Göbek nasıl eritilir?

Sekerden uzak durmayin, sadece azaltmak icin savas verin. Vucudun sekere de ihtiyaci var. Uzak durmaniz gereken şey paketli yiyeceklerin tama midir? Seker var diye meyve/sebze yemeyi keserseniz (havucta bile seker mevcut) bu sefer vucut direnciniz yok olur. Meyvelerin icinde yer alan fruktoz kan sekerini cok fazla yukseltmez ve ihtiyaciniz olan sekeri bu besinlerden karsilarsaniz hayat size guzel olur. Hem ayarinda seker, hem de vitamin & antioksidan karsilanmasi ile birlikte gunluk 2-3 porsiyon arasinda meyve tuketmeniz sizin icin saglikli olur.

Ote yandan sporsuz cok zor arkadaslarin belirttigi gibi. Bolgesel yag yakimi da mevcut degil, e haliyle yapacaginiz spor/kardiyo + duzgun beslenme ile sadece gobek degil, vucudunuzun yagli olan cogu bolgesinin iyi yonde gelistigini goreceksiniz.

Hocam spor yapmak isterim ama bu konuda çok bilgisiz olduğum için hangisini yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Önce ağırlık çalışılması sonra kardiyo yapmamız gerekiyor diye duydum ama kimse tam olarak nasıl ve hangi programı takip etmek gerektiğini yazmamış. Tabii ki kişiden kişiye değişir ama ortalama bir liste bulup spor salonunda uygulamak lazım. Meyve sebze hariç şeker ve yağdan uzak durmak lazım.

Hocam yakınımda spor salonu olmadığı için gidemem maalesef.

Dostum metabolizmanada bağlı sanada bağlı durum bu bende göbekli birisiydim 90 kiloydum bak belki inanmasın ekmeği kestim sadece ekmeği kestim bak ekmeği kessen bile çok rahat kilo vericeksin ben 90 dan 70 kiloya düştüm

Sekerden uzak durmayin, sadece azaltmak icin savas verin. Vucudun sekere de ihtiyaci var. Uzak durmaniz gereken sey paketli yiyeceklerin tamamidir. Seker var diye meyve/sebze yemeyi keserseniz (havucta bile seker mevcut) bu sefer vucut direnciniz yok olur. Meyvelerin icinde yer alan fruktoz kan sekerini cok fazla yukseltmez ve ihtiyaciniz olan sekeri bu besinlerden karsilarsaniz hayat size guzel olur. Hem ayarinda seker, hem de vitamin & antioksidan karsilanmasi ile birlikte gunluk 2-3 porsiyon arasinda meyve tuketmeniz sizin icin saglikli olur.

Ote yandan sporsuz cok zor arkadaslarin belirttigi gibi. Bolgesel yag yakimi da mevcut degil, e haliyle yapacaginiz spor/kardiyo + duzgun beslenme ile sadece gobek degil, vucudunuzun yagli olan cogu bolgesinin iyi yonde gelistigini goreceksiniz.
Vücudun şekere ihtiyacı yoktur. Kan şekeri düşüklüğü, hayatın sonu değildir. Makarna'nın içinde bile nişasta vb. var zaten şekeri karşılıyorsun. Kan şekerinin düşmesi için sebep kalmıyor. Şeker ekstra tüketilmemeli. Göbek çevresindeki yağları götürme konusunda haklısınız her yerden gider ancak. Göbek tarafındaki yağlar, çok daha uzun ömürlü ve yediğin besinlere göre zorluğu değişen yağlar olur. İnsülin direnci düşük yiyecekler yenirse ve bununla beraber egzersiz yapılırsa göbek tarafındaki yağlar daha hızlı gider.

Zaten ekmek çok yemiyorum. Sabah 2 kaşarlı tost yapıyorum daha da ekmek yemiyorum neredeyse.
Reis ne yaptın tost ne 😀. Tost yemeği acil bırakman lazım. Madem spor salonu yok, sabah sirke içip aç karnına koş. Şeker, yağ, ekmekten uzak dur. İnternetten kilonun yoğun olduğu bölgeyi yazarak yapılabilecek hareketleri öğren. Anladığım kadarıyla senin de metabolizman benim gibi yavaş. Bizim gibiler için su içsek yarar. O yüzden fedakarlık bize şart. Kendine hâkim olursan vücut mecburen verecek zaten. Protein almayı da ihtimal etme tâbi.

Hocam sabah 2 kaşarlı tost yiyorsanız sorun orada başlıyor😀

Reis ne yaptın tost ne 😀. Tost yemeği acil bırakman lazım. Madem spor salonu yok, sabah sirke içip aç karnına koş. Şeker, yağ, ekmekten uzak dur. İnternetten kilonun yoğun olduğu bölgeyi yazarak yapılabilecek hareketleri öğren. Anladığım kadarıyla senin de metabolizman benim gibi yavaş. Bizim gibiler için su içsek yarar. O yüzden fedakarlık bize şart. Kendine hâkim olursan vücut mecburen verecek zaten. Protein almayı da ihtimal etme tâbi.

Sabah karnım aç, okula gideceğim, hızlı bir şeyler yemem gerekiyor. Kahvaltı olarak 2-3 yumurta ketçap ile yesem iyi midir?

Sabah karnım aç, okula gideceğim, hızlı bir şeyler yemem gerekiyor. Kahvaltı olarak 2-3 yumurta ketçap ile yesem iyi midir?
Öcüler şimdi, günde bi' öğün yenilen tost ekmeğine laf ettikleri gibi ketçapa'da laf atarlar. Ketçap yapısı ve tadı gereği şekerlidir. Tüketilmesinde sakınca yoktur ancak ipin ucunu kaçırmayın. Şekeri azaltılmış ketçap kullanırsanız iyi olur. Tadında bi' farklılık yok ama besin değerli daha yüksek. Mayonezden uzak durun. 100g'ında 78g yağ vardır. %90 kadar yağı azaltılmış mayonezleri tercih edin.

Geri
Yukarı