bitiririm, sonra yoluma devam ederim, ana görevlerden biri bitince başka görev de gelir zannettim, ama öyle olmadı :D Bildiğiniz oyun bitti, hiç beklemiyordum, devam edecek zannediyorken bir anda karşıma credits ekranı gelince... Nasıl anlatılır bilmiyorum, aşırı şaşırdım. Yüzümdeki ifade şaşkınlık ve hüzün doluydu. Tabii oyunu burada bitirmeyeceğim. İlk önce savei yükleyip diğer seçimi deneyeceğim. 2 seçim sunuyor tahminimce. Diğerini seçersem devam edebilir, çünkü daha yapacak çok şey vardı. Judy'yi düşürmem lazımdı mesela. Çok yaklaşmıştım ama araya görev girdi, olmadı. D: Eğer devam etmez ise başka bir hayat hikayesi ile baştan başlayacağım. Ayrıca oyun mükemmeldi, yani çok iyi bir şekilde sizi hikayeye bağlıyor ve bırakamıyorsunuz. Oyun açıldıkça açılıyor, garipleştikçe garipleşiyor, balon diyenler de kendilerini kandırıyor anca.
Zaten söylendi ana hikaye kısa olacak diye, yan görevler oyunu asıl uzun yapan şey.

Geri
Yukarı