Linux vs Windows Anketi

Linux vs Windows

• Oy verenlerin toplamı
    230
Ee başka ne var peki? :D

Bu da Linux'un iyi olduğu taraflar.
* Linux açık kaynaktır.
* Linux GPL (GNU Genel Kamu Lisansı) v2'ına sahiptir.
* Linux Son derece güvenilir ve emniyetli. Süreç yönetimi, sistem güvenliği ve çalışma süresi konusunda köklü bir vurgu vardır.
* Linux, kullanıcının gereksinimlerine göre büyük ölçüde özelleştirilebilen birçok tat veya çeşit dağıtımına sahiptir.
* Linux için sunulan pek çok yazılım vardır ve bunların çoğu tamamen ücretsiz ve kurulumu kolay yazılım paketleri olarak mevcuttur.
Ayrıca, Wine gibi uyumluluk katmanları yardımıyla Linux üzerinde çeşitli Windows programları çalıştırılabilir. Linux, Windows'tan daha geniş bir özgür yazılım yelpazesiyle uyumludur.
* En iyi asistan genellikle meslektaşlarda, web sitelerinde ve forumlarda bulunur. Açık kaynak topluluğunun işbirliğine dayalı kültürü nedeniyle, Linux burada büyük olasılıkla bir avantaja sahip. RedHat gibi bazı Linux şirketleri de müşterilere destek sözleşmeleri sunar.
* Kullanıcılar bir güncelleme yapıldığında tam kontrole sahiptir. Kurulum daha az zaman alır ve yeniden başlatma gerekmez.
* Linux'da Kullanıcılar, çekirdeğin kaynak kodu üzerinden erişime sahiptir ve buna göre onu değiştirebilirler. Bu, işletim sistemindeki hataların daha hızlı düzeltileceği bir fayda sağlar. Bununla birlikte, dezavantajı, geliştiricilerin boşluktan gereksiz yere yararlanabilmeleridir.
* Linux dağıtımları kullanıcı verilerini toplamaz.
* Linux lisansı tamamen ücretsiz kalır.
Ancak, Linux desteğine ihtiyaç duyan kuruluşlar, RedHat ve SUSE gibi platformlar için ücretli abonelikler seçebilirler. Bu aboneliklerle gitmek daha iyidir, aksi takdirde, yetkin şirket içi Linux uzmanlığı pahalı olabilir.
Altyapı maliyetinden, eşit kalan diğer şeylerden (yerinde veya bulutta), Linux'un hafif olmasından bahsedersek, Windows'a kıyasla Linux'ta% 20 daha fazla verim bekleyebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft ve Google gibi şirketlere karşı uyanmamız lazım artık. Gizlilik diye bir şey bırakmadılar anlamıyorum neden millet hala takip edildiğini bile bile Windows, Google, Instagram ve Facebook gibi servisleri kullanır.
Uyanmamız lazımm.
Kendi özümüze dönmemiz lazım.

SteelSeries ekipmanlarım için açık kaynak driver bulur bulmaz geçeceğim. Ama ne OpenRGB ne de başkası işe yarıyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows kullanımı sadece amatör bilgisayarcı işi. Öven de sadece amatör bilgisayar kullanıcısı olur. Linux her alanda daha iyidir. Bir alan seçin kötü olduğunu ispatlamaya çalışın. İspatlayamazsınız. Hele ki Arch vb. kendi işletim sisteminizi kendiniz yaptığınız dağıtımlar birer harikadır. Windows her alanda geride kalmıştır. Sorulması halinde hepsine güzelce cevap veririm. Akıllı becerikli, işletim sisteminin ve bilgisayarların çalışma mantığına hakim birisi hiç şüphesiz Linux tercih eder. Windows daha zordur bu arada Linux'a göre. Soran olursa ona da cevabını veririm.

Oyun desteği çok geniş.
Aha kestirdim seni gözüme.

@LittleWarlocc senin istediğin bir Windows oyunundan FPS testi atacak. Kütüphanesinde varsa tabi. Mangohud ile FrameTime bile göreceksin. (Windowstan inanılmaz düşük iyi bir gecikme veriyor.)

@LittleWarlocc neler var hocam kütüphanende?

RDR2 falan da vardı. 1050 Mobile için RDR2 performansı görmek ister misin?

Son düzenleme:
Windows kullanımı sadece amatör bilgisayarcı işi. Öven de sadece amatör bilgisayar kullanıcısı olur. Linux her alanda daha iyidir. Bir alan seçin kötü olduğunu ispatlamaya çalışın. İspatlayamazsınız. Hele ki Arch vb. kendi işletim sisteminizi kendiniz yaptığınız dağıtımlar birer harikadır. Windows her alanda geride kalmıştır. Sorulması halinde hepsine güzelce cevap veririm. Akıllı becerikli, işletim sisteminin ve bilgisayarların çalışma mantığına hakim birisi hiç şüphesiz Linux tercih eder. Windows daha zordur bu arada Linux'a göre. Soran olursa ona da cevabını veririm.

@LittleWarlocc senin istediğin bir Windows oyunundan FPS testi atacak. Kütüphanesinde varsa tabi. Mangohud ile FrameTime bile göreceksin. (Windowstan inanılmaz düşük iyi bir gecikme veriyor.)

Bende linuxcuyum dostum. Linuxun iyi olduğu tarafları söyledim zaten yukarıda. :) Köküne kadar linux.

Çoğu oyun ve yazılım firması linux'a karşı.
Linux'a gereken destek verilse windows diye birşey kalmaz.

Benim 16gb ram'li pc Windows'ta 2.7gb kullanıyodu, Linuxda 600-700 mb.

Geri
Yukarı