Neden NVIDIA ekran kartları tercih ediyorsunuz?

Kartın yazılım ve stabilitesi AMD'ye göre daha fazla olduğu içindir. CUDA'da cabası. İş bilgisayarımda 3070 Ti kullanıyorum aşırı verimli oluyor uygulamalarla uyumlu olduğu için mesela ama oyun bilgisayarımda 7900 XTX mevcut. Adı da yazıldığı gibi oyun bilgisayarı. AMD'yi öne çıkartanda bu zaten, sadece oyun odaklı beygir gücü yüksek ekran kartları yapmak. CUDA'sı az 3070 Ti'dan bile yavaş render alırım mesela ama oyun konusunda nVidia'nın esamesi okunmaz. AMD fiyatına toplayacağınız her hangi bir nVidia sistem oyun konusunda geride kalacaktır büyük ihtimal. Konu AMD olunca da şans meselesi yüksek biraz daha tabii. Ben 6900 XT kullanırkende 7900 XTX kullanırkende hiç bir şekilde wattman hatasına denk gelmedim. Yıllardır RX 570 kullanan arkadaşım var o da 1-2 defa var yok wattman yemiştir.
7900XTX daha yeni çıktı çok kullanan yok,memnun musunuz hocam?

Kartın yazılım ve stabilitesi AMD'ye göre daha fazla olduğu içindir. CUDA'da cabası. İş bilgisayarımda 3070 Ti kullanıyorum aşırı verimli oluyor uygulamalarla uyumlu olduğu için mesela ama oyun bilgisayarımda 7900 XTX mevcut. Adı da yazıldığı gibi oyun bilgisayarı. AMD'yi öne çıkartan da bu zaten, sadece oyun odaklı beygir gücü yüksek ekran kartları yapmak. CUDA'sı az 3070 Ti'dan bile yavaş render alırım mesela ama oyun konusunda NVIDIA'nın esamesi okunmaz. AMD fiyatına toplayacağınız herhangi bir NVIDIA sistem oyun konusunda geride kalacaktır büyük ihtimal. Konu AMD olunca da şans meselesi yüksek biraz daha tabii. Ben 6900 XT kullanırkende 7900 XTX kullanırkende hiçbir şekilde WattMan hatasına denk gelmedim. Yıllardır RX 570 kullanan arkadaşım var o da 1-2 defa var yok WattMan yemiştir.

Hocam siz yaşamadınız diye yok mu?
AMD önerirken ne diyelim?

7900XTX daha yeni çıktı çok kullanan yok,memnun musunuz hocam?
Oyun performansından çok memnunum hocam. Yeri geldiğinde upscaling ile çılgınlık yapıp 4K'da oyunlarda oynadım. VRAM avantajından dolayı kartta takılmada yaşamadım en çok Spider-Man'da yüksek gördüm sanırım 14GB anlık kullanım ile.

Hocam siz yaşamadınız diye yok mu?
AMD önerirken ne diyelim?
Yazımı tekrar okuyun. Şans meselesi olduğunu söyledim, ben yaşamadım başkaları yaşamıştır bilmiyorum.

Kartın yazılım ve stabilitesi AMD'ye göre daha fazla olduğu içindir. CUDA'da cabası. İş bilgisayarımda 3070 Ti kullanıyorum aşırı verimli oluyor uygulamalarla uyumlu olduğu için mesela ama oyun bilgisayarımda 7900 XTX mevcut. Adı da yazıldığı gibi oyun bilgisayarı. AMD'yi öne çıkartan da bu zaten, sadece oyun odaklı beygir gücü yüksek ekran kartları yapmak. CUDA'sı az 3070 Ti'dan bile yavaş render alırım mesela ama oyun konusunda NVIDIA'nın esamesi okunmaz. AMD fiyatına toplayacağınız herhangi bir NVIDIA sistem oyun konusunda geride kalacaktır büyük ihtimal. Konu AMD olunca da şans meselesi yüksek biraz daha tabii. Ben 6900 XT kullanırkende 7900 XTX kullanırkende hiçbir şekilde WattMan hatasına denk gelmedim. Yıllardır RX 570 kullanan arkadaşım var o da 1-2 defa var yok WattMan yemiştir.

NVIDIA'da tasarım hatası çok olunca yazılımdan yırtmışlar(!)

Oyun performansından çok memnunum hocam. Yeri geldiğinde upscaling ile çılgınlık yapıp 4K'da oyunlarda oynadım. VRAM avantajından dolayı kartta takılmada yaşamadım en çok Spider-Man'da yüksek gördüm sanırım 14 GB anlık kullanım ile.

Yazımı tekrar okuyun. Şans meselesi olduğunu söyledim, ben yaşamadım başkaları yaşamıştır bilmiyorum.

Eğer dediğniz gibiyse hocam neden şansımı arttırmak istemeyelim.
Şans falan değil bariz sürücü problemi var
Açılan tonla konu var herkes mi şanssız?

Geri
Yukarı