Sosyal'de Her Gün Sorulan Sorunun Cevabı: Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Kemânkeş- mesajını tam okumadım, okumayı da düşünmüyorum. Kendini bu tarz konu açanlardan üstün görüyorsun. Herhangi bir inancı olmayanlardan üstün görüyorsun. Gelmiş son noktayı koyduğunu söylüyorsun. Seni tanımam etmem, belki de cidden bilgili birisin ama üslubun yanlış. Bilgiyi aktarma konusunda kötü bir yol seçmişsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kemânkeş- mesajını tam okumadım, okumayı da düşünmüyorum. Kendini bu tarz konu açanlardan üstün görüyorsun. Herhangi bir inancı olmayanlardan üstün görüyorsun. Gelmiş son noktayı koyduğunu söylüyorsun. Dışarıdan egoist bir cahilden farkın yok kusura bakma. Seni tanımam etmem, belki de cidden bilgili birisin ama üslubun yanlış. Bilgiyi aktarma konusunda kötü bir yol seçmişsin.
Okumayı düşünmüyorum demenden sonra yazını okumayı bırakmam gerekirdi. Ben kimden üstün görmüşüm kendimi? Okumayı düşünmediğin yazımı okursan görürsün kim kimi kimden üstün görüyor. Ben herkese saygılı olunmasını istemiştim halbuki, kimsenin üstünlüğü olmadığını belirtmiştim. Okusaydın görürdün tabii.
Her neyse.
Bu forumda tartışılmıyor.
Ben burada tartışmaya geldim. Bir şeyleri değiştirmeye çalışmıyorum. Konuyu okusaydınız rica ettiğim gibi, açıklama yapmama gerek kalmazdı.
Türk insanının sorunu bu zaten, okumamak.
Ben inanan inanmayan kimseye laf etmedim. Saygılı saygılı yazanlara da teşekkür ettim karşıt görüş de olsa, banane kardeşim başkası ne düşünüyorsa?
Kendince sebepleri varsa var, kimsenin kimseyi sorgulama hakkı yok.
Ben burada din savunmadım ki, tartışalım dedim. Okuma yazma bilmeyen bir forum mu burası? Halbuki sırf kültürü var diye diğer forumları değil burayı seçmiştim.
Felsefe, bilim tartışılmıyormuş burada tecrübe ettim.
Ben burada bu tür konuların açılmasını engellemeye çalışırken benimle dalga geçiyorsunuz. Her "Tanrı var mı?" konusunun altında neden bu tür konular açıldığı hakkında ağlarsınız artık.
İyi sosyaller.

Moderatörler ısrarla tartışma kültürünün olmadığına dair mesajları itinayla siliyor. Neden? Görmüyor musunuz? 2 yıla yakındır bu forumdayım ve bu konuda uzlaşabileni görmedim. Kimse bu konular açıldı diye ateist ya da müslüman olmuyor. Tartışma kültürü olmayan forumda neden bu konulara müsaade ediliyor?

inanmama sebepleriniz nelerdir? yani neden var olduğuna inanmıyorsunuz ona göre cevap vereceğim.

Moderatörler ısrarla tartışma kültürünün olmadığına dair mesajları itinayla siliyor. Neden? Görmüyor musunuz? 2 yıla yakındır bu forumdayım ve bu konuda uzlaşabileni görmedim. Kimse bu konular açıldı diye ateist ya da müslüman olmuyor. Tartışma kültürü olmayan forumda neden bu konulara müsaade ediliyor?
Ben de tecrübe etmiş oldum. Hakikaten tartışma kültürü yokmuş bu insanların. Tek amacım medeni insanlar gibi tartışmaktı felsefeyi, bilimi, gerektiğinde ise dini. Dalga geçilmedik yanım kalmadı.

inanmama sebepleriniz nelerdir? yani neden var olduğuna inanmıyorsunuz ona göre cevap vereceğim.
Neden buna ihtiyaç duyuyorsunuz?
Ben de tecrübe etmiş oldum. Hakikaten tartışma kültürü yokmuş bu insanların.
Hocam alınmayın ama sizde de pek yok. Israrla ikna etmeye çalışıyorsunuz deliller sunarak. Anlayın artık kimse görüşünü böyle konularla değiştirmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı