Korsana karşı mısınız?

Toksik bir yorum yapmadım artı kimseyle tartışmak da istemiyorum. Sana özel olarak bir şey söylemediğim halde bana cevap veriyorsan sen tartışma arıyorsun demektir.

Tartışma arıyorum zaten bundan gocunmuyorum ki niye laf atar gibi söyledin? İroniden anlayabilecek kapasite de olduğunu düşünüyorum.

Kanka valla ben korsan sitelerin hakkını yiyemem adamlar büyük hizmet veriyor. Enis kirazoğlu'nun da dediği gibi "Korsana karşı değilim, ekonomimiz bizi korsana itiyor fakat parası olupta oyunları değersiz görenlere karşıyım."
Hocam ben kendimi açıklamıştım fakat yorumumu nerede bulabilirsiniz hatırlamıyorum. Kısaca hem karşıyım hem karşı değilim diyeyim.

Bazı firmalar öyle ama CD Projekt RED gibi firmalar da var.

Onlara lafım yok Witcher 3 gibi oyunu 11 liraya satıyorlarsa alınır Steam'den.

Değilsem de bu seni ilgilendirmez. Seninle tartışacak vaktim yok.

Ne bu yücelik ben anlamadım ki sende boş adamın tekisin bende. İşi olan adamım şu forumda ne işi var? Tartışacak vakti yokmuş.😂

Hocam ben kendimi açıklamıştım fakat yorumumu nerede bulabilirsiniz hatırlamıyorum. Kısaca hem karşıyım hem karşı değilim diyeyim.

Hangi noktada karşısın?

Ben de size katılıyorum. Hele hele şu ''bakkaldan ekmek çalıyormusun'' muhabbeti gerçekten çok saçma. Bu örneği verenler yarın bir gün bedava birşey dağıltılsa koşa koşa gidip alırlar. :D
Ne yazık ki öyle. Bedava bir şey dağıtılacağını öğrenseler geceden o mekanın önüne kamp kurup da beklerler. Cidden değişikler.

Hiç alakası bile yok kanka adamların gözünde sinek kadar değerimiz yok firmaları savunma bana lütfen ya.

O oyunu da bulamıyoruz ya.
Underground serisinin de orjinallerini bulmak zor. Cracklemek lazım kendilerini.

Keşke hepsi paket halinde 40 liraya satılsa steamde. Zaten kaç yıllık oyun, taş çatlasın yılda 10k gelir getirir dolar bazında. Hem korsan sevmeyenler üzülmez hem orjinal oyun diye seviniriz. Underground 1, 2, undercover (galiba steamde vardı ama hatırlamıyorum) gibi.

Her anlamda soruyorum. Sinema, TV, oyun vb. şahsen ben içeriğe ve kişinin durumuna göre değişiyorum. Mesela parası olmayan içeriği korsan tüketebilir ama parası olunca orijinal olarak satın almalı. Mesela ben tüm GTA'ları küçükken korsan oynayıp büyüyünce satın aldım. Bence korsan tüketilmesi gereken içerikte var. Yine GTA üzerinden gidersek son çıkan Definitive Edition gibi. Peki sizce korsan tamamen mi karşı olunmalı yoksa duruma göre değişir mi?

Bence her oyunu orijinal oynamalıyız. Ama artık satılmayan 30 senelik oyunları (örneğin: Super Mario Bros) korsan oynayabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı