LGBT amacına ulaşabilecek mi?

• Konuyu başlatan Mky
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 156
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrimsel süreçte iki cinsiyet var olmuştur, dişilik ve erkeklik. Elbette her insan kendi cinsiyetini beğenmeyip karşı cinse yönelmek zorunda değil ama bu toplumsal bir norm olmaya başlarsa bence evrimsel sürecin dengesi bozulabilir, doğanın dengesini bozmayacak şekilde bu tip şeyleri dozunda yaşamak en güzeli, zaten küresel ısınma doğayı yeterince bozuyorken saçma şeylere varan şeyleri yapmanın anlamı yok.

Aslında azıcık daha kafanı zorlasan anlayabilirmişsin. İnsanlar bilimde hayvan olarak sayılsa da diğer hayvanlardan farklı olduğumuzu ve bunu ek olarak belirtmeme gerek olmadığını bilmen lazım.

Belirtmen lazım, çünkü yazdığın şeyler hayvanlarla aramızda ki farkın düşünme yeteneği olduğunu belirtmiyor. Ayrıca yapılan araştırmalara göre düşünebilen tek varlık insan değil, memeliler ve kuşlarında çok ciddi algılama ve düşünme yetenekleri var.

Evrimsel süreçte iki cinsiyet var olmuştur, dişilik ve erkeklik. Elbette her insan kendi cinsiyetini beğenmeyip karşı cinse yönelmek zorunda değil ama bu toplumsal bir norm olmaya başlarsa bence evrimsel sürecin dengesi bozulabilir, doğanın dengesini bozmayacak şekilde bu tip şeyleri dozunda yaşamak en güzeli, zaten küresel ısınma doğayı yeterince bozuyorken saçma şeylere varan şeyleri yapmanın anlamı yok.

Haklısınız. Doğanın dengesi bozulacak ve bir yerden sonra insanlık nesli devam etmeyecek benim üzüldüğüm kısım burası. Her eşcinsel vatandaş karşı cinsle bir ilişki yaşayıp çocuk dünyaya getirsin sonra ne yapıyorsa yapsın.

Belirtmen lazım, çünkü yazdığın şeyler hayvanlarla aramızda ki farkın düşünme yeteneği olduğunu belirtmiyor. Ayrıca yapılan araştırmalara göre düşünebilen tek varlık insan değil, memeliler ve kuşlarında çok ciddi algılama ve düşünme yetenekleri var.

Diğer hayvanlardan farklı düşünüyoruz dedim. Onlar düşünemiyor demedim. Mesela onlar bizim gibi binalar yapıp robotlar üretebilir mi?

Haklısınız. Doğanın dengesi bozulacak ve bir yerden sonra insanlık nesli devam etmeyecek benim üzüldüğüm kısım burası. Her eşcinsel vatandaş karşı cinsle bir ilişki yaşayıp çocuk dünyaya getirsin sonra ne yapıyorsa yapsın.
İnsanlık nesli mi devam etmeyecek, halbuki konu mizah kategorisine açılmamış.

Soyumuz da devam etmesin kalsın değil mi ne olacak sanki 😃
Soy niye devam etmek zorundaymış insanların çocuk yapması kadar iğrenç bir olay yok sırf şahsi menfaatlerin doğrultusunda birini iğrençliğin cehennemin kölelik sistemlerinin ortasına atıyorsun sırf belki ilerde zengin falan olur da parasını falan sömürürüz diye veya bir şey başarmazsa sömürülecek bir yanı yoksa çocuğundan saymayıp evden de atarız zaten düşüncesiyle. İlkel, cahil insanlarda bu yüzden bir evde 24579246 tane çocuk var birinden istediği menfaati görmeyince atıp diğerini kullanabilmek için

Eş cinsellik evrimsel süreçte elenmemiştir. Doğanın dengesini bozabilecek bir durumda değildir haliyle.

Eş cinsellik neden evrimsel süreçte elenmedi? - Evrim Ağacı

Diğer hayvanlardan farklı düşünüyoruz dedim. Onlar düşünemiyor demedim. Mesela onlar bizim gibi binalar yapıp robotlar üretebilir mi?

"Diğer hayvanlardan farklı olarak düşünebilme özelliğimiz var" dedin. Bu cümlenin anlamı düşünebilme özelliğinin sadece bizde olduğudur. Eğer "düşünebilme özelliğimiz diğer hayvanlardan farklı çalışır" deseydin haklı olabilirdin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı