Reenkarnasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eki Görüntüle 2044123

Aynısı senin için geçerli değil sanırım. 🤣 😂 🤣 😂 🤣

Bir de utanmadan saçma demişin. Birisi senin dinine "saçmalık" dese, ne yapardın? Hata bende. Bir Müslüman'da empati aramak, dört yapraklı yonca aramaya benziyor. Kusura bakmayın, benim hatam.

Dur, örneğimi değiştiriyorum. Çölde vaha aramaya benzer. En azından, vahanın değeri vardır. Yoncanın ise yok.

Dediklerimin kendimce mantığı var reearkarnasyonda evrenin bir sonu var lakin o sondan sonra herhangi bir bilgi yok :) din hakkında yorum yaptığımda imanın bir kısmın içten olduğunu sadece dış dünyada delil aramak gerekmediğini belirtirim. Hadi senin yaptığın gibi mantık tablosu oluşturalım :)

diriliş/yaşam/ölüm/başka bir bedende diriliş/...../ döngü devam eder/dünyadaki yaşam son bulur/ döngü biter

Ben dine değil benimsediği yoldaki eksikliğe dikkat çekmek istedim eğer islamdada bu gibi şeyler varsa konuşmaktan memnuniyet duyarım:) yukarıda bahsettiğim gibi kimi şeyler inanmaya dayanır. Lakin reerkarnasyonda netlik yok bir son var lakin bu sonu ve başı açıklama yok herkes Tanrı'dır inancı var :)
İnternette Avrupa'lı insanların islama geçisini araştırmanı istemem yanlış olur lakin kendimce açıklarsam islama geçen bireyler İslam'daki netliğe ve her şeyi açıklamasına bağlayarak geçerler

Dediklerimin kendimce mantığı var reearkarnasyonda evrenin bir sonu var lakin o sondan sonra herhangi bir bilgi yok
Lakin reerkarnasyonda netlik yok bir son var lakin bu sonu ve başı açıklama yok herkes Tanrı'dır inancı var :)
Bak hocam, yapma.. Çok biliyormuş gibi konuşma. Yukarıda senin bana önceden yazdığını paylaştım. Sen, şu an dediğinin tersini yapıyorsun. Reenkarnasyon, bir inanç değildir. Dahil olduğu dinin sonuçlarından biridir. "Mahşer" kavramı, nasıl ki İslam'da olan bir olay ise, reenkarnasyonda öyledir.

Artı olarak Hinduizm'de de cennet ve cehennem vardır. Yunan mitolojisi benzeri bir ölüm sonrası şekline inanırlar.

İnternette Avrupa'lı insanların islama geçisini araştırmanı istemem yanlış olur lakin kendimce açıklarsam islama geçen bireyler İslam'daki netliğe ve her şeyi açıklamasına bağlayarak geçerler
Senin bahsettiğin "O Avrupalı" insanlar heyecan arıyor. Bahsettiğin insanlardan kaç tanesi kadın?

Bak bakalım şu listede İslam'ı seçen ünlü isimlerden kaç tanesi kadın? Bir erkek, eğer inanç arıyorsa onun için en iyi din İslam'dır. 4 kadınla evlenme, kadına yarım miras payı, cariyeler vs vs... Bir kadının sonradan İslam'a geçme yüzdesi çok düşüktür. (ki, beni de sinirlendirirlerse çevremdekiler Müslüman olup, 4 karı almayı planlıyorum.)

Hep o Avrupalılardan bahsedersiniz ama hızla dinsizleşen insanlardan bahsetmezsiniz. Bu da sizin hüsnü kuruntunuz.

Bak hocam, yapma. Çok biliyormuş gibi konuşma. Yukarıda senin bana önceden yazdığını paylaştım. Sen, şu an dediğinin tersini yapıyorsun. Reenkarnasyon, bir inanç değildir. Dahil olduğu dinin sonuçlarından biridir. "Mahşer" kavramı, nasıl ki İslam'da olan bir olay ise, reenkarnasyonda öyledir.

Artı olarak Hinduizm'de de cennet ve cehennem vardır. Yunan mitolojisi benzeri bir ölüm sonrası şekline inanırlar.

Senin bahsettiğin "O Avrupalı" insanlar heyecan arıyor. Bahsettiğin insanlardan kaç tanesi kadın?

Bak bakalım şu listede İslam'ı seçen ünlü isimlerden kaç tanesi kadın? Bir erkek, eğer inanç arıyorsa onun için en iyi din İslam'dır. 4 kadınla evlenme, kadına yarım miras payı, cariyeler vs... Bir kadının sonradan İslam'a geçme yüzdesi çok düşüktür. (ki, beni de sinirlendirirlerse çevremdekiler Müslüman olup, 4 karı almayı planlıyorum.)

Hep o Avrupalılardan bahsedersiniz ama hızla dinsizleşen insanlardan bahsetmezsiniz. Bu da sizin hüsnü kuruntunuz.

Şu 4 kadın mevzusunu sizler çok istismar edip duruyorsunuz o dönemin şartlarıyla bu dönemin şartları bir değil, zamanında 2. dünya savaşında erkeklerin azalmasından dolayı aynı uygulama başka ülkelerdede yapıldı. üstüne soruyorum hangisi 4. kadın aldıda o adamları örnek veriyorsunuz miras konusuna gelince evet 3/1 hakkı vardır kadının lakin o kadının parasıdır erkekde durum öyle değildir ona kalan miras kendinin eşinin ve çocuklarınındır, kısacası zorunlulukların getirdiği şartlara göre dağılım yapılmıştır. Avrupa'lı insan heyecan arıyormuş ? aradıkları heyecanı 4 rekat namaz oruc ve hacdamı bulucaklar farz ibadetler normal bir müslümana ağır gelirken sence her gün içki içen zina eden kul hakkı yiyen hristian islama geçincemi fazla hakka erişiyor :) islama oradan vuralım buradan vuralım diye boş atıflarda bulunmayı bırakın konuyu adam gibi araştırın öyle konuşalım :)

Şu 4 kadın mevzusunu sizler çok istismar edip duruyorsunuz o dönemin şartlarıyla bu dönemin şartları bir değil, zamanında 2. dünya savaşında erkeklerin azalmasından dolayı aynı uygulama başka ülkelerdede yapıldı. üstüne soruyorum hangisi 4. kadın aldıda o adamları örnek veriyorsunuz miras konusuna gelince evet 3/1 hakkı vardır kadının lakin o kadının parasıdır erkekde durum öyle değildir ona kalan miras kendinin eşinin ve çocuklarınındır, kısacası zorunlulukların getirdiği şartlara göre dağılım yapılmıştır. Avrupa'lı insan heyecan arıyormuş ? aradıkları heyecanı 4 rekat namaz oruc ve hacdamı bulucaklar farz ibadetler normal bir müslümana ağır gelirken sence her gün içki içen zina eden kul hakkı yiyen hristian islama geçincemi fazla hakka erişiyor :) islama oradan vuralım buradan vuralım diye boş atıflarda bulunmayı bırakın konuyu adam gibi araştırın öyle konuşalım :)
Benim 4 kadın mevzusuyla ilgili sorunum yok. Hatta benim, Aişe'nin yaşıyla ilgili sorunum da yok. İsterse Muhammed, Aişe'yle daha kundaktayken evlensin, bana ne.. Ben, senin dediğin gibi yapıp olaya tarihsel bakıyorum.

Ama şimdi bana söyleyeceksin, "Senin de kabul ettiğin gibi tarihsel olan bir geleneği, nasıl günümüzde uygulamayı düşünüyorsunuz?" Hani bu kitap, evrenseldi? Hani bu kitap, Allah kelamıydı? Allah, geleceği görmüyor muydu da böyle bir ayeti getirdi? Sorun ne biliyor musun? Sorun bunu günümüzde uygulamakta.

Reenkarnasyon konusundan kaymayalım. Reenkarnasyon, senin dediğin gibi değil. Başkasının inanışına laf atarken, kendi inanışına laf atıldığında ağlamayacaksınız siz Müslümanlar.

Benim 4 kadın mevzusuyla ilgili sorunum yok. Hatta benim, Aişe'nin yaşıyla ilgili sorunum da yok. İsterse Muhammed, Aişe'yle daha kundaktayken evlensin, bana ne. Ben, senin dediğin gibi yapıp olaya tarihsel bakıyorum.

Ama şimdi bana söyleyeceksin, "Senin de kabul ettiğin gibi tarihsel olan bir geleneği, nasıl günümüzde uygulamayı düşünüyorsunuz?" Hani bu kitap, evrenseldi? Hani bu kitap, Allah kela mıydı? Allah, geleceği görmüyor muydu da böyle bir ayeti getirdi? Sorun ne biliyor musun? Sorun bunu günümüzde uygulamakta.

Reenkarnasyon konusundan kaymayalım. Reenkarnasyon, senin dediğin gibi değil. Başkasının inanışına laf atarken, kendi inanışına laf atıldığında ağlamayacaksınız siz Müslüman'lar.

İstisnalar kaideyi bozmaz hükümler özele değil genele göre verilir :) bu her inanıştada dindede öyledir.

Geri
Yukarı