Evde spor yaparak yağ eritilir mi?

YusufBeyT

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, boyum 1.78, kilom 73 evde spor yaparak, dışarıda yürüyüş yaparak yağlarımı eritebilir miyim? Ve eritmek için neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde egzersizle gerek ağırlık falan kaldırarak yağ eriten arkadaşlarım var yürüyüşle eritilebileceğini pek sanmam.

Yürümenin ağırlık kaldırmaktan daha fazla kalori harcamasından başka problem yok :D

Yan komşu bir tane abla var kilo vermek için 1-1.5 yıldır her pazar yürüyüşe çıkıyor hiç kilo verdiğini görmedim öyle çok yemek yiyen bir kadında değil.

Yan komşu bir tane abla var kilo vermek için 1-1.5 yıldır her pazar yürüyüşe çıkıyor hiç kilo verdiğini görmedim öyle çok yemek yiyen bir kadında değil.
İnan ablayla alakası vardır hocam, kilo vermek kolay bir şey.

Aşırı kilonuz yok. Kilo fazlası ne kadar çoksa rejimle verirken o kadar çok kilo verilebiliyor. Ayrıca fazla kilolar ne kadar uzun süre verilmezse o kadar zor veriliyor.

En önemlisi her zamankinden az beslenmek. Sporun faydası olur ama bazen tartıda fazla değişiklik olmaz. Kas gelir, yağ gider, kilo fazla değişmez.

Neyse kısa cevap, katı diyet yapmayın, vücut direnir, kilo vermez. Yürüyüş, yüzme, bisiklet gibi sporlar öneririm. Şekerli her tür yiyeceğe mesafe koyun. Acele etmeyin, 1-2 ay gecikebilir ama sonra bir anda tartıda 3-5 kilo düştüğünü görürsünüz. Ben de bunları epeyce yaşamış olarak yazdım. Diyetisyen değilim.

Merhaba, boyum 1.78, kilom 73 evde spor yaparak, dışarıda yürüyüş yaparak yağlarımı eritebilir miyim? Ve eritmek için neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kilo vermek kalori alımı ve yakımı ile ilgilidir. İp atlamak bildiğim en yüksek kalori yaktıran egzersizdir. Kaliteli karbonhidratlar, kaliteli yağlar ve genel olarak proteinli öğünler ile beslendiğiniz takdirde zaten tıka basa doyacaksınız ve aldığınız kalori de öyle ahım şahım olmayacak. Sadece bunu yaparak güzel bir yağ yakımı elde edebilirsiniz ancak üzerine ip atlamak koşu yapmak vs. sizi forma sokacaktır. Direnç idmanları (ağırlık idmanı) kas kütlesi kazanmaya yarar yağ yakmayla vs. ilgisi yoktur.

2016 yıllarında bir yaz evde oturduğum yerde 30 kg falan vermiştim. Sıfır spor, sıfır diyet ancak hastalık mı vardı vücudumda bilemiyorum yemek isteğim yoktu.
Beslenmede bitiyor olay, kalori açığını oluşturduğunuz sürece her daim kilo verirsiniz.

Geri
Yukarı