Evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrime inanmamak saçmalıktan ibaret, yer çekimine inanmamak gibi. Müslümanım bu arada, bazı üstün insanlar herkesi aynı sanıyor da.

Cok basitce ozetlendiginde yanlis anlasilan bir teori oldugunu dusunuyorum.
Evrim teorisi hakkinda sorulan sorulan cogu soruyu soranlarin aslinda teoriyi tam anlamadigini/bilmedigini acik ediyor.
Ek olarak bu forumda ya da baska bir yerde "inanmiyorum" diyen insanlarin bilimsel metodu dahi bilmediklerini dusunuyorum.
Kaldi ki zaten bilimsel bir teoriye "inanmiyorum" demenin sacmaligi ayri bir mevzu. ( Yer cekimine inanmiyorum )

Cok basitce ozetlendiginde yanlış anlasilan bir teori oldugunu dusunuyorum.
Evrim teorisi hakkinda sorulan sorulan cogu soruyu soranlarin aslinda teoriyi tam anlamadigini/bilmedigini acik ediyor.
Ek olarak bu forumda ya da baska bir yerde "inanmiyorum" diyen insanlarin bilimsel metodu dahi bilmediklerini dusunuyorum.
Kaldi ki zaten bilimsel bir teoriye "inanmiyorum" demenin sacmaligi ayri bir mevzu. ( yer cekimine inanmiyorum )

Kütle çekimi teoriside, evrim teoriside. İkisindende daha iyi bir teori gelene kadar bilimin itimat edeceği teoridir çünkü elimizde kendi alanlarında en iyi bu iki teori var. Daha iyi bilimsel teoriler gelince ona itimat edeceğiz.

Kütle çekimi teoriside, evrim teoriside. İkisindende daha iyi bir teori gelene kadar bilimin itimat edeceği teoridir çünkü elimizde kendi alanlarında en iyi bu iki teori var. Daha iyi bilimsel teoriler gelince ona itimat edeceğiz.

Yani burada itimat etmek yok da, "inanma" kelimesinin anlamsizligi var.
Yasayi aciklayan teoriye "inanmamak" asiri sacma bir soz.
Evrim var ama teorisine inanmiyorum -> Bu ne demek?
Yasaya inanmiyorsan zaten cahilin onde depar atanisin.
Teoriyi mantikli bulmuyorsan sebeplerini aciklamalisin.
Nereden tutsan elde kalan bir sey bu.
Google'a merak ettigin herhangi bir canli turunun evrimi ile ilgili bir seyler yazarak tonla makale buluyorsunuz. Sadece vertabra evrimi ile ilgili 1000+ makale var.
Bizim burada imam hatip mezunlari hala ayetle mayetle biyoloji bilmeden sacmalama pesinde.

Yani burada itimat etmek yok da, "inanma" kelimesinin anlamsizligi var.
Yasayi aciklayan teoriye "inanmamak" aşırı saçma bir soz.
Evrim var ama teorisine inanmiyorum -> bu ne demek?
Yasaya inanmiyorsan zaten cahilin onde depar atanisin.
Teoriyi mantikli bulmuyorsan sebeplerini aciklamalisin.
Nereden tutsan elde kalan bir şey bu.
Google'a merak ettigin herhangi bir canli turunun evrimi ile ilgili bir seyler yazarak tonla makale buluyorsunuz. Sadece vertabra evrimi ile ilgili 1000+ makale var.
Bizim burada imam hatip mezunlari hala ayetle mayetle biyoloji bilmeden sacmalama pesinde.

Aynen onlar için aslında en başından ufak yaşlarda öğretmek lazım bilimi ve ilmi, boş şeyleri önlerine ısıtıp koyup kendilerinin dahi emin olmadığı sığ düşünceleri çocukların kafalarına dayayınca. Sonuçta bu oluyor.

Evrim artık teori değil, inanılıp inanılmayacak bir şey hiç değil. Evrim gerçektir. Kanıtları da doğada mevcuttur.

Nereden bilelim gerçek olduğunu, %100 gerçek olacağını. Gözlegörülebilir bir şekilde kanıtla?
Evrim inanç değildir. Gerçektir. Gerçek olan bir olgu da "inanç" gibi bir kavram olmaz.

Evrimin gerçek olan bir olgu olduğunu kanıtla?

Evrimin gerçek olan bir olgu olduğunu kanıtla?
İnsan vücudu üzerinden tonlarca kanıtlarım. Kuyruk sokumu, DNA... Varda var. Sen çürütebilir misin? Bilimsel makaleler ile bir olgusunu bile çürütemezsin. Çürütemediğine göre? Sürekli genişleyen ve kanıtlanan bir gerçeği çürütmek imkansızdır. Bak "geliştirmek" ayrı "çürütmek" ayrı.

Evrime inanmamak saçmalıktan ibaret, yer çekimine inanmamak gibi. Müslümanım bu arada, bazı üstün insanlar herkesi aynı sanıyor da.
Herkesi aynı saymak değil bu, müslüman demek Kuran'ı Kerim'deki her kelimeye bütün kalbiyle inanan insan demektir. Kuran'da "Biz insanı en mükemmel halde yarattık." şeklinde bir ifade olduğu için müslümanların evrime inanmak istememesi anlaşılabilir. Çünkü evrim canlıların doğuştan mükemmel sayılan bir formda varolmalarındansa çevrelerinin etkisiyle hayatta kalmalarına yardımcı olacak forma geçtiklerini söyler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı