İncehesap kulaklık iadesi

Bence başvurursanız siz de haklı çıkarsınız ama tabi en az bir kaç ay sürer bu iş yukarıda görüldüğü gibi 3.5 ayda sonuçlanmış süreç.

Hocam sizce uğraşmaya değer mi yoksa 2.elden 900TL'ye satmak mantıklı mı? Ama hiç uğraşasım yok. Hakem heyeti sıkıntı dedikten sonra iyice vazgeçtim.

900 TL mi? Siz kaça aldınız?

Bence başvurursanız siz de haklı çıkarsınız ama tabii en az birkaç ay sürer bu iş yukarıda görüldüğü gibi 3.5 ayda sonuçlanmış süreç.

900 TL mi? Siz kaça aldınız?

1250 TL'ye almıştım Gaming gecesinde bir merakla hevesim kursağımda kaldı.

1250 TL'ye almıştım Gaming gecesinde bir merakla hevesim kursağımda kaldı.

Anladım hocam siz bilirsiniz yani sıfırı baktığım kadarıyla Akakçe'de kablosuz olan 1400 TL şu anda, 900 TL ye kesinlikle satılır ama bence aldığınız fiyattan 100 TL düşük yazarak başlayın sonra satılmazsa düşürün. Kargo alıcıya ait olmak üzere 1150 den ilana verin pazarlık vs 1000 e gider birkaç hafta içinde diye tahmin ediyorum Sahibinden.com da.

Ya da bekleyemem diyorsanız 900 e daha hızlı satılır elbette daha garantisi de var kulaklığın sonuçta.

Bir de 3 ay içinde para aşırı değer kaybedeceği için 300 400TL'yi feda edebilirim. Hocam şimdi 1000TL'ye koyacağım. Kargoyu karşı taraf ödesin. Hocam şimdi ben bunu satışa koydum. Dolandırılmamak için ne yapmalıyım bu konuda bir konuda açacağım birazdan sizi de beklerim.

Anladım hocam siz bilirsiniz yani sıfırı baktığım kadarıyla Akakçe'de kablosuz olan 1400 TL şu anda, 900 TL ye kesinlikle satılır ama bence aldığınız fiyattan 100 TL düşük yazarak başlayın sonra satılmazsa düşürün. Kargo alıcıya ait olmak üzere 1150 den ilana verin pazarlık vs 1000 e gider birkaç hafta içinde diye tahmin ediyorum Sahibinden.com da.

Ya da bekleyemem diyorsanız 900 e daha hızlı satılır elbette daha garantisi de var kulaklığın sonuçta.

Anladım hocam siz bilirsiniz yani sıfırı baktığım kadarıyla Akakçe'de kablosuz olan 1400 TL şu anda, 900 TL'ye kesinlikle satılır ama bence aldığınız fiyattan 100 TL düşük yazarak başlayın sonra satılmazsa düşürün. Kargo alıcıya ait olmak üzere 1150'den ilana verin pazarlık vs 1000'e gider birkaç hafta içinde diye tahmin ediyorum Sahibinden.com da.

Ya da bekleyemem diyorsanız 900'e daha hızlı satılır elbette daha garantisi de var kulaklığın sonuçta.

Hocam konumu kimse cevaplamadığı için. Yine sizden cevap almak istedim bu kulaklık 1000TL'ye gider mi kargoyu karşı taraf ödese.

Son düzenleme:
Bir de 3 ay içinde para aşırı değer kaybedeceği için 300 400TL'yi feda edebilirim. Hocam şimdi 1000TL'ye koyacağım. Kargoyu karşı taraf ödesin. Hocam şimdi ben bunu satışa koydum. Dolandırılmamak için ne yapmalıyım bu konuda bir konuda açacağım birazdan sizi de beklerim.

Hocam konumu kimse cevaplamadığı için. Yine sizden cevap almak istedim bu kulaklık 1000TL'ye gider mi kargoyu karşı taraf ödese.

