Protein tozu alınır mı?

Hedefin ne kilo almak mı vermek mi? 67 boy 75 kilo olduğunu düşünürsek biraz yağlısın diye tahmin ediyorum, şekeri azaltmak yararına olacaktır.

Migros'ta 8TL'ye hindi salam satılıyor. En kötü onu al salam ekmek yap ye. Çünkü aç karnına gitmek gerçekten sıkıntı. Şimdi çok anlamayabilirsin ancak çok ağır kilolara girmeye başladımı anlarsın.

Tamamdır hocam sağ olun. Peki günde aldığım proteinin nasıl hesaplayacağım.

Hedefin ne kilo almak mı vermek mi? 67 boy 75 kilo olduğunu düşünürsek biraz yağlısın diye tahmin ediyorum, şekeri azaltmak yararına olacaktır.

Hocam amaç kilo vereyim ve boy uzatayım aynı zamanda kas olsun.

Ben yeni kreatin kullanmaya başladım. Ancak gerçekten gereksiz yeni başlayan birisi için.
Not: Şunu ekleyem eğer genetğinde varsa kreatin kullandımı saçların dökülebilir.
Neden gereksiz olduğunu kanıtlayabilir misiniz? Yeni başlayan biri kolay kolay diyet yapamaz bu yüzden ihtiyaç duyduğu proteinin bir kısmını protein tozundan almasında ne gibi bir sakınca var?

Neden gereksiz olduğunu kanıtlayabilir misiniz? Yeni başlayan biri kolay kolay diyet yapamaz bu yüzden ihtiyaç duyduğu proteinin bir kısmını protein tozundan almasında ne gibi bir sakınca var?
Basit bir hesaplama yapalım.
%80,3'ü protein yani 1846.6gr protin alıyorsun 1300'e.
Bir yumurdata yaklaşık 13 gr protein var ve 2.5tl.1300/2.5x13=6760.
Yani o paraya yumurta alsa daha çok protein alacak.

Ek olarak yumurtanın doyuruculuğu var.

Basit bir hesaplama yapalım.
%80,3'ü protein yani 1846.6gr protin alıyorsun 1300'e.
Bir yumurdata yaklaşık 13 gr protein var ve 2.5tl.1300/2.5x13=6760.
Yani o paraya yumurta alsa daha çok protein alacak.

Ek olarak yumurtanın doyuruculuğu var.
Evet ama kana karışma hızı ? Antremandan sonra direk protein tozu alırsan hemen kana karışır ve etki göstermeye başlar. Yumurtanın 13 gr proteini olabilir ama onun sadece %50si emilebiliyor yani aslında 6 gr protein var. Üstelik kolestrolü yükseltebilir. Sen bence uzanamadığın ciğeri mundar ediyorsun. Sana protein tozu versek havada kaparsın ama paran yetmiyor diye gereksiz oluyor. Neyse tartışmayacağım daha fazla.

Geri
Yukarı