Sosyal'de Her Gün Sorulan Sorunun Cevabı: Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer gerçektende bunların varlığını kanıtlamak istiyorsan bize, Kuranda, Quantum fiziği, Süper yapay zeka hakkında ayetler göster, çünkü bunları bizde şu an tam olarak bilemiyoruz, daha önceden bilmediğimiz bir şeyler göster o zaman ikna olurum.

İnanmayanlar bunu unutmasın. Evrenin illa ki bir yaratıcısı vardır ve var olacaktır. Kur'an da değiştirilmemiş olup aynıdır. Değiştirilseydi, bu kutsal kitabı bitiren, ezbere bilenler tekrar baktığında anlardı. İsteyen istediğine inansın. Kafa karıştırmayalım. Bazı insan ineğe tapar bazısı başka bir şeye.

Son olacağını sen temenni ediyorsun da sen kimsin? Senin konunu diğerlerinden ayıran nedir?
Benim konumu ayıran nedir biliyor musun? Ben insanlara düşüncelerini, inançlarını sormadım, onlara kanıtlardan oluşan bir makale sundum. Diğerleri sadece tartışma açan, insanların birbirine saldırdığı konulardı.
Eğer gerçektende bunların varlığını kanıtlamak istiyorsan bize, Kuranda, Quantum fiziği, Süper yapay zeka hakkında ayetler göster, çünkü bunları bizde şu an tam olarak bilemiyoruz, daha önceden bilmediğimiz bir şeyler göster o zaman ikna olurum.
Dostum ben sana şimdi ayet atsam saçma diyeceksin, yorumlamışsın diyeceksin. Yorumlamadan anlayamazsın. Dalga geçmeyeceğini bilsem atardım.

İnanmayanlar bunu unutmasın. Evrenin illa ki bir yaratıcısı vardır ve var olacaktır. Kur'an da değiştirilmemiş olup aynıdır. Değiştirilseydi , bu kutsal kitabı bitiren , ezbere bilenler tekrar baktığında anlardı.
İnsan beyninin bu gibi şeyleri anlayabileceğini sana ne gösteriyor? Belki hiçbir şey bizim bildiğim gibi değil, bizim bunları düşünme sebebimiz atalarımızın avlanırken beyinlerini çok sık kullanması, bu da evrimde etki-tepki oluştururark insan beyinlerinin çok büyümesini sağlamıştır, bu da bizim soyut somut kavramlarını anlamamızı geliştirmiştir, bu olmasaydı bunları düşünmüyor olacaktın. Evrenin bir yaratıcıs varsa Evrenin yaratıcısının yaratıcısı kim? Evrenin yaratıcısının diğer evrenlerden, paralel evrenlerdeki etkisi nedir?

Böyle bir sitede din ve siyaset tartışmalarının olması çok saçma. Din ve siyaseti tartışmak fazlasıyla gereksiz. Çünkü ne yaparsan yap karşındaki insanı değiştiremezsin. Ancak ve ancak çenen yorulmuş olur.

Bu arada yanlış anlamayın yazdıklarımdan, ben dini bütün, sabah akşam namazında, islamın emrettiği her şeyi yapan bir kişi değilim. İçinizden, sizin gibiyim. Sadece Tanrı denen varlığı kanıtlamaya çalışıyorum, tabii ki kendimce. Gerek dinleri kullanıyorum bunun için, gerek felsefeyi, gerekse bilimi.

Benim konumu ayıran nedir biliyor musun? Ben insanlara düşüncelerini, inançlarını sormadım, onlara kanıtlardan oluşan bir makale sundum. Diğerleri sadece tartışma açan, insanların birbirine saldırdığı konulardı.

Dostum ben sana şimdi ayet atsam saçma diyeceksin, yorumlamışsın diyeceksin. Yorumlamadan anlayamazsın. Dalga geçmeyeceğini bilsem atardım.
Yolla kardeşim yolla, bütün hepsini biliyorum, Kur'anı az çok okumuş birisiyim, anlayıp yorumlayamayacağımız hiçbir ayet yok.

Tabi, milenyumlardır tartışılan konuya nokta koydun. Tebrik ederim. Dünyadaki 6 milyar insanın haksız olduğunu tek paragrafta ispatladın. Başkan olsaydım emin ol seni direkt diyanetin başına koyardım.

Bu arada ben dini bütün, sabah akşam namazında, islamın emrettiği her şeyi yapan bir kişi değilim. İçinizden, sizin gibiyim. Sadece Tanrı denen varlığı kanıtlamaya çalışıyorum, tabii ki kendimce. Gerek dinleri kullanıyorum bunun için, gerek felsefeyi, gerekse bilimi.
Tanrının varlığı kanıtlanırsa imtihanın anlamı kalmayacak diyen siz değil miydiniz? Kendinizle çelişmekte üstünüze yok.

Arkadaşlar boş verin. Siz burada kanıtlama , yalanlama gibi eylemleri yapsanız da karşı taraf umursamaz. Herkes inandığına yönelsin. Ben inanıyorum ama o inanmıyor. Bitmiştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı