Linux neden sevilmiyor?

Linux Kedi

Hectopat
Yer
Türkiye, İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamunaleyküm :D
(Linux kullanmadım hiçbir bilgim yok)
Linux Mac'ten bile az kullanılıyormuş.
Niye ki? Bu nur topu gibi Linux'un günahı ne.
Niye Linux yüklemek yerine korsan Windows
kullanıyoruz. (hadi eskiden Windows Vista/7 starter vardı, ücretsiz kurmak suç değildi.)
Çoğunuz diyecek ki programların %75'i Linux'a yüklenmiyor o yüzden korsan, Linux'u indiren yok ki desteği de olsun. Üstelik bildiğim kadarıyla RAM'i tasarruflu kullandığı için Linux daha iyi performans gösteriyor ki, zaten bu yüzden iş istasyonlarında kullanıyorlar.
Harbiden niye Linux sevilmiyor?

Selamunaleyküm :D
(Linux kullanmadım hiçbir bilgim yok)
Linux Mac'ten bile az kullanılıyormuş.
Niye ki? Bu nur topu gibi Linux'un günahı ne.
Niye Linux yüklemek yerine korsan Windows.
Kullanıyoruz. (hadi eskiden Windows Vista/7 starter vardı, ücretsiz kurmak suç değildi.)
Çoğunuz diyecek ki programların %75'i Linux'a yüklenmiyor o yüzden korsan, Linux'u indiren yok ki desteği de olsun. Üstelik bildiğim kadarıyla RAM'i tasarruflu kullandığı için Linux daha iyi performans gösteriyor ki, zaten bu yüzden iş istasyonlarında kullanıyorlar.
Harbiden niye Linux sevilmiyor?

Linux daha özgür bir yazılım yani bilgisayarın çalışması için gerekli klasörü silerseniz bir şey demez ama Windows silmenize izin vermez ayrıca Linux pek çok oyunu çalıştıramazken Windows çalıştırabiliyor.

Linux bir şeyler geliştiren, programdır farklı farklı yazılımlardır o tarz işlere daha uygun. Açık kod olması sebebiyle yanii. Ayrıca açık kaynaklı olduğu için deneyimsiz insanlar bozabilir, Windows otomatik ve desteği var. Bildiğim kadarıyla Linux'ta destek tarzı bir şey yok.

Linux sevilmiyor değil, ama ben defalarca Linux kurdum ve hiçbirine alışamadım. Windows'taki gibi basit bir arayüzü yok, program kurması eziyet. Kaç GB yer kaldı bilgisayarda nasıl bakacağımı bilmiyorum karışık yapmışlar. Windows'ta ki görev yöneticisi gibi Linux'un (dağıtıma göre değişir ama çoğunlukla benziyorlar) görev yöneticisi güzel değil. Kaynak kullanımları, donanım bilgisi vs bakılabildiğni hatırlamıyorum. Linux çok çok farklı bir şey. Windows kadar detaylı değil bence. Tek özelliği açık kaynaklı olması ve kaynak sömürmemesi. Kendimi tam ifade edemiyorum ama görev yöneticisi ve depolama bilgisini öğrenmek hakkında söylediklerimi örnek gösterebilirim. Windows'ta bu tarz şeylere erişmek çok çok kolayken Linux'ta işkence ve rahat gelmiyor.

Linux sevilmiyor değil, ama ben defalarca Linux kurdum ve hiçbirine alışamadım. Windows'taki gibi basit bir arayüzü yok, program kurması eziyet. Kaç GB yer kaldı bilgisayarda nasıl bakacağımı bilmiyorum karışık yapmışlar. Windows'ta ki görev yöneticisi gibi Linux'un (dağıtıma göre değişir ama çoğunlukla benziyorlar) görev yöneticisi güzel değil. Kaynak kullanımları, donanım bilgisi vs bakılabildiğni hatırlamıyorum. Linux çok çok farklı bir şey. Windows kadar detaylı değil bence. Tek özelliği açık kaynaklı olması ve kaynak sömürmemesi. Kendimi tam ifade edemiyorum ama görev yöneticisi ve depolama bilgisini öğrenmek hakkında söylediklerimi örnek gösterebilirim. Windows'ta bu tarz şeylere erişmek çok çok kolayken Linux'ta işkence ve rahat gelmiyor.
Bizim okuldaki akılla tahtada Pardus yüklü, CSGO yükleyecektik, Steam'i indirmek için dosyaları bir araya getirip Steam'in klasörünü toplamıştık baya bilgisayar toplar gibi. Windows'ta tak otomatik kuruyor direkt. (Linux'ta da otomatik diyenler laf söylemeden şunu diyeyim, tahta da MEB'in firewall sistemi olduğu için otomatik bir şeyler kuramıyorsunuz)

Geri
Yukarı