Yeteri kadar beklerseniz alıcı çıkar bence, ama genelde insanlar pazarlık yapacağı için 1000 e koysanız da 900 e almak isteyeceklerdir :)

Bence şu anda 1400 TL olan bir cihaz ve siz 1250 ye almışsınız. 1200 e koyun 1100-1000 gibi pazarlıkla satabilirsiniz.

Ama bu işler belli olmaz bazen 1 günde alıcı çıkar bazen birkaç ay.

1200 den ilana koyun, bir hafta sonra 1100 e çekin mesela..

Yeteri kadar beklerseniz alıcı çıkar bence, ama genelde insanlar pazarlık yapacağı için 1000'e koysanız da 900'e almak isteyeceklerdir :)

Bence şu anda 1400 TL olan bir cihaz ve siz 1250'ye almışsınız. 1200'e koyun 1100-1000 gibi pazarlıkla satabilirsiniz.

Ama bu işler belli olmaz bazen 1 günde alıcı çıkar bazen birkaç ay.

1200'den ilana koyun, bir hafta sonra 1100'e çekin mesela.

Ürünü ucuza aldığım için alacak kişi bana sorun çıkartır mı? Ben hemen elimden çıksın istiyorum 1000TL'den koyabilir miyim? Kargoyu ben mi ödemeliyim karşı taraf mı? Ürünün çalıştığına dair kanıt yapmalı mıyım son olarak alacak kişi beni dolandırmaması için neler yapmalıyım ilk 2. elim olacak. Cevaplarsan sevinirim seni de çok yordum kusura bakma.

Ürünü ucuza aldığım için alacak kişi bana sorun çıkartır mı? Ben hemen elimden çıksın istiyorum 1000TL'den koyabilir miyim? Kargoyu ben mi ödemeliyim karşı taraf mı? Ürünün çalıştığına dair kanıt yapmalı mıyım son olarak alacak kişi beni dolandırmaması için neler yapmalıyım ilk 2. elim olacak. Cevaplarsan sevinirim seni de çok yordum kusura bakma.

- Ürünü kaça aldığınız, indirimle mi aldığınız, hediye mi geldiği vs alıcıyı ilgilendirmez, yazdığınız fiyatı beğenmiyorsa gitsin kumda oynasın, kimseye fiyatı kırmak zorunda değilsiniz ürün sizin ürününüz :)

Hatta isterseniz cihazın şu an piyasadaki en uygun fiyatı olan 1400'ü baz alıp 1350 ye de ilana yazabilirsiniz, uyanık olup zamanında kendisi indirimden alsaymış bize ne..

- Hemen elinizden çıksın istiyorsanız o zaman mümkün olan en düşük fiyatı yazın birkac güne satılır, yeterki siz zarar etmek isteyin alıcı mutlaka çıkar, ne kadar çok zarar ederseniz o kadar rahat alıcı bulursunuz, hatta kendi kullanmayıp fiyat iyiymiş alayım 1300'e ilana koyayım biraz bekleyeyim 1200'e satarım diyen de çıkar :)

- Kargoyu kimin ödeyeceği de size kalmış bir şey, ama bunu ilanda mutlaka belirtin. Mesela "kargo ücreti alıcıya aittir" gibi bir notu mutlaka yazın ve kargoya verirken alıcının ödeyeceğini belirtin.

- Ürünün düzgün çekilmiş sağlı, sollu, farklı açılardan resimlerini koyun, ve ilan açıklamasında şunu da belirtin "Ciddi alıcılara telefondan talep edilmesi halinde video görüşme ile cihazı ve çalıştığını gösterebilirim" deyin. Ben hep öyle yaparım.

- Alacak kişinin sizi dolandırmaması için Param Güvende hizmetiyle YOLLAMAYIN. Ürünü önce hesabınıza EFT yapılması sonrasında kargoya vereceğinizi belirtin. Ayrıca yaşadığınız yere yakın olup ciddi olan alıcılarla buluşma ve yüz yüze alısveriş yapma imkanı da sağlayabiliyorsanız bunu da belirtin.

