Sevgilimin ailesinin ilişkimizi öğrenmesinden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Samicenk

Hectopat
Selamlar, iyi geceler. Bir konu hakkında akıl danışmak istiyorum. Sevgilim ile okulda tanıştık merhaba merhabamız vardı, 3 ay önce yakınlaştık ve bir ilişki sürecine girdik. Birbirimizi çok seviyoruz ve birbirimize çok değer veriyoruz. Evet, buraya kadar sorun yok. İlişkimizden kendi ailemin haberi var ama kız arkadaşımın ailesinin haberi yok. Ailesi de dindar, annesi din öğretmeni vs. vs. Öğrenmelerinden çok korkuyorum. Çok cana yakın beyefendi sessiz sakin bir insanım ama bazı aileler var ki kızı alıp işkence ediyorlar resmen. Öyle olmalarından çok korkuyorum. Böyle bir konuyu yaşamış olanlardan akıl danışmak istiyorum. Ben ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok makbule geçer. İyi geceler.

Selamlar, iyi geceler. Bir konu hakkında akıl danışmak istiyorum. Sevgilim ile okulda tanıştık merhaba merhabamız vardı, 3 ay önce yakınlaştık ve bir ilişki sürecine girdik. Birbirimizi çok seviyoruz ve birbirimize çok değer veriyoruz. Evet, buraya kadar sorun yok. İlişkimizden kendi ailemin haberi var ama kız arkadaşımın ailesinin haberi yok. Ailesi de dindar, annesi din öğretmeni vs. vs. Öğrenmelerinden çok korkuyorum. Çok cana yakın beyefendi sessiz sakin bir insanım ama bazı aileler var ki kızı alıp işkence ediyorlar resmen. Öyle olmalarından çok korkuyorum. Böyle bir konuyu yaşamış olanlardan akıl danışmak istiyorum. Ben ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok makbule geçer. İyi geceler.

Bence öğrenmemeliler.
Sonuç olarak bu işlerin günah olduğu kesin bir bilgi annesi falan da buna izin verecek değil sonuçta.

Bence öğrenmemeliler.
Sonuç olarak bu işlerin günah olduğu kesin bir bilgi annesi falan da buna izin verecek değil sonuçta.

Kağıda imza atmadıkları için cehennemde yanacaklar yani öyle mi 🤨

Eğer ki daha liseye gidiyorsanız tanışma gibi işlere kalkışmamalısınız, zaten kendi isteğinle tanışmadığın sürece öğrenmeleri de zor aslında. Eğer ki bunu sürekli düşünüp gerginliğini atamazsan ilişkiniz de pek uzun sürmez maalesef, bunu da unutmamalısın.

Profilinizden yaşınız 26 olduğunu görüyorum. Eğer sevgilinizde o yaşlarda ise anne ve babası mantıklı düşünen insanlar ise kızının bir sevgilisi olabileceğini ve ölümüne kadar ilişki yaşamayacağının gerçek olmadığını bilir. Eğer öğrendiklerinde kötü karşılarlarsa zaten o kızın o evde durması mantıksız.

Kağıda imza atmadıkları için cehennemde yanacaklar yani öyle mi 🤨

Kağıda atmaları günahı engellemez. Önemli olan dini nikah.

Yoksa: “(Kur'ân'ı) uydurup (Allah'a) iftira etti.” mi diyorlar? De ki: “Şayet ben onu uydurmuşsam Allah'tan (bana gelecek azaba karşı) bana hiçbir faydanız olmaz. O, sizlerin yapmakta olduklarınızı en iyi bilendir. Benimle sizin aranızda şahit olarak O yeter.” (46/Ahkâf 8)

Sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. Sevgilinizin dikkatli olması lazım. Telefonu ortada bırakmasın, mesajlarınızı silsin, fotoğraflarınızı galeride değil gizli uygulamalarda tutsun vs. Mesaj önizlemelerini kapatın, önizlemesi kapanmayan yerlerden sevgili olduğunuzu belirtecek mesajlar atmayın. Genelde ya bu şekilde telefon aracılığıyla yakalanılıyor, veya bir akraba yüz yüze buluştuğunuzda sizi görüp gidip şikayet ediyor, akrabalarının olabileceği yerlerde buluşmamaya çalışırsınız.

Burada günah vs diyenleri de kaale almayın, herkes pek meraklı başkalarının hayatına karışmaya. İki insanın birbirini sevmesi çok doğal bir şey. Saygı gösterin birbirinize, hayatı birbiriniz için güzelleştirin, mutlu edin mutlu olun.

Kağıda atmaları günahı engellemez. Önemli olan dini nikah.

Yoksa: “(Kur'ân'ı) uydurup (Allah'a) iftira etti.” mi diyorlar? De ki: “Şayet ben onu uydurmuşsam Allah'tan (bana gelecek azaba karşı) bana hiçbir faydanız olmaz. O, sizlerin yapmakta olduklarınızı en iyi bilendir. Benimle sizin aranızda şahit olarak O yeter.” (46/Ahkâf 8)
Dini nikahın normal nikahtan farkı ne peki, kendimizi kandırdığımız şeyler sadece. Allah kişilerin iç niyetini senden benden daha iyi biliyor, gidip senin benim nikah kıyıp kıymadığımıza mı bakacak, ilginç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı