Günlük protein ihtiyacımı alamıyorum

Öğün hazırla yanına göm onu. İşe okula spora göre öğün hazırlıyorum tüm gün onu tüketiyorum yaklaşık günün 17 saati dışardayım sen düşün. Örnek olarak yulaf +whey+ sıcak su karışımı (1.öğün), 250 gr pirinç 500 gr tavuk 4 yumurta (3 öğün)

Öğün hazırla yanına göm onu. İşe okula spora göre öğün hazırlıyorum tüm gün onu tüketiyorum yaklaşık günün 17 saati dışardayım sen düşün. Örnek olarak yulaf +whey+ sıcak su karışımı (1.öğün), 250 gr pirinç 500 gr tavuk 4 yumurta (3 öğün)
Okurken cebimden bi 30-40 TL gitti gibi hissettim hocam..

Sabahtan yulafa sıcak su bas kapalı bir kap varsa. Ben genelde küçük kavanoza yapıyorum yulaf suyu çekip yumuşuyor. Belki biraz meyve veya bal falan eklenirse iyi oluyor. 100Gr'da 13-15gr protein var ve carb oranı yüksek.

Sabahtan yulafa sıcak su bas kapalı bir kap varsa. Ben genelde küçük kavanoza yapıyorum yulaf suyu çekip yumuşuyor. Belki biraz meyve veya bal falan eklenirse iyi oluyor. 100Gr'da 13-15gr protein var ve carb oranı yüksek.
Boğazdan geçiyor mu hocam? Yanına mandalina-elma gibi meyveler koyabilirim. Makrolar için.

Boğazdan geçiyor mu hocam? Yanına mandalina-elma gibi meyveler koyabilirim. Makrolar için.

Çok uzun süre beklerse biraz kuru oluyor. Kavanozun ağzını güzel kapatmak gerekiyor. Suyu birazcık bol koymak iyi olabilir. Daha iyisi de imkan varsa yulafı kavanozda kuru götürüp okul kantininden sıcak su istemek. Azıcık bir su zaten sorun çıkarmazlarsa suyu koyduktan sonra 10dk beklersen çok iyi oluyor. Meyve de iyi olur ama yine de sütsüz yulaf biraz yavan oluyor. Imkan varsa az da olsa bal veya keçi boynuzu şerbeti iyi olur. Bir de Migros'un fıstık ezmesini atıyorum ben şu an diyette değilim 1.5 2 kaşık civarı atıyorum. O da bayağı iyi oluyor. Pirinç unu da olabilir evde yapıp götürebilirsin. Ondan pek fazla protein gelmez ama doyurucu ve carb açısından yeterli.

Geri
Yukarı