Bu arada yüz yüze buluşup almak isteyen kişiden parayı elden almayın, EFT ile hesabınıza yollamasını söyleyin buluştuğunuzda parayı yollar siz de hesabınıza geçtikten sonra ürünü kendisine verirsiniz,

Ama kargo yaparak almak isteyenler için alıcı önce parayı yollasın, siz de aynı gün fazla geciktirmeden şahsın kargosunu sağlam bir şekilde korunaklı olarak gönderin.

Benim tavsiyem Sahibinden üzerinden ilan açmanız ve gönderim seçeneği olarak sadece yüz yüzeyi seçmeniz. Çünkü ilan açarken kargoyla yollayabilirim seçeneğini seçerseniz ilan otomatik olarak Param Güvende ilanı olarak açılıyor, bu da alıcıyı fazlasıyla koruyan bir uygulama satıcı olarak sizi mağdur edebilir.

İlanı açarken sadece yüz yüze alışveriş seçeneğini seçmeniz, ilan açıklamasında önce EFT ardından kargo şeklinde göndereceğim demenize engel değil.

Ve bir de asla yalan söylemeyin.

Soran olursa kaça aldınız, nereden aldınız falan cevaplayın problem değil. İndirimden 1250'ye aldım ama şu andaki fiyatı 1400 bu yüzden 1300'e satıyorum deseniz de kimse niye deme hakkına sahip değil cevap basit "sanane".

Ayrıca ürünün herhangi bir kusuru varsa onu da mutlaka belirtin, sonradan alıcıyla kötü olmak istemiyorsanız net ve dürüst olun,

Son bir şey, lazım olursa garantisini kullanabilmek için sizden ürünle beraber fatura yollamanızı da isteyebilirler yollayabilirsiniz sorun olmaz.

Soran olursa kaça aldınız, nereden aldınız? Falan cevaplayın problem değil. İndirimden 1250'ye aldım ama şu andaki fiyatı 1400 bu yüzden 1300'e satıyorum deseniz de kimse niye deme hakkına sahip değil cevap basit "sana ne".

Ayrıca ürünün herhangi bir kusuru varsa onu da mutlaka belirtin, sonradan alıcıyla kötü olmak istemiyorsanız net ve dürüst olun,

Son bir şey, lazım olursa garantisini kullanabilmek için sizden ürünle beraber fatura yollamanızı da isteyebilirler yollayabilirsiniz sorun olmaz.

Hocam Karabük gibi küçük bir ilde satıcı bulabilir miyim? Bir de size DM'den özel bir şey sormam lazım bir adres bırakırsanız sevinirim.

Soran olursa kaça aldınız, nereden aldınız? Falan cevaplayın problem değil. İndirimden 1250'ye aldım ama şu andaki fiyatı 1400 bu yüzden 1300'e satıyorum deseniz de kimse niye deme hakkına sahip değil cevap basit "sana ne".

Keşke cevap verseydin hocam. Kusura bakmayın. İyi günler.

Son düzenleme:
Hocam Karabük gibi küçük bir ilde satıcı bulabilir miyim? Bir de size DM'den özel bir şey sormam lazım bir adres bırakırsanız sevinirim.

Karabük'ten çıkmazsa o zaman diğer illerden çıkar hocam. Siz ilanı açın ondan sonra beklemeye geçin.

Bir de sormak istediğiniz şey nedir buradan sorabilirsiniz, forumda özel bilgi paylaşımı yasak diye biliyorum burada özel mesaj diye bir seçenek de yok malum.

Keşke cevap verseydin hocam. Kusura bakmayın. İyi günler.

Sürekli burada değilim hocam, işim var benim de :) Gördükçe müsait oldukça cevap verebiliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı