Sabahlayarak spora gitmek zararlı mı?

edwardMOHCTA

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce hiç yapmadım ve büyük ihtimal sabahlayacağım hatta yarısına geldim. Hiç uyumadan spora gitmek sorun yaratır mı? Enerji konusunda herhangi bir sıkıntı hissetmiyorum.

Daha önce hiç yapmadım ve büyük ihtimal sabahlayacağım hatta yarısına geldim. Hiç uyumadan spora gitmek sorun yaratır mı? Enerji konusunda herhangi bir sıkıntı hissetmiyorum.
Sabahlamanın en kötü yanı da bu. Saat 12 den sonra bir ağırlık çöküyor, ama 11' e kadar enerjik hissedersin. 2-3 saat olsa bile uyku iyi olur senin açından.

Sabahlamanın zararı var. Uyku esnasında beyin dinleniyor, hatta rem uykusu sırasında beyin BOS ile yıkanıyor. Uyumazsan beynini gereksiz yormuş olursun. Spor bunun yanında ekstra bir zarar vermez ama enerjisiz spor yapmanın da pek bir faydası yok bence.

Hocam kaslar uyurken kendini yeniler, eğer düzenli bir uyku almazsanız yaptığınız spor bir işe yaramaz hatta kendinize zarar verirsiniz. Eğer işiniz gereği sabahlamak zorunda değilseniz sabahlamayı bırakıp saat 11-12 gibi yatağa girip 8 saat uyumanızı tavsiye ederim.

Hocam konuyu açtıktan sonra biraz uyudum ve 9:30'da kalkıp spora gittim herhangi bir yorulma falan hissetmedim ama sabahlasaydım büyük ihtimal spor salonunda uyuya kalırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı