Evrim teorisi gerçek mi?

1. gerçekleri söylüyorum.
2. hesap benim değil en küçük kardeşimindir lütfen ön yargı ile yaklaşmayın Müslüman bey.
3. gerçek şudur ki Kur'an'ı 3 kez tam 1 kez yarım olarak Türkçe Meal'i ile okumuş bulunmaktayım.
4. bir daha ön yargıyla yaklaşmamanı öneririm, sanarsın yaş 12 ama çıkar karşına 19.. Seni çok rezil ederler brom dikkat et.
5. bana İslam'dan kanıtlanmış bir şey göster inanayım.
6. %1 kanıtı olmayan bir şeye neden inanasın kii.
7. bundan tam 3-4 sene önce bende sizin gibiydim bana tanrı'yı kanıtlamaya çalışan kişileri dövmüşlüğüm bile var...
Kardes ben ateistim zaten ama her Allaha dine inananlara sallayan insanı desteklemem. Haksızlara sallasaydik ülkenin %70inin sulalesi kalmazdi. Rezil ederler demişsin internetten birilerini dövdüm diyerek tartisilmaz senin kastın bordo klavyeli olmak birilerine burada sallayip bisey zannetmek. Gerçekler demek muslumanlar gerizekalidir beyinsizdir demek değildir herkes manipüle edilebilir ve bulunduğu şartlara göre değişir. Karşına Müslüman akpli bir akraban veya bir birey çıktığında ona beyinsizsin diyorsan ve tartışmada böyle haklı çıkmayı hedefliyorsan o artık senin derdin.

Evrim yasadır teori değil.
Teori zaten kanıtlanmış demek dayi.

Değişken olması nasıl güvenilir oluyor?
Dogmatik olmadığından, belirli bir siyasete, kişiye, dine, görüşe destek vermediğinden katkıda bulunmadığından ve doğruya ancak böyle ulasabilmemizden. Gün geçtikçe yeni teknolojik cihazlarla evreni daha iyi inceliyoruz ve daha iyi anlıyoruz, bu eski bilimsel iddialara katkida bulunabilir, gelistirebilir ve ya yanıltabilir.

Kardes ben ateistim zaten ama her Allah'a dine inananlara sallayan insanı desteklemem. Haksızlara sallasaydik ülkenin %70inin sulalesi kalmazdi. Rezil ederler demişsin internetten birilerini dövdüm diyerek tartisilmaz senin kastın bordo klavyeli olmak birilerine burada sallayip bir şey zannetmek. Gerçekler demek Müslüman'lar gerizekalidir beyinsizdir demek değildir herkes manipüle edilebilir ve bulunduğu şartlara göre değişir. Karşına Müslüman AKP'li bir akraban veya bir birey çıktığında ona beyinsizsin diyorsan ve tartışmada böyle haklı çıkmayı hedefliyorsan o artık senin derdin.

Dogmatik olmadığından, belirli bir siyasete, kişiye, dine, görüşe destek vermediğinden katkıda bulunmadığından ve doğruya ancak böyle ulasabilmemizden. Gün geçtikçe yeni teknolojik cihazlarla evreni daha iyi inceliyoruz ve daha iyi anlıyoruz, bu eski bilimsel iddialara katkida bulunabilir, gelistirebilir veya yanıltabilir.

Bro tamam biraz sinirden sabrım taşmış sinirlenip kendime hakim olamamis olabilirim fakat adamlar harbiden insanda sabır bırakmıyor bir şeyi anlamak bu kadar zor olmamalı küçük bir şeye ön yargıyla yaklaşmamak bu kadar zor olmamalı bro yaaa.

Kardes ben ateistim zaten ama her Allah'a dine inananlara sallayan insanı desteklemem. Haksızlara sallasaydik ülkenin %70inin sulalesi kalmazdi. Rezil ederler demişsin internetten birilerini dövdüm diyerek tartisilmaz senin kastın bordo klavyeli olmak birilerine burada sallayip bir şey zannetmek. Gerçekler demek Müslüman'lar gerizekalidir beyinsizdir demek değildir herkes manipüle edilebilir ve bulunduğu şartlara göre değişir. Karşına Müslüman AKP'li bir akraban veya bir birey çıktığında ona beyinsizsin diyorsan ve tartışmada böyle haklı çıkmayı hedefliyorsan o artık senin derdin.

