iPhone 7 hala alınır mı?

Yenilenmiş telefon alınmaz, iPhone 7 günümüz için çok akıl karı bir telefon değil. Evet dar bütçe için kullanılabilir fakat Eğer ki fırsatın varsa daha gelir miş daha yeni teknolojilere sahip güncel iPhone modellerinize bakmanızı tavsiye ederim. Şahsen bende aynı düşüncedeydim sonradan para biriktirip XR almıştım.

Yenilenmiş derken? En fazla bataryasını değiştirirler. Yeni yazılımı kullanacağın için, şarj daha hızlı bitecek. iPhone serilerinde genel olarak böyle oluyor. Model eskidikçe, şarj süresi düşüyor.
Hocam yenilenmiş demek, servise bozuk olarak gelen telefonların tamir edilip satılmış hali demek. Yani remastered gibi değil. İkinci el telefonların teknosa, hepsiburada tarzı yerlerdeki adıdır.

Tasarımı 2020’de çıkan SE’de bile kullanılıyor. Performansı o kadar kötü değil ve 6S ve birinci nesil SE bile IOS 15 alırken iPhone 7’nin sonuna nasıl gelindi? IOS 16 ile sonlanır diye düşünüyorum.

Arkadaşın hevesini kırmaya gerek yok. iPhone kullanmak istiyor olabilir.
iPhone kullanmak istiyor olabilir ancak 5 yıl önce çıkmış bir model almak zarardan fazlası değil. Birinci nesil SE ve 6S modelinin alabilme sebebi RAM artısı. 7 serisinin ise bir senesi kaldı. Güncelleme desteği olmadan ve günümüz şartlarını karşılamayan bataryasıyla ne yapabilecek? Kaldı ki batarya performansı düştükçe işlemci performansı da düşecek.

SE 2020 modelinin bu tasarımla karşımıza çıkması tamamen elde kalan kasa ve malzemeden kaynaklı. Apple keyfi çıkarmadı.

iPhone kullanmak istiyor olabilir ancak 5 yıl önce çıkmış bir model almak zarardan fazlası değil. Birinci nesil SE ve 6S modelinin alabilme sebebi RAM artısı. 7 serisinin ise bir senesi kaldı. Güncelleme desteği olmadan ve günümüz şartlarını karşılamayan bataryasıyla ne yapabilecek? Kaldı ki batarya performansı düştükçe işlemci performansı da düşecek.

SE 2020 modelinin bu tasarımla karşımıza çıkması tamamen elde kalan kasa ve malzemeden kaynaklı. Apple keyfi çıkarmadı.
Güncelleme almaması kullanılmayacak anlamına gelmiyor. Uygulamalar elbet destek verecek. Yoğun kullanımlar haricinde sosyal medya ve arama için kullanımlarda 3-4 sene idare eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı