Geceleri uyuyamiyorum

Gün içinde telefon, televizyon gibi teknolojik aletlerden bence uzak durun. Bir yerde görmüştüm gerçekten uyku düzeni olsun her türlü şeyi çok etkiliyor. Ayrıca uykunuzu getirebilecek müzik dinlemenizi tavsiye ederim. Kafanızı boşaltmanız lazım. Ne kadar kötü şey yaşarsınız yaşayın uykunuz geldiği zaman onları unutun evet zor ama en azından deneyin.

Gün içinde kafein tüketimin nasıl? Gece uyumayı planladığın saatten 1 saat önce tv, telefon, bilgisayar gibi mavi ekranlardan uzaklaşıp, hafif müzikler dinlemeni, belki biraz kitap okumanı öneririm. Bunları yaparken melisa, papatya vs. çaylarından içebilirsin, gevşemene yardımcı olur. Umarım faydalı olur, uyuyamamak çok sinir bozucu bir şey gerçekten.

Bende de bu sene aynı sorun vardı ve büyük bir ihtimalle psikolojikti uyku getiren dualar var mesela onları okudum belki işe yaradı belki yaramadı ama uyudum bence psikolojik yatağında dönme bir tarafa doğru yat ve gözlerini kapat. Pozisyonunu bozma sabit kalsın ne zaman uyuduğunu anlamayacaksın ve sizin durumunuz kötü değil 2 3'e kadar uyuyamıyorsunuz ben sabah 6 7'ye kadar uyuyamıyordum.

İnsanın belirli zamanlarda uykusu geliyor kendiliğinden. O süreci kaçırırsanız sonrasında hemen uyumak zor oluyor zaten. Bir de kendinizi yormadan uyumaya çalışmayın. En basitinden 2-3 kilometre orta tempoda koşu veya hızlı yürüyüş yapıp da yatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı