Günlük protein ihtiyacımı alamıyorum

Okulum teknokent koleji. Yani organize sanayi bölgesinde. Etrafta yiyebileceğim hiçbir şey yok. Arada yemekhaneden yiyorum fakat yine de kalori, protein hesabı yapamıyorum. Günde 2 ölçek (22, 5+22, 5G) protein tozu kullanıp geri kalan yaklaşık 40-45 gram proteinimi nasıl karşılayabilirim? Evden ne götürebilirim? Beni doyurmayacak fakat ihtiyacımı karşılayacak bir şeyler önerir misiniz?
Hindi füme var proteini gayet iyi. Sandvic yapabilirsin ufak sandivçler. 1-2 dilim de peynir. Doyurmaz ama güzel protein verir.

Hocam tavuğun hangi kısmından alıyorsunuz 45gr protein?
100 gram tavuk göğüsü, 30 gram proteine eşit. "Tavuk göğüsü" diye belirtmeyi unutmuşum.

11.png

100 gram tavuk göğüsü, 30 gram proteine eşit. "tavuk göğüsü" diye belirtmeyi unutmuşum.

Eki Görüntüle 1570344

Ben de farklı uygulamalardan bakıyorum hep 22-23 gr protein 100gr olarak görünüyor hangisi doğrudur acaba?

Protein tozu yerine tavuk alırsan daha karlı oluyordu herhalde. Bir ara hesaplamıştım.

Evet fiyat olarak karlı fakat protein tozunun olayı verdiği protein miktarından ziyade antrenman sonrasındaki anabolik pencerede hızlıca kana karıştığı için protein sentezini ve iyileşmeyi maksimize etmesi. Yoksa içindeki protein mikarının bir numarası yok. Bir de BCAA falan içeriyor olması artısı.

Ben de farklı uygulamalardan bakıyorum hep 22-23 gr protein 100gr olarak görünüyor hangisi doğrudur acaba?

Evet fiyat olarak karlı fakat protein tozunun olayı verdiği protein miktarından ziyade antrenman sonrasındaki anabolik pencerede hızlıca kana karıştığı için protein sentezini ve iyileşmeyi maksimize etmesi. Yoksa içindeki protein mikarının bir numarası yok. Bir de BCAA falan içeriyor olması artısı.
Ama paran kısıtlıysa beslenmede yetersiz kalıyorsan boş ver protein tozunu.
Olduğu kadar yap. %100 verimlilik yapmazsan olmaz diye bir şey yok. Olduğu kadar.

100 gramında 30 gram var, diğerleri doğru değil.

Geri
Yukarı