Satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konu altında satanizm şöyle, böyle diyen arkadaşların gerçekte satanizm hakkında gerçekten bilgi sahibi sayılacak kadar bilgili olduğunu zannetmiyorum. Çoğunun bilgi seviyesi "Satanistler şeytana uyup kötülükler yapıyorlar, kedi kesiyorlar." seviyesinde.

Her kedi kesen şeytana allah mı diyor?

Satanist olan da kedi kesebilir olmayan da.

Her satanist kedi kesmez.

Evet her satanist kedi kesmez ama bu fikri destekler. Çünkü satanistlerin bir kısmı kedi kesiyor. Ayrıca sadece kedi değil başka hayvanlar da kurban ediyorlar. Satanist olan bir kişiye melek gözüyle bakan benim gözümde saftır. Şeytanın yolundan gidenlere iyi bir insan diye bakmak da saçmalıktır.

Evet her satanist kedi kesmez ama bu fikri destekler. Çünkü satanistlerin bir kısmı kedi kesiyor. Ayrıca sadece kedi değil başka hayvanlar da kurban ediyorlar. Satanist olan bir kişiye melek gözüyle bakan benim gözümde saftır. Şeytanın yolundan gidenlere iyi bir insan diye bakmak da saçmalıktır.
IMG-20230403-WA0007.jpg

Sizin için satanistler.

Ben saygı duyarim. Benim kuzenimde Satanizm inancına sahip , fakat gayet iyi anlaşıyor ailesiyle. Bizim bütün akrabalar müslüman. Ben Deist , kuzenimde Satanizm fakat aramızda sorun yok.

Abi anlıyorum da çok üzücü ya, SATAN GABRİEL falan bunlar zaten ben sevmiyorum baba, Müslüman Yahudi Hristiyan sen hepsini ayrı ayrı görüyorsun ben bir görüyorum.

Abi bence bu saygı mevzusunu uzunca bir süre düşünün derim.

Ben saygı duyarim. Benim kuzenimde Satanizm inancına sahip , fakat gayet iyi anlaşıyor ailesiyle. Bizim bütün akrabalar müslüman. Ben Deist , kuzenimde Satanizm fakat aramızda sorun yok.

İbrahim'i dinlerin inanışına göre Şeytan, Tanrı tarafından ihanete uğramıştır. Kendinden daha güçsüz bir varlığa(yani Adem'e) ibadet etmesi söylenmiş ve Şeytan da bunu reddetmiştir. Bu yüzden Şeytan, Tanrı tarafından lanetlenmiştir.

O yüzden mağdur bir Şeytan'ın da bu kadar taraftarı olması doğaldır.

Not: Şeytan, Tanrıya "Neden Adem'den üstün olduğunu göstereceğini" iddia edip, sonrasında da kanıtlamıştır.

Bu dediğin şey sadece tevratta yazıyordu bildiğim kadarıyla. Yani bu inanç yahudiliğe özgü.

Dindar olup da "saçma" diyenler için suçu olmayan Şeytan'ın taşlanma ibadeti:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir inancın hakikatında böyle saçma sapan bir ibadet yok.

Dindar olup da "saçma" diyenler için suçu olmayan Şeytan'ın taşlanma ibadeti:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu bir ibadet değil dostum. Saçma sapan uydurulan şeyler sadece. İslam dininde böyle bir ibadet bulunmuyor normalde.

Geri
Yukarı