Neden NVIDIA ekran kartları tercih ediyorsunuz?

AMD kartlar kötü olduğu için.
Her hafta mavi ekranla mı uğraşayım oyundayken oyunun bir anda kapanıp sürücünün hata vermesiyle mi? Yoksa zaten yılda 2 tane çıkardıkları sürücülerden birinin bozuk gelme ihtimalinin %50'den bile fazla olmasına mı? TOFAŞ arabalardan bile daha fazla sorun çıkarıyor olabilir.

Zamanında kullandım ve yaşadıklarım bu şekilde. Düzeltmiş olabilirler diyebilirsiniz. Kullanan tanıdıklarım var. Düzeltmemişler. Hala bozuk.
WattMan sadece ekran kartıyla alakalı değildir,belki başka bir parçasında sorun var? Tamam yazılımı kötü olabilir ama boşuna günahını alıyorsunuz şu AMD'nin.

AMD kartlar kötü olduğu için.
Her hafta mavi ekranla mı uğraşayım oyundayken oyunun bir anda kapanıp sürücünün hata vermesiyle mi? Yoksa zaten yılda 2 tane çıkardıkları sürücülerden birinin bozuk gelme ihtimalinin %50'den bile fazla olmasına mı? Tofaş arabalardan bile daha fazla sorun çıkarıyor olabilir.

Zamanında kullandım ve yaşadıklarım bu şekilde. Düzeltmiş olabilirler diyebilirsiniz. Kullanan tanıdıklarım var. Düzeltmemişler. Hala bozuk.

RTX 4080 30k 7900XTX 18k olsun gider RTX 4080 alırım nedeni çok belli AMD o kadar bıktırdı beni ekran kartı konusunda son kartımı parçaladım. Parasınında diyerekten kasadan aldım yerden yere çarptım 12 kalibre tüfekle ateş ettim çok rahatlattı RX 570 gına getirmişti.

Kesinlikle katılıyorum. RX 6500 XT var ve Mirror's Edge oynadığımda 20 FPS'ye kadar düşüş yaşadım ve şok oldum. En güncel resmi sürücüm olmasına ve sistemim orta-üstü(?) olmasına rağmen eski oyunları düşük FPS değerlerinde oynayabiliyorsunuz bazen. GTX 1660 alın ama RX 6500 XT'e sakın yaklaşmayın.

WattMan sadece ekran kartıyla alakalı değildir, belki başka bir parçasında sorun var?
Aynı sisteme Nvidia ekran kartı takınca düzgün çalışıyor. Bahsettiğim şey tek sistemde olmuyor. Nvidia'da bu olayın görülme sıklığı %0,1 ise AMD'de %5. Size az gelebilir ama bana göre çok. Tecrübemi ve gözlemimi belirttim.

2 gram teknoloji tecrübesi olup sonsuz parası olsa AMD ekran kartı alacak bir kişi bile tanımıyorum. Bence bu fazlasıyla yeterli.

Aynı sisteme Nvidia ekran kartı takınca düzgün çalışıyor. Bahsettiğim şey tek sistemde olmuyor. Nvidia'da bu olayın görülme sıklığı %0,1 ise AMD'de %5. Size az gelebilir ama bana göre çok. Tecrübemi ve gözlemimi belirttim.

2 gram teknoloji tecrübesi olup sonsuz parası olsa AMD ekran kartı alacak bir kişi bile tanımıyorum. Bence bu fazlasıyla yeterli.
Hocam Nvidia da WattMan diye bir şey yok,sistemde bir sorun varsa size bunu belirtmiyor yani NVIDIA da WattMan göremezsiniz.

Para söz konusu olmadığı zaman herkesin tercih edeceği marka olması dolayısıyla. Kart alacak olsaydım bir AMD karta bakar, sonra NVIDIA muadiline bakar, aradaki fiyat farkını kabul edilebilir bulduysam NVIDIA alırdım.

Daha üstün ve donanımlı bir kart almış oluyorsunuz ama pahalıya ama ucuza. Benim render-yayın ile işim yok. Yine de RT kullanmak için 7900XTX alacağım yerde 4080 tercih ederim. Tabi bu demek değil fiyatı tamamen göz ardı edip almak gerek, yok öyle bir şey.

AMD'de de çok iyi sonuçlar alabilirsiniz ama biraz daha uğraşma gerektirir. Misal DX11 oyunların bazılarında hala problem var AMD sürücülerinde. DXVK kurarak belli oyunlarda engelleyebiliyorsunuz bu durumu ama DXVK kurmayı bilmeyen ya da başka bir sorun için uğraşmayan adam için AMD kart direkt kafada kötü yer ediniyor. Misal eski seriden akılda kalan WattMan, hala daha AMD'nin kronik sorunuymuş gibi konuşuluyor, değil. Sürücü kaynaklı olsa herkesin yaşaması gereken sorunu bir kısım insan yaşıyorsa orada başka bir problem vardır.

Tabi denebilir ki kimse oturup bir kartla uğraşmak değil, yüzde yüz hak veririm. Fiyat dolayısıyla göz ardı edilen şeyler zaten bunlar. Yakın fiyatta yakın performansta ürünler söz konusu olsaydı herkes NVIDIA tercih ederdi.

Kartın yazılım ve stabilitesi AMD'ye göre daha fazla olduğu içindir. CUDA'da cabası. İş bilgisayarımda 3070 Ti kullanıyorum aşırı verimli oluyor uygulamalarla uyumlu olduğu için mesela ama oyun bilgisayarımda 7900 XTX mevcut. Adı da yazıldığı gibi oyun bilgisayarı. AMD'yi öne çıkartanda bu zaten, sadece oyun odaklı beygir gücü yüksek ekran kartları yapmak. CUDA'sı az 3070 Ti'dan bile yavaş render alırım mesela ama oyun konusunda nVidia'nın esamesi okunmaz. AMD fiyatına toplayacağınız her hangi bir nVidia sistem oyun konusunda geride kalacaktır büyük ihtimal. Konu AMD olunca da şans meselesi yüksek biraz daha tabii. Ben 6900 XT kullanırkende 7900 XTX kullanırkende hiç bir şekilde wattman hatasına denk gelmedim. Yıllardır RX 570 kullanan arkadaşım var o da 1-2 defa var yok wattman yemiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı