İngilizce Öğrenmeyi Çok İstiyorum!

"Siyahi rapçiler hariç" demenizin nedenini sordum ben zaten. Hakaret değil ama daha kaba. Aynı anlama gelip de daha kaba olan kelimeler Türkçemizde de bulunuyor.
Ben açıkçası kullanım şekli açısından zenci kelimesinin bir kabalık ya da hakaret ifadesi olduğunu düşünmüyorum. Biz de ırkçılıktan çok farklı anlamda kullanılıyor bu kelime. Çekik gözlü demek gibi bir şey bence:)
Kaba kelime ararsak Türkçe’den daha zenginini bulamayız emin ol. Her kelime bu kullanıma çekilebilir bir dilimiz var:)

Benim sorduğum sorunun içeriği "zenci mi, siyahi mi" değildi ki zaten, onları nereden çıkardınız? Ben alıntıladığım mesajı kendime göre düzenledim sadece. Mesajıma neden şaşkın ifade attığınızı da anlamadım :)

Benim sorduğum sorunun içeriği "zenci mi, siyahi mi" değildi ki zaten, onları nereden çıkardınız? Ben alıntıladığım mesajı kendime göre düzenledim sadece. Mesajıma neden şaşkın ifade attığınızı da anlamadım :)
Ama sen de öyle bir sormuşsun ki yani kim olsa zenciyi soruyorsun anlar kabul et:)

Her neyse ama öyle demenizin nedeni farklı aksana sahip olmaları ise saygı duyarım fakat yine de farklı aksana sahip olanların şarkılarını dinlememesi gerektiği düşüncesi yanlış bence çünkü siyahi aksanından daha anlaşılabilir aksana geçmesi yine onun yararına olur, daha kolay anlar. Hiçbir eksisi olmayacak yani. Benim sınıfımda beyazdan çok siyahi var, ilk başlarda anlamakta bir nebze zorluk çekiyordum ama şimdi gayet alıştım ve iletişimde sıkıntı çekmiyorum.

Bir diğer seçenek ise bu konuda ırkçı bir düşünceye sahip olmanız. Eğer bu amaçla yazdıysanız kusura bakmayın saygı duyamam 😃

Bence zenci şarkıcıların özellikle rapçilerin kelimeleri yuvarlaması, aksan yapması hatta kelimeyi değiştirmesi yeni öğrenen biri için yanlış olur. Adam In da Club diye şarkı yaptı, bir nesil Da ne demek diye araştırmak zorunda kaldı:) Dunno, wanna, watcha, vb kelimeler kişiye öğrenmekten çok eziyete döner ilk zamanlarda. Bunun yerine daha anlaşılır dilde olan şarkıları lyrics dosyaları ile beraber dinlemeleri yani bir kelimenin native olarak nasıl telafuz edildiğini öğrenmeleri daha faydalı olur. Şimdiki ergenler Candy Shop’u bile şekerci dükkanı sanıp video çekerken kullanıyorlar düşün:) Bir de sonra kameraya bakıp “So take me baby” diyor:) Bir bilse orası şekerci değil de çok başka bir yer olduğunu:)
Bir diğer seçenek ise bu konuda ırkçı bir düşünceye sahip olmanız. Eğer bu amaçla yazdıysanız kusura bakmayın saygı duyamam 😃
Kim ırkçı düşünceye sahip? Ben mi?:)

Oyunların game moviesi var internetten oyunun ara sahnelerini izle film gibi tek tek bilmediğin kelimeleri çevir. 10 dakika mesela film çevir sonra oyuna gir oyunu oyna aynı ara sahneleri izle sıkıcı olur ama oynanış kısmına geçince eğlenceli olur ben denedim böyle çok uzun sürüyordu. Hem ps4 ve bilgisayarda bir sürü türkçe oyun var bunlar bana ölene dek yetecektir :D iyi günler dilerim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı