İtemci.com üzerinden Steam hesabı aldım dolandırıldım

muhammedartiran

Decapat
İtemci.com sitesi üzerinden Steam hesabı satın aldım fakat hesabı satan kişi yaklaşık 1 hafta sonra hesabı geri aldı. Tüm konuşmalar ve telefon numarası şu an elimde. Kendisini burada ifşa edebilir miyim bilmiyorum ama size tavsiyem itemci.com adlı siteden uzak durun. Zerre ilgilenmeyen dolandırıcıları savunan insanlar. Ben tüm elimdeki kanıtları ticket olarak Steam'e bildirdim umarım bu hesap kapatılır, banlanır da hesap o dolandırıcıya da kalmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda bu tip olaylar sıklaştı, hesap satın almak maalesef risk teşkil ediyor. Genelde çalıntı hesapları satıyorlar.

Ne olmasını bekliyordunuz ki? Steam hesap satışı, takas, hediye edilmesi yasaktır. İllegal iş yapıyorsunuz, bu tip riskleri göze almanız lazım. Tek akıllı sizsiniz zaten.

Steam hesabı satın almayın diye her yerde bas bağırdım. Bu hesapların geri alınması çok kolay, ayriyeten yasak! Umarım başınıza gelenler size bir ders olur ve bir daha böyle bir şeye kalkışmazsınız.

Arkadaşlar genç kardeşlerimiz heveslerinin veya maddi durumlarının kurbanı olabiliyor maalesef. Yadırgamanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum, sonuçta bugün telefon dolandırıcılığına kaç yaşında insanlar bile kanıyor iken böyle fırsat sandıkları şeylere kanıp yanılmaları normal. Uygun bir dille biz uyarımızı yapalım da dinleyip dinlememek onlara kalsın. Zamanında hepimiz yapmışızdır benzer hatalar ben mesela CS'de bir şans oyununa tüm itemlerimi basıp kaybetmiştim 👏 😁

İtemci.com sitesi üzerinden Steam hesabı satın aldım fakat hesabı satan kişi yaklaşık 1 hafta sonra hesabı geri aldı. Tüm konuşmalar ve telefon numarası şu an elimde. Kendisini burada ifşa edebilir miyim bilmiyorum ama size tavsiyem itemci.com adlı siteden uzak durun. Zerre ilgilenmeyen dolandırıcıları savunan insanlar. Ben tüm elimdeki kanıtları ticket olarak Steam'e bildirdim umarım bu hesap kapatılır, banlanır da hesap o dolandırıcıya da kalmaz.
Hocam siteyi yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Adamlar sadece aracı görevi görüyor güvenlik açısından. Hesabı aldıktan sonraki işlemlere karışmıyorlar. İsterse hesap ban yesin veya satıcı tarafından tekrar alınsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı