Neden Tanrı'ya ihtiyaç duyarız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrim inanç değil tanrı'nın yaratma şeklidir. Evrim deyince herkesin aklına ateizm geliyor ama Müslüman evrimcide olabilir. (benim gibi)

Hocam yapma Müslümanlıkta topraktan yaratıldık diyor.
1641648726482.png

Evrim ve evrim teorisi farklı şeylerdir dostum evrim zaten bilimsel bir şekilde kanıtlanmıştır fakat evrim teorisinin bilimsel olarak hiçbir geçerliliği yoktur eğer işlevsiz kısımlardan falan bahsedeceksen gayet bilimsel kanıtlar sunarım :)
Taha rezil oluyorsun lütfen sus. Yaşı yüzünden kimsenin fikirlerine saygısızlık etmem fakat 14 yaşında olduğun yazıyor profilinde. O yaşlar milliyetçilik ve bir topluluğa ait olma yaşlarıdır. Bizim dediğimize bakma sen kendin araştır doğrusunu bul.

Evrim bir doğa yasasıdır, Evrim Teorisi de bu doğa Yasasının açıklamasıdır.

Evrim ve evrim teorisi farklı şeylerdir dostum evrim zaten bilimsel bir şekilde kanıtlanmıştır fakat evrim teorisinin bilimsel olarak hiçbir geçerliliği yoktur eğer işlevsiz kısımlardan falan bahsedeceksen gayet bilimsel kanıtlar sunarım :)
Evrim ve Evrim Teorisinin farklı şeyler olduğunu ve bağlantılı olduğunu biliyorum :D Her neyse, uğraşamayacağım sizle.
@BERWAR belki gelir. Kendisi aynı şeyi yüzlerce kez anlattı ama hala daha böyleleri var.
Hocam yapma Müslümanlıkta topraktan yaratıldık diyor.
Hocam şahsen bende Müslümanım ve Evrime inanıyorum.

Taha rezil oluyorsun lütfen sus. Yaşı yüzünden kimsenin fikirlerine saygısızlık etmem fakat 14 yaşında olduğun yazıyor profilinde. O yaşlar milliyetçilik ve bir topluluğa ait olma yaşlarıdır. Bizim dediğimize bakma sen kendin araştır doğrusunu bul.

Evrim bir doğa yasasıdır, evrim teorisi de bu doğa yasasının açıklamasıdır.

Zaten bu şekilde yürüyor hep sorguladım fakat kesin bir kanıtı olmayan bir şey hakkında bu kadar kesin konuşuluyor.
Müslüman olmayan bir insan burada Müslüman olan bir insana acımsayarak bakıp ona göre yaorum yapıyorsa tam tersi olunca neden problem oluyor senin için söylemiyorum.

Bu arada tanrı insanların açıklamakta zorlandıkları doğa olaylarını mitolojik hikayelerle açıklamaya çalışmaları, felsefi değişim ve bilimsel gelişmelerle birlikte çoğu doğa olayının açıklanmaya başlanması sonucu cevabı bilim tarafından verilemeyen tek konudur. Yani insanlar doğa olaylarını açıklamak için ilk önce mitolojik tanrılara ve hikayelere yer verdiler daha sonra bilimsel açıklamalar sonucu zayıflayan mitolojik düşünceler yerini felsefeye ve bilime bırakınca ortada tek soru kaldı. Tanrı. Bu da insanları yok olma, zorlukla mücadele etme gibi konularda tanrıya inanmaya itmiştir.

Tabii bir iki satırda konuşulacak bir mesele değil bu ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı