Hiç ölümden döndünüz mü?

12-13 yaşlarımda sokakta top oynarken yol kenarında 3 metrelik bir çukur vardı ve ben oraya düştüm. 10-15 saniye ne olduğunu hatırlamıyorum kendime geldiğimde kolumun dibinde metal su tesisatında kullanılan boru vardı dik bir şekilde ve ucu açıktı. Yani borunun üstüne düşsem içimden geçer giderdi. 25 yaşımdayım hala o anı çok net hatırlıyorum.

Şimdiye kadar çok kez bisiklet ile neredeyse ya sakat kalıyordum ya ölüyordum. Kaç kez birden önüme araba çıktı anlatamam, şimdiye kadar hepsinden kurtuldum Allahtan. Bir keresinde araba olmaması gereken bir yerde tek tekerde iken bir araba bana yandan çarpmıştı, binalar arasında bir yaya yolu olduğu için görülmüyordu. Hiç insan yok diye tam kaldırdım birden arana çıktı oradan, bisiklet pert olmuştu.:(

Bir kış gecesiydi. Kavga ettiğim eleman uzaklaştı biraz benden belinden silahı çıkardı, şarjörü takıp üst tarafından çekti silahı bana doğrulttu 5-10 saniye durdu öyle. Yüzüme aptal bir gülümseme geldi, ben ömrümde böyle mutlu olmamıştım. Gözümün önünden yaşadığım en güzel anılar gelip geçti, babamın beni dizine alıp sallaması, sevgilimin ilk elini tutuşum, en yakın arkadaşımın 8 yaşındayken doğum günümde bana hediye alıp sarılması. Ardından arkasındaki arkadaşı geldi hemen aldı silahı elinden beni tehdit ederek uzaklaştılar. Zaten aynı mahalledeydik bayağı bir çıkamamıştım evden. Silah da muhtemelen kurusıkı idi ama o an gelmiyor insanın aklına.

2 kere ölümden döndüm ve hepsi de küçükken oldu. Biri kafamdan uzun bir şeyi yerkene oldu diğeri ise dedemin ilaçlarını afiedle yemişim, sonra hastaneye götürüp midemi filen yıkatmışlar.

Geri
Yukarı