Evrim teorisi gerçek mi?

Umarım çok geç olmadan öğrenirsin. Bugün forumda yaptığın gereksiz agresif, altı üstü aramızda gereksiz bir tartışmaya sebep olur. Gelecekte benzeri bir tavır daha ciddi bir tartışmaya sebep olabilir. Hoşuna gitmez, emin olabilirsin. Benden öğrenmene gerek yok. Öğrensen yeter.
Bana karşı, "tipik 17 yaşında ergen" dediniz. Size karşı agresif yapmayayım da ne yapayım? Mesajıma beğenmedim attığınız, ben de sizin mesajınızı okuyup kahkaha attım. Bunu yaptığım için bana ergen dediniz. Etrafı yargılamadan önce kendinize bakın.

Bana karşı, "tipik 17 yaşında ergen" dediniz. Size karşı agresif yapmayayım da ne yapayım? Mesajıma beğenmedim attığınız, ben de sizin mesajınızı okuyup kahkaha attım. Bunu yaptığım için bana ergen dediniz. Etrafı yargılamadan önce kendinize bakın.
Aralarında yaklaşık 1-1.5 dakika var iki mesajın. Benim son düzenlemem ise senin mesajından 4 dakika sonra gelmiş. En eski düzenlemem senin mesajından hemen sonra. Ben sana 17 yaşında ergen yakıştırmasını yapmadan önce agresiftin sen. Hatta daha ilk cümlenle aşağılayarak giriyorsun ortama. "Bu soruyu anca bu ülkede görürdük zaten." ile başından daha kendi ülkendeki insanlara karşı negatif bir ön yargıyla bir yorum yapıyorsun. Sonrasında sana dislike attım diye agresif bir tavırla beni aşağılıyorsun. Bunun üzerine çocuk gibi yorumunu yapıyorum.

Haklısın birilerini yargılamadan önce kendimize de bakmak lazım. Benim dilimde yumuşak değil. Fakat aynı şey değil. :)
1693870561724.png

Aralarında yaklaşık 1-1.5 dakika var iki mesajın. Benim son düzenlemem ise senin mesajından 4 dakika sonra gelmiş. En eski düzenlemem senin mesajından hemen sonra. Ben sana 17 yaşında ergen yakıştırmasını yapmadan önce agresiftin sen.
İlk mesajım agresif değil, aslında tamamiyle hüzün dolu, gece yatarken düşünüp gözlerinizi doldurabilecek bir mesaj. Daha fazla devam etmeyelim. Başka konu olsa moderatörler şimdiye kitlemişti zaten.

Herhangi bir arama motoruna yazarak detaylı bir şekilde öğrenebilirdin.
"Yer çekimi gerçek mi?" sorusu ile aynı seviyede bir soru.

Son düzenleme:
Tam form diye bir şey yok ki? Son sürüm var. Örneğin kötü değil bu arada. 1.0'dan başlıyor dersek ilkel süreç olarak kabul edebiliriz. Daha sonrasında evrildikçe sürümler yükseliyor şu anki olduğumuz sürüme ulaşıyoruz. Şu an yayınlanmış son sürümdeyiz. Geliştirme durmuş değil bu arada. Geçiş türü muhabbetini de savunduğumu sanmıyorum. Tartışması var dediğime eminim.

Doğal seçilim konusu da; evrim bunu bunu yapmak için oluşuyor demedim. Adaptasyonu bu tetikler dedim. Yanılgı olabilir. Bir fikir belirttim.
Tam form var demiyorum, cümlenin sonunu okursan "böyle saçmalık olur mu?" diyorum. İlkel süreç dediğin ne hem, prekambriyen dönemi bir deniz canlısı mı? Yoksa karaya çıkarak evrimleşmiş bir primat mı? Tam sürüm diye bir şey yok, her tür teknik olarak bir geçiş formu.

Evrim hakkındaki kurduğun cümleler "yapabilmek amacıyla" şeklinde. Evrim "yapabilmek amacıyla" işlemiyor.

Evrim hem senin dediğin gibi seçilimle hem de adaptasyonla 2 türlü de çalışıyor, seçilimin sonuçlarını kısa sürelerde görüyorken adaptasyonun sonuçları çok uzun sürede gözlemlenebiliyor. Senin dediğin sonuçlarını çabuk gördüğümüz seçilim haricinde organlar ve fiziksel yapılar on binlerce/yüz binlerce hatta milyonlarca yıllık süreçlerde adaptasyon için çok yavaş bir değişime zorlanıyor.

Homo Erectus türünün ilk üyelerinden son üyelerine kadar gördüğümüz kafatası ve beyin yapısının gelişimi nasıl devam etmişse, deniz memelilerinin adaptasyon başlangıç sürelerine göre nasıl vücut yapıları farklı evrelerde değişiyorsa bizlerde de bazı organlar zaman içinde ihtiyaç kalmamasından dolayı kullanılmadığı için köreliyor ve daha fazla ihtiyaç duyan organlarımız da gelişmeye devam ediyor.

Bakın yine yanlış düşünüyorsunuz. Adaptasyon zaten "doğal seçilim sonucu değişen özellikler" demek. Doğal seçilim avantajlı olanın neslini devam ettirmesi, olmayanın elenmesidir. Adaptasyon da avantajlı olan yani neslini devam ettiren bireylerin özelliklerinin nesiller boyunca birbirine aktarmasıdır. Yani güçlü döller oluşması.
Bu Lise Biyoloji dersleri o kadar kafa bulandırmış ki herkes mekanizmaların "şunu yapmak için" çalıştığını zannediyor. Mekanizmaların bir amacı yok arkadaşlar, doğanın kanunları bu şekilde işliyor, mekanizmalar da bu şekilde yönleniyor.

Geri
Yukarı