PS5'mi Xbox Series X'mi?

PC konsollara göre daha mantıklı ama illa konsol almak istiyorum diyorsanız Series X alın. PS tarafında yıllardır özel oyun yok ve çok ciddi oranda oyun fiyatları arttı. Yani özel bir oyun çıksa ve Plus'a da gelmese muhtemelen 1500TL ve üstü para vermek zorunda kalırsın.

Hocam merak ettimde fps boost nedir??
Bazı oyunların FPS'ini ikiye hatta dörde katlıyor. 30'tan 60'a, 60'tan 120'ye hatta 30'tan 120'ye. İşte linki: Games Featuring FPS Boost

Size bir + - listesi hazırladım.

PlayStation.

Özel oyun +
Tasarım+
PS Plus kütüphanesi +
Halihazırda PS Plus'unuz var +
Özel oyunların Türkçe olması +
Oyun pahalılığı -
Eski oyunları oynayamama -

Xbox.

Xbox Game Pass +
Activision satın alımı +
FPS Boost +
Geriye dönük uyumluluk +
Oyunlar şu anda PlayStation tarafından daha ucuz +
Özel oyun eksikliği - (ileride eksiklik giderilir)
Özel oyunların Türkçe olmaması -

Ben tercihimi Xbox Series X'den yana kullanırdım ama karar sizin.

Elinize sağlık hocam çok iyi olmuş. Dil benim için sorun değil İngilizcem var.

Size bir + - listesi hazırladım.

PlayStation.

Özel oyun +
Tasarım+
PS Plus kütüphanesi +
Halihazırda PS Plus'unuz var +
Özel oyunların Türkçe olması +
Oyun pahalılığı -
Eski oyunları oynayamama -

Xbox.

Xbox Game Pass +
Activision satın alımı +
FPS Boost +
Geriye dönük uyumluluk +
Oyunlar şu anda PlayStation tarafından daha ucuz +
Özel oyun eksikliği - (ileride eksiklik giderilir)
Özel oyunların Türkçe olmaması -

Ben tercihimi Xbox Series X'den yana kullanırdım ama karar sizin.

Aslında özel oyunların bazıları Türkçe. Microsoft-Xbox oyun yaptığında genelde Türkçe ekliyor ama Bethesda gibi Xbox'ın alt markaları eklemiyor. Microsoft istese eklettirtebilir.

Aslında özel oyunların bazıları Türkçe. Microsoft-Xbox oyun yaptığında genelde Türkçe ekliyor ama Bethesda gibi Xbox'ın alt markaları eklemiyor. Microsoft istese eklettirtebilir.

Gears 5 Forza Horizon 5 gibi oyunlar Türkçe evet ama Halo gibi oyunlar değil PS tarafında bu zamana kadar cıkmış hemen hemen her oyun Türkçe ama Sony Türkiye'den çekildiği için artık gelmeyebilir.

Gears 5 Forza Horizon 5 gibi oyunlar Türkçe evet ama Halo gibi oyunlar değil PS tarafında bu zamana kadar cıkmış hemen hemen her oyun Türkçe ama Sony Türkiye'den çekildiği için artık gelmeyebilir.

Bence de Sony çekildiği için artık Türkçe oyun getirmezler.

Bu arada ikisinin de fiyatlarına baktım ithalatçılar dahil olmadığında fiyat anlamında ikisi de yakın. Arada 2-3K'lık fiyat farkı olsa şunu al derdim ama ikisinin de fiyatları yakın oyun fiyatı anlamında Xbox daha iyi bir seçenek. Ben Xbox Series X alırdım. Bende zaten PC var bir ara Series S alsam'mı diye hiç düşünmüyor değilim.

Geri
Yukarı