Sevgilimin ailesi benden nefret ediyor

Kızı kaçır iki nikah şahidi bul nikah kıyın. Bir iki sene içinde de çocuk olunca torun hasretiyle barısırlar.
Çöpçüler Kralı'nda buna benzer bir gaz verme vardı sanırım. Yukarıda yazdıklarım şaka amaçlı olup moral vermek istedim.
Buna benzer olumsuzluklar yüzünden tanıdığım sınıf arkaşım da oldu. Ayrılıp başkalarıyla evlendiler ama yıllar geçse de içlerinde duruyor keşke pişmanlığı.
Aileler yüzünden 10 yıl bekleyen öğretmen arkadaşlarım da oldu. Ülkemiz toplum yapısı ve insan psikolojileri çok çelişkili malesef.
İki kişi seviyorsa gerisi teferruat. Hayat iş garantili bir yatırım değil ve mutluluğun tarifini, yatırımını istiyorlar.
Yuva var çöpçülükle ev geçinir mutlu olur yuva var savcıyla evlenir dertten kanser olur insan.

16 yaşında ailelerle tanışmak mı? Yeni nesil çılgın.

30 yaşında da olsan, ilişkiyi ciddi düşünmeden ailelerle tanışılmaz, gereksiz bir iştir. Ciddi düşünüyorsan bir gün akşam yemeğinde veya bir kahve içmeye davet edip tanıştırırsın, tanışırsın.

Merhabalar sevgili Technopat üyeleri.
Bugün sizlere sevgilimle yaşadığım bazı şeyleri ve sevgilimin ailesinin benden nefret etmesini anlatacağım.
Kasım ayında sevgilim bana açılmaya başlamıştı, ikimizde birbirimizden hoşlanmaya başlayınca bir anda çıkmaya başladık.
Sevgilim beni ailesi ile tanıştırmak istemişti, -benimkiler ile tanışmıştı.- her ne ise biz tanıştık eninde sonunda. Şöyle bir şey fark ettim sevgilimin 9 senedir tanıdığı bir arkadaşı var ve ailesi bu çocuk ile sevgilimi çok fazla birleştirmek istemiş -hala istiyorlar, özellikle teyzesi.- evde ne olursa olsun o çocukta oluyor bir yerden çıkıyor her seferinde. Ben onlara çok sık giden biri değilim ama o bize genelde haftada 1-2 kere gelir, ben ne zaman gitsem teyzesi beni tersliyor. -teyzesi haftaiçi evde oluyor.- Velhasıl kelam ailesi bana çok sıcak değil, hatta "Galiba sevmiyorlar" parçası ile anayım onları.
Size ne yapmalıyım? Hayatımda ilk defa sevgilim oldu başıma bunlar geldi var mıdır bir tavsiyeniz?

Burda senin yapabileceğin bir şey yok. Sevgilinin durumu farkedip müdahele etmesi gerekiyor.

Konuyu hortlattığımın farkındayım ama çok merak ettim sonuç ne oldu?

Konuyu açan kişi 16 yaşındaymış şimdi 18-19 dur. Bende merak ettim ama tahminim ayrılıkla bitmiştir. Sonuçta o çocuk daha üniversiteye gidecek yeni kişilerle tanışacak. 23 yaşımdayım benim ilişkimde 2019 yılında başlamıştı. Hala güzelce devam ediyor. Sevdiğim kız taaa ilkokuldan. Şu zamana kadar 2 ilişkim oldu birincisiyle anlaşamadım 2 ay sonra ayrıldım. Şimdiki ise tam benim kafada sorumluluk sahibi olgun. Her şeyden önce kariyerini düşünür. İşte aradığım kız.
Bugün sizlere sevgilimle yaşadığım bazı şeyleri ve sevgilimin ailesinin benden nefret etmesini anlatacağım.
Kasım ayında sevgilim bana açılmaya başlamıştı, ikimizde birbirimizden hoşlanmaya başlayınca bir anda çıkmaya başladık.
Sevgilim beni ailesi ile tanıştırmak istemişti, -benimkiler ile tanışmıştı.- her ne ise biz tanıştık eninde sonunda. Şöyle bir şey fark ettim sevgilimin 9 senedir tanıdığı bir arkadaşı var ve ailesi bu çocuk ile sevgilimi çok fazla birleştirmek istemiş -hala istiyorlar, özellikle teyzesi.- evde ne olursa olsun o çocukta oluyor bir yerden çıkıyor her seferinde. Ben onlara çok sık giden biri değilim ama o bize genelde haftada 1-2 kere gelir, ben ne zaman gitsem teyzesi beni tersliyor. -teyzesi hafta içi evde oluyor.- velhasıl kelam ailesi bana çok sıcak değil, hatta "galiba sevmiyorlar" parçası ile anayım onları.
Size ne yapmalıyım? Hayatımda ilk defa sevgilim oldu başıma bunlar geldi var mıdır bir tavsiyeniz?

Kardeşim durumun ne şimdi?

Sevgilim beni ailesi ile tanıştırmak istemişti, -benimkiler ile tanışmıştı.- her ne ise biz tanıştık eninde sonunda. Şöyle bir şey fark ettim sevgilimin 9 senedir tanıdığı bir arkadaşı var ve ailesi bu çocuk ile sevgilimi çok fazla birleştirmek istemiş -hala istiyorlar, özellikle teyzesi.- evde ne olursa olsun o çocukta oluyor bir yerden çıkıyor her seferinde. Ben onlara çok sık giden biri değilim ama o bize genelde haftada 1-2 kere gelir, ben ne zaman gitsem teyzesi beni tersliyor. -teyzesi hafta içi evde oluyor.- velhasıl kelam ailesi bana çok sıcak değil, hatta "galiba sevmiyorlar" parçası ile anayım onları.

Belliki kız o çocuğu istemiyor.
Belliki kız o çocuğu istemiyor.

Ohooo bu 2019'un konusumydu bende yeni sandım.

Geri
Yukarı