Liseye hiç gitmediğim için ne kaybettim?

@Finn Mcmissile iş görüşmesinde lise diplomasının bir etkisi yok lise diplomasıyla işe alan bir yer değilse ki bazı durumlarda lisans diploması bile işe yaramıyor. Lise diploması bir işe yaramayacaktır.
Hocam iyi üniversite için iyi lise gerekir. İyi iş için iyi üniversite gerekir. Meslea bazı liselerin Almanya ile protokolü var. Özel kontenjan vs.

Bir şey kaybettiğinizi düşünmüyorum yazanlar olmuş, saçmalıktan başka bir şey değil. Öncelikle durumunuz için çok üzüldüm, benim açımdan önemli olan lise ortamı falan değil, eğitim. Lise ortamı zaten okuldan okula değişir, tamamen şansa bağlıdır ama lisede alınacak temel ve ileri dersler, gelecekteki akademik hayatınız için çok önemli. Her insan temel eğitimini tamamlamalıdır yoksa etraf "ben okumuşlardan daha zekiyim" diyen dayılarla dolar.

Liseye tekrar bu denli motivasyonla devam etmeniz çok güzel bir şey, umarım başarılı olursunuz.
@SkyLord06TR @Not Phantom Neden 👎 attığınızı öğrenebilir miyim harbiden çok merak ettim? Temel eğitim almanın nesi yanlışmış sizden öğrenelim bakalım.

@SkyLord06TR @Not Phantom neden 👎 attığınızı öğrenebilir miyim harbiden çok merak ettim? Temel eğitim almanın nesi yanlışmış sizden öğrenelim bakalım.

Çünkü katılmıyorum lisenin bir olayi yok artik Anadolu da okudum ben ne kadar okulla alakasız serseri tip varsa onlarla dolu adrese dayali oldugu icin hepsini doldurmuslar 8 saat zamanini caliyor insanin boşa evden de ogrenebilirsin ya da özel ders YouTube'da bir sürü matematik dersi var. Test alip oturup onlarla çözmek daha mantıklı boşa zaman kaybın olmuyor fen gibi gereksiz derslerden de kurtuluyorsun isteyen kendi öğrenir zaten okulda olsa alan seçimi yapana kadar bu gereksiz dersleri dinlersin.

Fen gibi gereksiz derslerden de kurtuluyorsun isteyen kendi öğrenir zaten okulda olsa alan seçimi yapana kadar bu gereksiz dersleri dinlersin.
Yani fizik, kimya ve biyoloji gereksiz; doğru mu anladım? İnsanlık bu bilim dallarını geliştirmek için binlerce yıldır çalışıyor, senin ise tek yapman gereken günümüz koşullarına ayak uydurmak için bunları öğrenmek, ama sen gereksiz olduğunu düşünüyorsun. E madem gereksiz, aynı senin gibi düşünüp bu dersleri almayan biri çıkıp, dünya düz uzay yalan dediğinde ve bu kişiler birikerek tüm ülke nüfusuna yayıldığında n'apacaksın? Kısacası cahillik ülkeni kapladığında da aynı şekilde düşünecek misin? Lisenin olayı YKS'ye hazırlanıp üniversite kazanmak olmamalı. O bilgileri amaçlarının farkında olarak öğrenmelisin.

Kartal Anadolu Lisesinin Almanya protokolü olup olmadığını bilmiyorum da Galatasaray lisesi gibi liselerde okumadığınız sürece zaten okuduğunuz lisenin hiçbir anlamı olmayacak. Bunu her zaman diyorum. Diyelim ki o tarz liselerde okumadınız, bu iş bulmanıza da engel oluşturmuyor. İyi bir üniversitenin iyi bir lisans bölümünden de mezun olursanız bir iş kapabilirsiniz. İş liseyle kalmıyor kısacası.

Yani fizik, kimya ve biyoloji gereksiz; doğru mu anladım? İnsanlık bu bilim dallarını geliştirmek için binlerce yıldır çalışıyor, senin ise tek yapman gereken günümüz koşullarına ayak uydurmak için bunları öğrenmek, ama sen gereksiz olduğunu düşünüyorsun. E madem gereksiz, aynı senin gibi düşünüp bu dersleri almayan biri çıkıp, dünya düz uzay yalan dediğinde ve bu kişiler birikerek tüm ülke nüfusuna yayıldığında n'apacaksın? Kısacası cahillik ülkeni kapladığında da aynı şekilde düşünecek misin? Lisenin olayı YKS'ye hazırlanıp üniversite kazanmak olmamalı. O bilgileri amaçlarının farkında olarak öğrenmelisin.

İleride hiçbir işime yaramayacak ilgilenmiyorum da niye zamanımı çalsın en güzeli açık lise. Öğrenmek isteyen öğrenir iş hayatında ne işime yarayacak? Bana kimya mi soracaklar.

Kartal Anadolu Lisesinin Almanya protokolü olup olmadığını bilmiyorum da Galatasaray lisesi gibi liselerde okumadığınız sürece zaten okuduğunuz lisenin hiçbir anlamı olmayacak. Bunu her zaman diyorum. Diyelim ki o tarz liselerde okumadınız, bu iş bulmanıza da engel oluşturmuyor. İyi bir üniversitenin iyi bir lisans bölümünden de mezun olursanız bir iş kapabilirsiniz. İş liseyle kalmıyor kısacası.
Neden anlamı olmayacak? Bu liselerden tıp kazanan çok.

@Finn Mcmissile son cümlenden gördüğüm kadarıyla diyeceğim şeyin anlamsız kaldığını düşündüm. Anlamayacaksin çünkü. Kötü lisede okuyarak iyi bir üniversite ve bölümü kazanan da çok ama :) Sadece bunu diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı