Neden crack oyuna bu kadar karşısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam farkettiyseniz korsan kullanalım demiyorum,oyun fiyatları düşsün diyorum.
Oyun fiyatlarının yüksekliği senin yaşadığın ülke ekonomisinden kaynaklı yalnız. :D Adamlar aynı oyunu 26$'a alıyor biz 229TL'ye, istersen bi düşün en pahalı oyunları bile 26TL'ye alabildiğini.

Hocam farkettiyseniz korsan kullanalım demiyorum,oyun fiyatları düşsün diyorum.

Satıcıya kalmış. Yapacak bir şey yok. Örneğin ben parayla oyun almıyorum. Sadece birkaç kez sevdiğim oyunların yapımcılarına destek olmak için satın almıştım.

Bana kalırsa bir oyunu sırf emek hırsızlığı olmasın diye 200-300 tl ye satın almak tamamen enayilik. He parası vardır onu bilemem. O oyunun oynanabilir hale gelmesi için insanlar yıllarca emeklerini veriyor diyorsunuz 200-300 tl'ye satıyorsunuz ve bunu 3-5 milyona değil dünyaya satıyorsunuz. Belirli uygun bir fiyat koy 50-60 tl'ye herkes faylalansın. İnsanları kazıklamanın gereği yok.
RDR2'nin yapımı 950+ Milyon Dolar tuttu, ve bu oyun şu an 300-400 TL arası satışa sunuldu. Şimdi şöyle birşey demişsin;
"Koy 50-60 liradan herkes faydalansın."
O adam o oyunu 60 liradan satsa, bu adam kendi zararını nasıl karşılayacak? Ben tutup "Gidin 400 liradan alın." demiyorum. Sadece bu fiyatlandırmaya kazık demeyin.

Oyun fiyatlarının yüksekliği senin yaşadığın ülke ekonomisinden kaynaklı yalnız. :D Adamlar aynı oyunu 26$'a alıyor biz 229TL'ye, istersen bi düşün en pahalı oyunları bile 26TL'ye alabildiğini.
Bu ne oyun üreticisine patlatılmalı, ne de avrupa insanına. Buna sebep olan kişi ve kurumlar net bir şekilde bellidir. Ekonominin bu düzeyde olmasına neden olanlar da aynı kişilerdir. Neyse birazdan silivriye otobüs biletim alınır ben konuşmayayım.

Eğer arada bu kadar uçurum bir fark var ise bir şey diyemem. Ülke ekonomisi iyi olan ülkelerde yaşasam verir ücreti alırdım oyunu ama günümüz Türkiye'sinde o fiyatlarda orijinal oyun almak hala mantıklı gelmiyor.

Bilgisayarımda crack oyun yok. Sadece merak ettim. PC'de yaklaşık 10 adet oyun var. Ve hepsi orijinal.
Neden bilmiyorum ama crack indirmek zoruma gidiyor. Mesela ben GTA 5 almak çok istiyorum. Ama biriktiremiyorum. Harçlıklarımı hep yiyorum. Crack yükleyesim geliyor. Ama oyun satın almaya alışmışım. Düzeltiyorum: Az önce tekrar kontrol ettim. Tek crack oyunum pes19.

Benim orijinaline param yetmiyorsa almam şahsen. Bilgisayar alacak olsam bütçem az olsa o az bütçeye göre bilgisayar da almam. Kötü bir şey yapacağıma yapmam kısacası.

Benim orijinaline param yetmiyorsa almam şahsen. Bilgisayar alacak olsam bütçem az olsa o az bütçeye göre bilgisayar da almam. Kötü bir şey yapacağıma yapmam kısacası.

Saçma değil mi? İndir oyna, paran olunca satın alıp borcunu ödersin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı