İmam hatip lisesine gidilir mi?

9 ve 10. sınıfta imam hatipteydim. Çok kötü bir yer. Ortaokulda da imam hatibe gittim orası güzeldi kız erkek karışık. Lisede ayırıyorlar. Oraya gitmeden 5 vakit kılıyordum. Artık ailemden biri görmezse kılamıyorum içimden gelmiyor. Üzülüyorum kılmayınca ama artık o istek gidiyor. Sınıftaki varlıklar atletle oturuyor. Saçma sapan hareketler var. Din hocası sadece kitaptan anlatıyor. 1 gün önce haber veriyor 4 satırlık şey sınavda çıkıyor. Sınavdaki hoca acıdı da bize kopya çektik. Birini kitaptan bakarken yakaladı hocam kitap açık kalmış dedi çocuk.

Son düzenleme:
Fen lisesi proje imamhatipler YKS'de başarılı öğrenciler çıkarıyor. Önyargıdan öte ilerisini de düşünmek gerekiyor. Sırf imam hatip diye iyi bir eğitimden vazgeçmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Konuda geçen okul ise normal bir imam hatip sanırım. Bu yüzden bir şey diyemem. Toplumdan dışlanma konusuna gelirsek tekrardan 25 yıl öncesine döneceğimiz bir çağa girmezsek ve insanları inançlarına göre dışlayacak bir toplum oluşmazsa bir sıkıntı olmaz.

Başarıyı her şekilde sağlarsın ama insanın namus bekçisi duyarcı makama tapan kişiler olarak çıkarttıkları için asla gitmem göndermem imam hatiplere insanları. Ahlak öğrettik diyerek boomer yetiştiriyorlar en kısa özeti bu olayın.

İmam hatip ortamını hiç kimseye yaşattırmamak lazım anlatılmaz yaşanır o berbat ortam.

Hocam şahsen ben imam-hatip olan bir lisede fen projesi sınıfındayım. Elbette kötü öğrenciler var hatta kendi sınıfımda çoğunluk onlar. Ama onlar kötü diye 'ortamınız' kötü olsun ki. İyi birkaç arkadaş edindim, onlarla okulda ve okuldan sonra takılıyoruz. Yaz tatilinde sürekli iletişim ve irtibat halindeyiz. Notlarım iyi ve öğretmenlerimle gayet iyi anlaşıyorum. Şahsen benim ortamım kötü değil. Ve herkesin ki de kötü olacak diye bir şey yok.

Ben orta okulu İmam Hatip'te okudum, müfredatta olmamasına rağmen evrim anlatan hoca vardı. Başka yerde zor denk gelir. Her yer aynı değil. Şu ufacık yazıyı okumayıp da başlığa göre tavsiye verenin tavsiyesi zaten önemsenmemeli.
Çevremde İmam Hatip lisesini tercih edenler vardı ve onlarla görüştüğüm vakitlerde ise tercihlerinden dolayı hatalı olduklarını sıklıkla dile getirirlerdi.

Cumhurbaşkanı bile imam hatipli en az ülkenin %52 dışlamıyor, ülkelerini yönetmesi için lider seçiyor. Önünün kesilmesi mi? Avantaj bile sağlar. Şuan ülkenin bir çok savcısı imam hatipli. Müslümansan en iyi yer imam hatiptir.

Hocam şahsen ben imam-hatip olan bir lisede fen projesi sınıfındayım. Elbette kötü öğrenciler var hatta kendi sınıfımda çoğunluk onlar. Ama onlar kötü diye 'ortamınız' kötü olsun ki. İyi birkaç arkadaş edindim, onlarla okulda ve okuldan sonra takılıyoruz. Yaz tatilinde sürekli iletişim ve irtibat halindeyiz. Notlarım iyi ve öğretmenlerimle gayet iyi anlaşıyorum. Şahsen benim ortamım kötü değil. Ve herkesin ki de kötü olacak diye bir şey yok.

Anlamak isteyen anlıyor ben çocuğum olsaydı asla o ortama sokmazdım illa etkileniyor insan o yerlerden asla etkilenmeseydin biz insan olmazdık zaten. Kendi görüşü belirtince seni ebu-cehil ilan ediyorlar tepkisini belirtmeyenlerde seni kendini bilmiş egoist birisi zannediyor yani neresinden tutsan iki ucuda... Oluyor.

Geri
Yukarı