Dogmatik olmadığından, belirli bir siyasete, kişiye, dine, görüşe destek vermediğinden katkıda bulunmadığından ve doğruya ancak böyle ulasabilmemizden. Gün geçtikçe yeni teknolojik cihazlarla evreni daha iyi inceliyoruz ve daha iyi anlıyoruz, bu eski bilimsel iddialara katkida bulunabilir, gelistirebilir veya yanıltabilir.

Ya kanıt yok diyorum hala Allah var diyorlar. Küçük bir şey deyince hemen ön yargıyla yaklaşıyorlar. Yok yaşın küçük yok klavye delikanlısı kardeşim 20 yasima basacagim 3 kere kuranın Türkçe mealını bitirdim. 50 yıllık müslümana sor kuranın Türkçe mealini 1 kez okumamistir aga ya anlatabiliyor muyum?

Cahil'i hakaret olarak algılamak büyük beyinsizliktir bunu da söyleyeyim mesela benim de onlara göre cahil olduğum konu vardır doğru değil mi kanka?

Bro tamam biraz sinirden sabrım taşmış sinirlenip kendime hakim olamamis olabilirim fakat adamlar harbiden insanda sabır bırakmıyor bir şeyi anlamak bu kadar zor olmamalı küçük bir şeye ön yargıyla yaklaşmamak bu kadar zor olmamalı bro yaaa.
Kaç yaşındasın sen ya. Tamam en kafir sensin anladık.

Al işte sonra ülke neden gelişmiyor.

Al işte sonra ülke neden gelişmiyor.

Abi siz insanda sabır bırakmazsınız gerçekten açıp okuyun demek kafirlik oluyor araştırmak kafirlik olmuş gercekten sabır bırakmıyosunuz.

Bir şeyi açıp araştırmak, okuyum kitap kurdu olmak bu devirde kafirlik gavurluk olmuş, utanıyorum gerçekten ya insanda sabır bırakmazsınız siz bir gidin ya.

19'um hocam. Pp'ye bakarak ön yargı yapmayın küçük kardeşimin hesabından yazıyorum.

Evrimin gerçek veya sahte olması tartışılacak bir şey değildir. Bunun sorusunun sorulması bile mantıksız. Evrim bir gerçektir inanılıp inanılmayacak bir durum yok ortada.

Edit: Anlamayan arkadaşlar için tekrar açıklıyayım.

Evrime inanıyorum veya inanmıyorum diye bir cümle kuramazsınız. Evrim fizik kanunları gibidir. Siz hiç "fizik kurallarının olduğuna inanıyorum." diye bir cümle duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü fiziği yabilirsiniz ya da bilmezsiniz.

Evrim TEORİSİ
Nesnel bir durum yok ortada bilmiyorum diyorsanız teorinin tanımınıda atabilirim.

Evrim TEORİSİ
Nesnel bir durum yok ortada bilmiyorum diyorsanız teorinin tanımınıda atabilirim.

Evrim sizin sandığınız gibi basit bir şey değildir. Birden fazla evrimsel süreç vardır. Tek bir yol değil milyonlarca yoldan geçer.

Bu kısmı okuduğunuza göre devam edelim. Sizin bildiğiniz "evrim" yasadır. Bizim bahsettiğimiz evrim ise teoridir.

Milyonlarca yoldan geçen bilimsel evrimin bazı süreçleri yalanlanabileceği için "teori" olarak adlandırılır.

Ama değişmeyen evrim yasası ise yalanlanamaz. Çünkü gerçekten geçmişe baktığımızda bilimsel bir belgeye gerek olmadan gözle görülebilecek bir şekilde doğanın, hayvanların, hücrelerin, böceklerin, insanların evrimleştiğini görüyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı