LoL Nasıl Bırakılır?

Bir bağımlılığı başka bir bağımlılık ile yenebilirsin bence, mesela sigarayı fındık fıstık yiyerek bırakanlar var sende lol yerine hikaye bazlı oyunlar oynayabilirsin. Hikaye bitince oyunda bitiyor otomatikman.

Bırakmak istiyorsan farklı şeylerle meşgale olmak buna çözüm olabilir. Alışkanlıklardan vazgeçmek zordur. Tavsiye vermek basittir. İşte bizler de sana öyle yapıyoruz. Umarım iradenle amacına ulaşırsın. Ayrıca şuna da değinmek isterim ki Lol'de daha iyi anladım ki eğitim şart! Ailelerin de burada payı büyük. Ağzı bozuk çocukları, gençleri ya da artık her kimselerse yazdıkları yazıları okudukça yazık diyorum ve acıyorum onlara.

Soru basit, LoL'ü nasıl bırakabilirim? Oynarken çok kanser oluyorum bir o kadar da eğleniyorum anlamadım ama bırakmam en doğru seçim olacak gibi fazla oynuyorum baya oyunu günde 7-8 saat civarı.
Oyunu silmeyi denedim fakat LoL kadar saran oyun bulamadığım için tekrar indiriyorum.
Bu oyundan nasıl kurtulabilirim fikri olan var mı??
Hearthstone gibi tek kişilik oyunlar dene. Takım oyunu olmadığı için başkasının hatasına tahammül etmek gibi bir derdin olmayacaktır.

Ben bıraktım eskiden tekrar yükleyip oynamıştım şimdi tamamen bıraktım, ne kadar gereksiz olduğunu anladım oyunun.
Tavsiyem takip ettiğin lol yayıncılarını, videoları izleme ve oyunu sil yedeği varsa da sil, eğer olur da tekrar kurarsan yine sil.

PC'm de orijinal steamden alınma;
GTA5
ETS 2
CS:GO
Rust
R6
PUBG
Payday 2
Insurgency
Black Desert gibi oyunlarım var fakat ben gidip en dandik en kanser oyunlardan biri olan LoL' e giriyorum elim başka oyunlara gitmiyor ne yapacağım bilmiyorum silmeyi felan denedim yok yani olmuyor tekrar yüklüyorum

Her 2 saat oynadığında bir yarım saat mola ver, spor yap, içecekler iç, belgesel izle. Diğer oyunlarada göz at, dünyada sadece LoL diye bir oyun, yok. Online oyun oynamak zorunda da değilsin, tek kişilik Call of Duty, Battlefield falan bir sürü oyun var.

PC'm de orijinal steamden alınma;
GTA5
ETS 2
CS:GO
Rust
R6
PUBG
Payday 2
Insurgency
Black Desert gibi oyunlarım var fakat ben gidip en dandik en kanser oyunlardan biri olan LoL' e giriyorum elim başka oyunlara gitmiyor ne yapacağım bilmiyorum silmeyi felan denedim yok yani olmuyor tekrar yüklüyorum
Neredeyse hepsi rekabetçi oyun :). İlk başta PUBG ve CS:GO ile başlayın. Sonra yavaşça hikaye oyunlarına geçin. Ya da arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz strateji oyunları varsa efsane sarıyor. Bir deneyin derim.

Acaba işe, eve gittiğimde akşam LoL'ü silerek mi başlasam diye düşünmüyorum değil ama o zaman da biliyorum ki kendimi boşlukta hissedicem.

Anime izle cidden işe yarıyor eskiden günde 5-6 saatten aşağısı kurtarmıyordu şimdi arkadaşım olsa bile en fazla 1-2 saat oynayabiliyorum.
Bu olmadıysa taktiğim şu oynayabildiğin kadar farklı hero oyna hepsini oynadıktan sonra oynamaya sebep bulamayacaksın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı